English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Hustopeče budou hostit česko-slovenskou elitu

Zařazeno : MMCR1603

Top Media, 10.06.2016 09:19
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2168x


Spojení českého a slovenského šampionátu pasuje AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče 2016 (17. – 18. června 2016) do jednoho z taháků letošní soutěžácké sezony. Vždyť mezi 120 přihlášenými posádkami nechybí téměř nikdo z nejužší špičky obou mistrovství.
Hustopeče budou hostit česko-slovenskou elitu
Hustopeče budou hostit česko-slovenskou elitu

Samozřejmě pozornost je vždy upřena na čelo startovní listiny. To tvoří v Hustopečích hned patnáct prioritních jezdců, v čele s držitelem světové priority FIA a továrním jezdcem Škody Motorsport Janem Kopeckým. Ten nastoupí na start s vozem Škoda Fabia R5 nejen jako obhájce hustopečského prvenství, ale také jako lídr českého šampionátu.

Z první desítky MČR po Rallye Český Krumlov se na startu AGROTEC PETRONAS Syntium rally neobjeví pouze druhý muž a Kopeckého týmový kolega Pontus Tidemand a desátý Martin Vlček. Jinak je startovní pole českého šampionátu opět nabité a téměř kompletní, nově do něj zasáhne třeba Jaromír Tomaštík s osvědčeným speciálem Subaru Impreza WRC.

České pole čítá celkem 86 vozů (loni bylo přihlášeno 92 dvojic) a toto číslo podle očekávání výrazně převyšuje slovenské zástupce na startu (sedm jezdců se registrovalo do obou šampionátů). Těch bude 39 (+ 10 účastníků sobotního Slovenského rally poháru). Přesto i v jejich výčtu je nutno hledat kandidáty na nejčelnější příčky v čele s loňským vicemistrem Grzegorzem Grzybem (Ford Fiesta R5) a reprezentantem košického MM Rally Teamu Pavlem Valouškem (Škoda Fabia R5). Spojením obou šampionátů se ale také dostaneme k novodobému rekordu v počtu speciálů WRC na startu. V Hustopečích se jich sejde hned 7 (Dohnal, Trněný, Ondrej, Drotár, Tomaštík, Kurka a Jirovec).
 
„Agrotec rally nikdy v minulosti tak kvalitní startovkou nedisponovala. Proto věříme, že nás čekají dramatické a divácky atraktivní závody. A kvalita i kvantita startovního pole přiláká kolem tratí tisíce českých i slovenských fanoušků, kteří to k nám nemají daleko,“ doufá ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

Dramatickou zápletku slibuje i konkurence téměř sedmdesátky „dvoukolek“. Mezi nimi lze očekávat bitvu favorizovaného Martina Kočiho (Citroën DS3 R3T) s plejádou jezdců s vozy Peugeot 208 R2 (Ján Kundlák, Václav Dunovský, Filip Mareš, Tomáš Fusko, Jan Lunga, Rastislav Chvála aj.).

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Citroëny míří do jihomoravských vinic

Citroëny míří do jihomoravských vinic

15.06.2016 15:09

Článek Kateřina Ptáčková, Česká rally

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 6.etapa [ZRUŠENO]

/ Další video...