English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

Zařazeno : Kreim, Gill

Škoda Motorsport, 14.06.2016 16:41
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4269x


ŠKODA chce i na druhé zastávce FIA Asijsko-pacifického šampionátu (APRC) zazářit. Na Rally Queensland v Austrálii nastoupí v sobotu a v neděli do soutěže za tým ŠKODA MRF posádky Fabian Kreim/Frank Christian a Gaurav Gill/Glenn Macneall.
APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii
APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

Na prvním podniku APRC v roce 2016 na Novém Zélandu zajistili jezdci Gill a Kreim pro značku s vozy ŠKODA FABIA R5 oslavované dvojité vítězství.

„Chceme na náš skvělý začátek sezóny navázat. Ale na této rally v Austrálii, která má dlouhou tradici, opět nebudou vavříny zadarmo. Náš talentovaný jezdec Fabian Kreim se pořád dál vyvíjí a měl by sbírat další cenné zkušenosti na šotolině,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. 23letý Kreim, který jezdí rally teprve od roku 2013, předvedl při své premiéře v APRC působivé vystoupení. Před finálovým dnem byl dokonce ve vedení a nakonec rally dokončil na druhém místě.

„Při své první rally na šotolině jsem se toho hodně naučil. Na tom chci v Austrálii stavět. Rád bych se znovu dostal na stupně vítězů a s týmovým kolegou Gauravem Gillem povedu tvrdý boj,“ řekl Kreim. Forma je vyladěná: po úspěšném debutu v APRC oslavil tento mladík suverénní triumf na Saské rally v rámci německého mistrovství v rally (DRM). V celkové klasifikaci silně obsazeného národního šampionátu je nyní na druhém místě, stejně jako v APRC. Cílem je získat titul alespoň v jednom šampionátu. V hodnocení značek v APRC vede ŠKODA po první soutěži s 39 body před značkou Subaru (28).

Kreim získal v celkovém hodnocení jezdců po prvním podniku APRC 31 bodů a je tak o sedm bodů za špičkovým jezdcem Gillem, který je o jedenáct let starší. Ten by samozřejmě chtěl své vedení na Australské rally dále zvyšovat a má velkou výhodu, že zná velkou část z 240 měřených kilometrů na 16 rychlostních zkouškách z minulých let. Gill klasifikaci APRC na Rally Queensland na rychlých tratích vedoucích lesnatými oblastmi podél Sunshine Coast dokonce již jednou, v roce 2010, vyhrál. Letos je ve startovní listině Rally Queensland, která je kromě APRC také součástí australského mistrovství v rally, celkem 42 posádek. ŠKODA loni vyhrála titul v hodnocení značek, jezdců a spolujezdců v APRC počtvrté v řadě.

„Samozřejmě je naším cílem, stejně jako na začátku sezóny, první místo. Tratě znám dobře, ale Fabian Kreim se velice rychle učí. Určitě to bude napínavý souboj s mým novým týmovým kolegou,“ uvedl Gill. „Snad budeme na konci opět slavit s celou rodinou značky ŠKODA.“ Na úvod sezóny slavila ŠKODA současně s triumfem na Novém Zélandu také dvojité vítězství na Rally Šumava Klatovy v českém mistrovství v rally (MČR), geograficky vzdáleném 18 000 km. Podobný kousek by se teoreticky mohl podařit i tentokrát: Během následujícího víkendu se vedle Rally Queensland v Austrálii jede v Česku také Rally Hustopeče, součást seriálu mistrovství České republiky.

Víte, že ...
... ŠKODA vyhrála čtyřikrát po sobě klasifikaci APRC na Rally Queensland v Austrálii? V r. 2012 zde Australan Chris Atkinson poprvé triumfoval s vozem FABIA SUPER 2000, který v následujících letech nenašel přemožitele. V r. 2013 vyhrál Fin Esapekka Lappi, v r. 2014 dojel na prvním místě Jan Kopecký a v loňském roce zvítězil Švéd Pontus Tidemand. Takže všichni tři současní tovární jezdci týmu ŠKODA Motorsport již v Austrálii zvítězili.
… ŠKODA po úspěších na tradiční rally v Austrálii vždy získala také titul v APRC? V roce 2012 byl šampionem Chris Atkinson, pro rok 2013 se králem rally v asijsko-pacifické oblasti stal Gaurav Gill. Toho na trůnu v roce 2014 vystřídal Jan Kopecký a po něm si v roce 2015 tento prestižní titul zajistil Pontus Tidemand.
... kořeny Rally Queensland sahají až do roku 1968? Tehdy se její předchůdkyně konala poprvé. Soutěž patří od té doby také do australského mistrovství v rally a je tak součástí šampionátu s nejbohatší tradicí.
... Rally Queensland v Austrálii byla v r. 2009 poprvé součástí FIA Asijsko-pacifického mistrovství (APRC)?
… Rally Queensland se původně konala v bezprostředním okolí Brisbane? Od roku 1997 se koná podél Sunshine Coast, asi 150 km severně od tohoto milionového města. Servisní parkoviště se nachází v Imbilu.
… rally je jediným mezinárodním motoristickým podnikem, který se koná v australském státě Queensland? Letos má tato akce nového promotéra, Rallycorp.
... Austrálie je s plochou 7,7 milionů kilometrů čtverečních šestou největší zemí na světě? Jen pobřeží má délku 35 875 km. Velký korálový útes u pobřeží Queenslandu je 2 300 km dlouhý a je největší strukturou na zemi, která byla vytvořena živými organismy.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

14.06.2016 16:41

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

30.10.2016 12:31

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Barum - Video ze shakedownu a kvalifikace

/ Další video...