English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Ford Fiesta slaví už 40 let

Zařazeno : PR

PR, 13.07.2016 12:18
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 5763x


Pokud bychom se podívali na historii automobilky Ford, a to ve spojení s evropským trhem, jistě nesmíme opomenout zmínit automobil, kterým je zcela určitě Ford Fiesta. Ten se stal už před čtyřiceti lety symbolem menšího, ale přesto celkem všestranného vozu, který rozhodně měl co nabídnout.
Závodní Ford Fiesta R5
Závodní Ford Fiesta R5

Pro automobilku se jednalo o v podstatě přelomový model, který byl spojený hlavně s úsporností, kompaktními rozměry, ale i s kombinací nízké hmotnosti a dobrého výkonu.

Ford Fiesta a její historie
Vůz byl designován a postupně navrhován pod názvem Bobcat, což však bylo jenom interní označení. Samotný start vývoje byl započnut v roce 1972, kdy se postupně testovala poptávka a spekulovalo se o tom, jak by měl ideální vůz ve světě ropné krize vypadat. Ze všech průzkumů jasně vyplynulo, že tím nejlepším vozem bude celkem kompaktní automobil s pohonem předních kol. Automobil, který nebude spojený s vysokými výrobními náklady, což se pozitivně projeví i na jeho výsledné ceně. Zároveň však musel být natolik atraktivní, aby dokázal porazit hlavní evropské automobilové velmoci, kterými byly Renault a Seat.
Při vývoji byl pochopitelně kladen důraz i na zvolení správného jména. Mezi ta, o kterých se uvažovalo, patřila například označení jako Metro, Amigo, nebo Bravo. Nakonec to však byl Ford Fiesta.

Dnešní vůz splní nároky náročného zákazníka
Vývoj šel neustále kupředu, což se přirozeně podepsalo i na kvalitě současného modelu. Poslední generace je na trhu již od roku 2008, kdy byla představena. Aktuálně stále patří mezi jeden ze skutečně klíčových modelů automobilky, který jasně cílí na segment lidí, kteří hledají spíše menší auto, které bude spojeno s elegantním designem, nízkou spotřebou, dobrým výkonem a také zajímavou výbavou (ojeté vozy Ford Fiesta na 123auta.cz). Jsou to tedy stále stejné důvody, pro které Fiesta před čtyřiceti lety vznikla.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Hyundai posiluje tým

09.04.2013 23:03

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Premiéra i20 WRC bez dalších podrobností

28.09.2012 11:29

Článek Radek Vojtěchovský, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/1.etapa Martina Prokopa

/ Další video...