English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallye Český Krumlov 2016: S jasným cílem dokončit soutěž!

Zařazeno : MMCR1602, Štajf

Libor Hlisnikovský, 25.05.2016 21:12
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2862x


Stále ještě nový soutěžní tým Klokočka ŠKODA Czech National Team projektu Racing 21 stojí před startem druhého podniku MČR 2016 – 44. Rallye Český Krumlov.
Rallye Český Krumlov 2016: S jasným cílem dokončit soutěž!
Rallye Český Krumlov 2016: S jasným cílem dokončit soutěž!

 Ze šumavského neúspěchu poučená posádka Štajf-Rajnoha na voze ŠKODA Fabia R5 tento víkend okusí zrádnost jihočeských tratí s jasným cílem: dokončit soutěž a najet co nejvíc ostrých kilometrů. Znalost tratí bude výhodou, poprvé zde Vojtěch Štajf startoval ještě jako spolujezdec před 21 lety.

„Rallye Český Krumlov mám rád, startoval jsem zde už v roce 1995 jako navigátor, při naší poslední účasti v roce 2014 jsme zde zajeli snové třetí místo s produkčním Subaru a zdejší rychlostní zkoušky jsou díky náročným podmínkám s častým deštěm ty pravé rallyové,“ konstatoval před startem 44. ročníku Rallye Český Krumlov pilot klientského speciálu ŠKODA Fabia R5 týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team, Vojtěch Štajf.

Spolu s navigátorem Františkem Rajnohou si pro letošní Krumlov stanovili jasný cíl zdárného dokončení rallye a dojezd na cílovou rampou o sobotním odpoledni v českokrumlovské Jelení zahradě. Protože jde teprve o druhou soutěž s novým nářadím, bude ve znamení sbírání dalších zkušeností na odlišných površích s předpokladem deště. „Na Krumlově často prší a za mokra jsme s Fabií R5 ještě nikdy nejeli, takže opatrnosti nebude nazbyt. Ale samozřejmě chceme postupně zrychlovat, přičemž analýza časů ze šumavské soutěže nám dává pozitivní signály,“ dodal Štajf.

Po delší pauze od nedokončené šumavské rallye bylo potřeba znovu nasát atmosféru speciálu Fabia R5, k čemuž ideálně posloužil test v tom nejaktuálnějším termínu, po němž celý tým rovnou vyrazil do jižních Čech k absolvování seznamovacích jízd. Ty budou pokračovat ještě zítra, aby v pátek 44. Rallye Český Krumlov odstartovala do první rychlostní zkoušky na výstavišti v Českých Budějovicích v čase prvního vozu 16:00. Dvanáct minut na to se do první „erzety“ pustí posádka Štajf – Rajnoha s Fabií R5 osazenou startovním číslem 12. „Dostali jsme dvanáctku, obrácené číslo našeho týmu Racing 21, které udělá radost našemu spoluzakladateli Karlu Janečkovi a nám snad přinese víc štěstí než jedenáctka na Šumavě,“ uzavírá předstartovní dojmy Vojtěch Štajf.

A kdo nebude moct sledovat dění přímo na jihu Čech, může počínání týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team sledovat na dálku přes partnerské weby www.auto.cz a www.isport.cz, kde po každé etapě připravujeme krátké aktuální sestřihy stejně jako na týmovém YouTube kanálu a facebooku. Prostřednictvím sociálních sítí a také webu www.rallysklokanem.cz se dále může každý zúčastnit soutěže o VIP vstupy do našeho týmového zázemí a exkluzivní svezení na místě navigátora při letošní Rallye Příbram.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Frigyese Turana s Fiestou S2000 na domácí Mecsek ra...

/ Další video...