English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA dobře odstartovala na podniku mistrovství světa mezi vinicemi

Zařazeno : MS1609, Lappi, Kopecký

Škoda Motorsport, 20.08.2016 05:20
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3148x


Slibný start pro značku ŠKODA na Německé rally. Po prvním dni této klasické rally na asfaltu na vinicích kolem řeky Mosely u Trevíru jsou tři posádky s vozy ŠKODA na prvních třech místech ve WRC 2. Německá dvojice Armin Kremer/Pirmin Winklhofer je po pěti z 18 rychlostních zkoušek své domácí rally na prvním místě, za nimi následuje tovární posádka ŠKODA Motorsport Esapekka Lappi/Janne Ferm.
ŠKODA dobře odstartovala na podniku mistrovství světa mezi vinicemi
ŠKODA dobře odstartovala na podniku mistrovství světa mezi vinicemi

Na třetím místě: oba Belgičané Ghislain de Mevius a Johan Jalet, kteří jedou devátý podnik FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) rovněž s vozem ŠKODA FABIA R5.

Armin Kremer se dvěma nejrychlejšími časy na obou prvních rychlostních zkouškách prosadil přímo na čelo klasifikace WRC 2 – nejprve ale s loňským vítězem Janem Kopeckým v těsném závěsu. Český specialista na asfaltové rally ale ztratil kvůli defektu pneumatiky na druhé rychlostní zkoušce jeden a půl minuty. Díky dvěma nejlepším časům v pátek odpoledne ale Kopecký ztracený čas velice rychle dohnal a dokončil první ze tří dnů rally kolem Trevíru na pátém místě (+1:34,8 min.).

„Jsem samozřejmě trochu zklamaný kvůli defektu pneumatiky,“ řekl Kopecký. „Byla to prostě smůla, vůbec totiž nevím, jak se nám to stalo. Ale rally je dlouhá a nejtěžší část je ještě před námi. Dáme tomu všechno a pak uvidíme, jaký výsledek bude možný. Každý ví, že na Panzerplatte se může ještě všechno změnit.“

Podle všech předpokladů skutečně po druhém dni rally padne alespoň jedno předběžné rozhodnutí v boji o vítězství. Ten den je na programu celkem 148,57 km. Přitom se pětkrát jede přes legendární „Panzerplatte“ ve výcvikovém prostoru Baumholder, kde se na Německé rally tradičně odděluje zrno od plev. Zde se jede především na středně rychlých tratích – na směsi asfaltových silnic a betonových desek, která vystaví jak jezdce, tak jejich vozy tvrdé zkoušce.

Dobré předpoklady pro úspěšný druhý den rally má Esapekka Lappi. Vítěz Finské rally jel v pátek s kontrolovaným rizikem a je druhý (+28,4 s). „Nejel jsem až na limitu, protože jsem chtěl do rally odstartovat pokud možno bez větších příhod,“ řekl Lappi. „Přesto jsmese během prvních dvou zkoušek třikrát otočili. To se mi ještě nikdy nestalo! Ale naštěstí se nic nestalo. S těmito podmínkami mi ještě chybí trochu zkušeností. Jsem zvědavý, jak to bude zítra pokračovat a těším se především na úžasnou atmosféru na Panzerplatte, kde nás snad budou povzbuzovat tisíce fanoušků.“

Tolik štěstí jako Lappi neměla posádka týmu ŠKODA AUTO Deutschland, Fabian Kreim/Frank Christian. Vedoucí posádka německého mistrovství v rally (DRM) musela před začátkem čtvrté rychlostní zkoušky kvůli technickému defektu odstoupit z osmého místa. V sobotu se na základě předpisů Rally2 do soutěže vrátí, zejména aby nabídli četným německým fanouškům podél trati hezkou podívanou.

Co se týče dobré show: tovární posádka ŠKODA Pontus Tidemand/Jonas Andersson předvedla v pátek krásný výkon s třetím vozem FABIA R5 v barvách týmu ŠKODA Motorsport. Dosažené časy by jim přinesly v klasifikaci WRC 2 třetí místo. Oba Švédi ale na Německé rally nejsou přihlášeni do třídy WRC 2 a nesbírají tedy body do mistrovství světa.

Průběžný stav Německé rally (WRC 2) po pěti z 18 RZ:
1. Kremer/Winklhofer (D/D) ŠKODA FABIA R5 1:02:45,7 hod.
2. Lappi/Ferm (FIN/FIN) ŠKODA FABIA R5 + 28,4 s
3. de Mevius/Jalet (B/B) ŠKODA FABIA R5 + 1:08,7 min.
4. Loubet/Landais (F/F) Citroën DS3 R5 + 1:29,6 min.
5. Kopecký/Dresler (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 + 1:34,8 min.

Číslo dne: 200
ŠKODA v pátek oslavila kulaté jubileum: nejrychlejší čas Jana Kopeckého na páté rychlostní zkoušce byl 200. vítězstvím na rychlostní zkoušce pro vůz ŠKODA Fabia R5 ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2). Soutěžní speciál z Mladé Boleslavi oslavil svou světovou premiéru v dubnu 2015. Hned v první sezóně s novým vozem ŠKODA FABIA R5 zajistila tovární posádka Pontus Tidemand/Emil Axelsson pro značku ŠKODA čtvrtý titul v APRC po sobě. Navíc získal tento vůz pět národních titulů v rally.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

ŠKODA dále zvyšuje vedení na Německé rally

ŠKODA dále zvyšuje vedení na Německé rally

21.08.2016 05:03

Článek Škoda Motorsport, WRC

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Německo s Kopeckým a Rujbrem

Německo s Kopeckým a Rujbrem

29.07.2016 10:50

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...