English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

The Winter Trial 2017 na tratích českých rallye

Zařazeno : WT17

Pavel Kacerovský, 13.07.2016 12:15
Tisknout článek
Kategorie : Historici; zobrazeno : 3020x


Dálková soutěž veteránů se po čtyřleté pauze vrací do České republiky. V minulých ročnících se díky příznivým zimním podmínkám závodilo v zasněženém Norsku a Švédsku, příští rok se však dějiště tradičního podniku přesouvá ze Skandinávie jižněji. The Winter Trial 2017 se kromě tuzemských silniček uskuteční v závěru ledna ještě v Nizozemsku, Německu a Rakousku.
Foto: Pavel Kacerovský
Foto: Pavel Kacerovský

„Jsme velice rádi, že se vracíme zpátky do České republiky, jelikož motorsport je tady velice pozitivně vnímaný a jsme tu vítáni. Samozřejmě by nás potěšilo, kdyby se ve startovní listině objevily i některé české posádky,“ řekl hlavní organizátor Winter Trialu Bart Rietbergen při nedávné obhlídce trati na jihu Čech.

Pořadatelé, stejně jako v minulých letech, počítají s tím, že využijí úseky rychlostních zkoušek Rallye Český Krumlov. Itinerář, jenž bude odhalen až tři týdny před startem, by měl zhruba stovku posádek zavést také na trať některých měřených testů známých z „velké“ rallye v jiných částech republiky. S koordinací soutěže na českém území vypomáhá nizozemským organizátorům ČK motorsport.

The Winter Trial 2017 odstartuje v neděli 22. ledna poblíž Maastrichtu v Nizozemsku. Po zdolání zhruba 2500 kilometrů, které budou rozděleny do 30 regularity sekcí, půltuctu testů a dvou nočních okruhů pro prestižní kategorii Trial (vozy starší čtyřiceti let), spatří vítězná posádka cílovou rampu po šesti dnech zápolení nedaleko rakouského Salzburku.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ogier byl na testech mimo trať

/ Další video...