English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Hustopeče: Ve vinicích sklidil Štajf bramboru

Zařazeno : MMCR1603, Štajf

Libor Hlisnikovský, 20.06.2016 09:19
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3326x


Jestli byla Rallye Český Krumlov příslibem stoupající formy posádky Štajf – Rajnoha, pak účinkování Klokočka ŠKODA Czech National Teamu na právě odjeté Rallye Hustopeče jen potvrdilo stoupající ambice nového týmu a jejich vozu ŠKODA Fabia R5 v projektu Racing 21.
Hustopeče: Ve vinicích sklidil Štajf bramboru
Hustopeče: Ve vinicích sklidil Štajf bramboru

Čtvrté místo absolutně, třetí ve třídě 2 a druhé ve FIA Evropské rallye trofeji jsou toho jasným důkazem a zároveň pozvánkou na Rallye Bohemia, která se jede už za 14 dní.

„Paráda, tady v cíli myslím už není co dodávat. S autem se stále sžíváme a zlepšujeme, naše Fabia R5 umí jet určitě ještě rychleji, ale samotné učení jde překvapivě rychle. Myslím, že velká spokojenost všech v celém týmu po Rallye Hustopeče, kde jsme po první etapě figurovali na třetím místě a jen v závěru soutěže jsme stupně vítězů absolutního pořadí neudrželi. V to jsme před závodem ani nedoufali, jsme moc spokojení a je to výsledek nad plán, hlavně v této silné konkurenci jezdců českého i slovenského šampionátu,“ neskrýval cílové nadšení po letošní Rallye Hustopeče pilot klientského speciálu ŠKODA Fabia R5 týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team, Vojtěch Štajf.

Delší pauzu od krumlovské soutěže pomohl zkrátit předsoutěžní test, kde se týmový inženýr ve spolupráci s mechaniky a Vojtěchem Štajfem věnoval dalším změnám v nastavení podvozku. Změna setupu, vyhovujícího jezdcovu jezdeckému stylu, vozu ŠKODA Fabia R5 velmi prospěla, za což nemluví jen pocity pilota, ale také výsledky a dosažené časy, které v Hustopečích byly v celkovém součtu jen 0,71 s/km za továrním pilotem týmu ŠKODA Motorsport Janem Kopeckým. „Měl jsem dobrý pocit už po pondělním testu, kdy jsme s Honzou Kubíčkem na autě provedli nějaké změny, zejména na tlumičích. Byl jsem si mnohem jistější, důvěra v auto vzrostla, ale nechtěl jsem to zakřiknout, protože na soutěži se pak může vše ukázat být jinak. Naštěstí teď už můžu nahlas říct, že jsme se výrazně posunuli vpřed,“ dodává Štajf k technickým změnám v nastavení. ŠKODA Fabia R5 tak funguje opět o něco lépe a komplexněji pro náročné české tratě. Mix rovných asfaltů, uskákaných polních cest a šotoliny na Hustopečích to jen potvrdil.

Samotný průběh Rallye Hustopeče se nesl v pozitivním duchu už od první etapy, kde se posádce Štajf – Rajnoha dařilo nejen za světla, ale posléze za tmy ještě lépe. Po šesti pátečních „erzetách“ se zeleno-šedá Fabia R5 držela na třetím místě v konstantní ztrátě na vedoucího Jana Kopeckého, aby se na bronzové příčce držela i celý zbytek soutěže až do poslední sekce tří sobotních odpoledních testů. „Před čtvrtým Honzou Dohnalem máme náskok 13,6 sekund, ale nebudeme se ho snažit za každou cenu udržet za námi. Jeho Ford Focus WRC je za daných suchých podmínek, kde na hustopečských rovinách dokáže prodat vysoký výkon dvoulitrového motoru, pro nás nechytatelný,“ odhalil Štajf taktiku v posledním sobotním servisu, kde poukázal také na fakt, že ŠKODA Fabia R5 musí zůstat v kondici před nadcházející Rallye Bohemia, která se bude konat už za 14 dní.

„Před sezonou jsme si dali cíl, že se první tři soutěže budeme s Fabií R5 učit a na naší oblíbené bohemce do toho budeme chtít šlápnout. To se nám sice povedlo už teď na Hustopečích, ale Rallye Bohemia je pro nás a naše auto takřka domácím podnikem, kde bychom se chtěli ukázat v nejlepším světle,“ rozkryl Vojta Štajf karty a zároveň pozval všechny fandy rallye a týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team do Mladé Boleslavi a okolí, kde se 2. – 3. července uskuteční jeden z vrcholů české soutěžácké sezony.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ogier vyhrál Fafe, nejdále skočil Meeke [4x VIDEO]

/ Další video...