English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rally Hustopeče: Kopecký bude s vozem ŠKODA FABIA R5 usilovat o hattrick

Zařazeno : MMCR1603, Kopecký

Škoda Motorsport, 13.06.2016 12:56
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3570x


Říká se „do třetice všeho dobrého“: Při Rally Hustopeče se bude ŠKODA Motorsport snažit o hattrick ve vítězstvích na letošním českém mistrovství v rally (MČR). Tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler vstupuje do třetího podniku národního mistrovství se dvěma vítězstvími na Rally Šumava Klatovy a na Rally Český Krumlov.
Rally Hustopeče: Kopecký bude s vozem ŠKODA FABIA R5 usilovat o hattrick
Rally Hustopeče: Kopecký bude s vozem ŠKODA FABIA R5 usilovat o hattrick

Na tratích jihomoravské vinařské oblasti musí v pátek a v sobotu zvládnout deset rychlostních zkoušek o celkové délce 150 kilometrů. Minulý víkend Kopecký s Dreslerem dojeli na Italské rally ve FIA Mistrovství světa v rally (v kategorii WRC 2) na skvělém druhém místě.

„Při Rally Hustopeče chceme navázat tam, kde jsme v Českém Krumlově skončili,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek a dodal: „Celý tým musí zůstat vysoce koncentrovaný, jen tak máme šanci na vítězství na třetí rally domácího mistrovství a na úspěšnou obhajobu titulu.“ Na rozdíl od prvních dvou podniků MČR, kdy vítězství týmu ŠKODA Motorsport doplňovala posádka Pontus Tidemand /Jonas Andersson na druhém místě, se tentokrát na start postaví pouze jedna tovární posádka - Kopecký/Dresler.

Národní mistři zatím v sezóně 2015 a 2016 vyhráli všech sedm podniků českého mistrovství, kterých se s vozem ŠKODA FABIA R5 zúčastnili. A také Rally Hustopeče byla dosud dobrou vizitkou zkušené posádky: po vítězném hattricku v letech 2011 až 2013 dvojice suverénně triumfovala i v loňském roce. Se čtyřmi vítězstvími tak posádka ŠKODA na Rally Hustopeče patří mezi rekordmany a o víkendu by chtěla připsat další kapitolu této úspěšné historie.

„Máme tratě na jižní Moravě rádi a těšíme se na spoustu fanoušků,“ řekl Kopecký. „Samozřejmě jim s vozem ŠKODA FABIA R5 musíme nabídnout dobrou show. Bojovat o vítězství nebude ovšem jednoduché, protože konkurenti nám vítězství opět neusnadní,“ pokračoval Kopecký. Jeho hlavní soupeř Václav Pech je s vozem Porsche rovněž ve startovní listině, stejně jako Vojtěch Štajf. Zákazník značky ŠKODA z týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team naposledy přesvědčil pátým místem na Rally Český Krumlov.

V každém případě budou na rychlých a náročných asfaltových tratích na jižní Moravě potřeba dobré nervy. Deset rychlostních zkoušek odstartuje během pouhých 19 hodin, dvě z nich se pojedou v pátek večer po setmění. Vítěz bude vyhlášen v sobotu v časném odpoledni v Hustopečích, kde také bude servisní centrum.

Kromě výborné zábavy při rally bude pro fanoušky připraveno hodně k vidění také ve ŠKODA Parku. Jak se při českém mistrovství již stalo zvykem, je možné vyhrát na jeden rok vůz ŠKODA OCTAVIA RS 230. „Opět jsme připravili napínavý doprovodný program pro fanoušky ve ŠKODA Parku, který se nachází vedle startu/cíle,“ řekl Michal Pres, vedoucí marketingu ve ŠKODA AUTO Česká republika. „Samozřejmě doufáme, že ŠKODA bude pokračovat v úspěšné domácí sérii i na Rally Hustopeče.“

Víte, že ...
… ŠKODA byla poprvé úspěšná při třetím ročníku Rally Hustopeče v roce 2007? Tehdy vyhrál Leoš Flídr s vozem ŠKODA OCTAVIA WRC před Janem Kopeckým.
… Rally Hustopeče se letos koná již po dvanácté? Premiéra byla v roce 2005.
… zkouška Horní Bojanovice/Diváky je se 17,43 km nejdelší na Rally Hustopeče? V pátek se jede dvakrát, z toho jednou po setmění, kolem 22:35 h.
… servisní centrum je umístěno v Hustopečích, které dalo rally její název? Znak města tvoří rozdělený štít v barvě červené a zlaté. V levé polovině se nachází červený hrozen a nad ním stojící vinařský nůž se zlatou rukojetí. V pravé polovině štítu je polovina orlice s červeným jazykem.
… Hustopeče leží jen 10 km severovýchodně od „jihomoravského moře“? Jde o soustavu vodních nádrží, která vznikla v 80. letech přehrazením 235 km dlouhé řeky Dyje.
… Jižní Morava je nejvýznamnější vinařskou oblastí České republiky? Vyrábějí se zde především bílá vína, zejména Veltlínské zelené, známé také ze sousedních Dolních Rakous. Dále se zde pěstuje Müller-Thurgau, Vlašský ryzlink a Chardonnay.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Kopecký chce více startů v ME

07.01.2013 12:59

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...