English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rally Bohemia 2016: Zpět na oblíbené tratě

Zařazeno : MMCR1604, Štajf

Libor Hlisnikovský, 30.06.2016 21:56
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3507x


Poslední bramborový úspěch na Rallye Hustopeče dokumentoval stoupající výkonnost posádky Štajf – Rajnoha, startující ve voze ŠKODA Fabia R5 v klientském týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team. Svou formu by posádka úřadujících vicemistrů Evropy ERC-2 chtěla potvrdit i na oblíbených tratích Rallye Bohemia, kde je Vojtěch Štajf jako doma. Konkurence letos ale bude opět velká.
Rally Bohemia 2016: Zpět na oblíbené tratě
Rally Bohemia 2016: Zpět na oblíbené tratě

„Poslední Rallye Hustopeče nám vyšla nad očekávání dobře, což jsme ani nečekali. Pomohl nám hlavně posun v nastavení vozu a jízda bez chyb na šotolinovém povrchu, na kterém jsme si to vážně užili a postupně se zabydleli na špičce startovního pole,“ pronesl ještě stále mile překvapený Vojtěch Štajf, pilot klientského speciálu ŠKODA Fabia R5 týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team, před víkendovou Rallye Bohemia. Ta patří k jeho oblíbeným soutěžím, neboť zde v roce 2005 stanul na příčce nejvyšší – tehdy bral zlato coby pilot produkčního Subaru.

„Bohemku mám rád. K regionu, kterým vedou tratě letošního podniku mě pojí už zážitky z dětství. Máme tu rodinnou chalupu, zdejší silničky mám najeté a v před 11 lety jsem zde dokázal zvítězit v absolutním pořadí. Takové umístění pro nás letos příliš reálné není, ovšem to neznamená, že bychom se nechtěli pohybovat v nejvyšších patrech české rallyové scény,“ těší se na zdejší bitvu s dalšími deseti speciály R5 v čele s továrním pilotem ŠKODA Motorsport Janem Kopeckým nebo zbylými silnými vozy WRC. Do Rallye Bohemia 2016 nastoupí zeleno-šedá ŠKODA Fabia R5 se startovním číslem 9.

„Těší mě, že se já i celý tým s Fabií R5 učíme a sžíváme rychleji, než jsme předpokládali. Před sezonou jsme si dali předsevzetí, že bychom od poloviny roku, tedy právě od Rallye Bohemia, už chtěli jet hodně rychle. Ta chvíle právě nastává a já doufám, že na mých oblíbených tratích v okolí Mladé Boleslavi a na Liberecku budeme úspěšní alespoň tak, jako v Krumlově či Hustopečích. Nejsou to malé cíle, ale také nejsou nereálné,“ neskrývá své ambice Štajf. Zároveň ale dodává: „Věřím v připravenost pořadatelského týmu a jeho profesionalitu. Několik rychlostních zkoušek je polokruhových, což je jistě příjemné pro diváky – uvidí soutěžní vůz dvakrát. Jenže to také vyžaduje citlivý přístup pořadatelů, aby vozy do rychlostního testu vpouštěli tak, aby nedocházelo k jejich vzájemnému dojíždění,“ podotkl pilot klientského speciálu ŠKODA Fabia R5.

Do něj se na sobotní shakedown posadí špičkový hokejista NHL z týmu Colorado Avalanche Jan Hejda. Pořízek výšky 190 cm a váhy 95 kg si tak na chvíli vyzkouší práci navigátora, když mu svoje křeslo přepustí František Rajnoha. „O místo se nebojím, Honza je těžká váha a v rallye je každé kilo znát,“ dodává s úsměvem jemu vlastním Rajnoha.

Kdo Rallye Bohemia přímo nenavštíví, může počínání týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team sledovat na dálku přes partnerské weby www.auto.cz a www.isport.blesk.cz, kde po každé etapě připravujeme krátké aktuální sestřihy stejně jako na týmovém YouTube kanálu a facebooku Racing 21. Prostřednictvím sociálních sítí a také webu www.rallysklokanem.cz se dále může každý zúčastnit soutěže o VIP vstupy do našeho týmového zázemí a exkluzivní svezení na místě navigátora při testovací rychlostní zkoušce letošní Rallye Příbram.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rally Bohemia 2016: Zpět na oblíbené tratě

Rally Bohemia 2016: Zpět na oblíbené tratě

30.06.2016 21:56

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Yazeeda Al-Rajhiho na Kypru [VIDEO]

/ Další video...