English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Filip Mareš s Janem Hlouškem jsou připraveni na Rally Hustopeče

Zařazeno : MMCR1603, Mareš

Klára Sobotková, 15.06.2016 15:07
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2831x


První polovinu letošního kalendáře Autoklub Mistrovství České republiky v rally uzavře o nadcházejícím víkendu XII. Agrotec Rally Hustopeče, která je již třetím podnikem MČR. Na startovní rampu jihomoravského klání se v barvách Autoklub Peugeot Rally Talent postaví se startovním číslem 35 také mladá posádka Filip Mareš a Jan Hloušek.
Filip Mareš s Janem Hlouškem jsou připraveni na Rally Hustopeče
Filip Mareš s Janem Hlouškem jsou připraveni na Rally Hustopeče

Před tím, než se zraky všech definitivně upřou k další soutěži českého mistrovství, vraťme se ještě krátce o pár dní zpět. „O uplynulém víkendu se celý tým Autoklub Peugeot Rally Talent prezentoval na Motoristické slavnosti Legendy v pražských Bohnicích a nechyběla zde ani druhá týmová posádka, tedy Václav Černín s Jiřím Strossem. Obě dvojice se s vozem Peugeot 208 R2 představily všem návštěvníkům v rámci exhibičních jízd a také na týmové autogramiádě,“ ohlíží se za podařeným víkendem manažer týmu Stanislav Kafka. Své zhodnocení přidává také Filip Mareš: „Legendy se letos opět povedly, na akci si našlo cestu velké množství fanoušků a je skvělé, že jsme toho mohli být součástí. Osobně jsem pak vděčný za každou příležitost, kdy mohu usednout za volant vozu Peugeot 208 R2, takže i na Legendách jsem si každou jízdu náležitě užíval.“

Nyní už ale zpět k průběhu soutěžácké sezóny. Filipovi s Honzou se podařilo na předchozí soutěži v Českém Krumlově zvítězit a připsat si tak na své konto důležité body v boji o čelo hodnocení třídy 6, kde v současnosti okupují průběžnou třetí příčku. Nyní se však již semčicko - jablonecká dvojice musí soustředit na nadcházející podnik.

„Hustopeče jsou pro nás dalším velmi důležitým závodem. Rádi bychom navázali na výkon z Krumlova, ale bude to znovu velký boj s našimi soupeři, mezi které tentokrát ještě přibydou rychlé slovenské posádky,“ říká před soutěží Filip Mareš. „Hustopečská soutěž je díky svému charakteru v českém kalendáři jedinečná, při našem loňském premiérovém startu jsme si jí ale s Honzou velmi oblíbili. Bohužel se nám tehdy nepodařilo spatřit cíl, což bychom letos chtěli určitě napravit. Oba se už nemůžeme dočkat samotného závodu,“ dodává.

„Rádi bychom pozvali všechny fanoušky na soutěž do Hustopečí. Předpověď počasí je příznivá a čeká nás tak snad pěkný soutěžní víkend,“ uzavírá povídání před soutěží Stanislav Kafka.

XII. Agrotec Petronas Syntium rally 2016 startuje v pátek 17. 6. v 19:15 v Hustopečích v blízkosti Dukelského náměstí, v cíli je první vůz očekáván na stejném místě v sobotu 18. 6. krátce po 15. hodině.  Pořadatelé připravili trať o celkové délce 278,42 km s deseti měřenými testy, což je příslibem opravdu velké podívané. Děkujeme také partnerům celého týmu, kterými jsou Peugeot ČR, TOTAL, Faster magazín, Legendy, Pirelli a MK Racing.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Filip Mareš jede na domácí Bohemku s odhodláním

Filip Mareš jede na domácí Bohemku s odhodláním

10.07.2019 20:22

Článek ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM, Česká rally

Mareš na Bohemii havaroval, v Římě ale chybět nebude

Mareš na Bohemii havaroval, v Římě ale chybět nebude

18.07.2019 23:00

Článek ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM, ME

Filip Mareš juniorským mistrem Evropy

Filip Mareš juniorským mistrem Evropy

20.08.2019 19:53

Článek ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Filip Mareš: Opočenský dort bez pověstné „třešničky“

/ Další video...