English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA dále zvyšuje vedení na Německé rally

Zařazeno : MS1609, Lappi, Kopecký

Škoda Motorsport, 21.08.2016 05:03
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3210x


ŠKODA udává na Německé rally i nadále tempo. Druhý a nejdelší den devátého podniku sezóny FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) byl zase jednou zcela ve znamení posádek, které se na asfaltové tratě kolem města Trevír vydaly s vozem FABIA R5.
ŠKODA dále zvyšuje vedení na Německé rally
ŠKODA dále zvyšuje vedení na Německé rally

Zcela jednoznačně posádka dne: Esapekka Lappi a Janne Ferm, kteří za obtížných podmínek v sobotu ráno udělali vše správným směrem a dostali se na čelo klasifikace WRC 2. Za oběma „létajícími Finy“ se odehrával napínavý souboj místních matadorů, posádky Armin Kremer/Pirmin Winklhofer, s druhou tovární posádkou ŠKODA Motorsport, Janem Kopeckým/Pavlem Dreslerem, o druhé místo.

Lehké přeháňky v sobotu ráno ztěžovaly týmům výběr pneumatik, protože se sice nedalo počítat s trvale mokrými úseky trati, ale místy byla trať ještě vlhká. Tovární jezdec ŠKODA Lappi vsadil nejprve na kombinaci měkkých a tvrdých směsí od partnera týmu ŠKODA Motorsport, firmy Michelin. Chytrá volba: Lappi získal na dosud vedoucího Kremera, rovněž s vozem ŠKODA, na prvních dvou rychlostních zkouškách dne 49,3 sekundy a dostal se na první místo. V průběhu dne, mimo jiné na legendárních zkouškách „Panzerplatte“ ve výcvikovém prostoru Baumholder, tento náskok zvýšil na 1:09,9 minut.

„Ráno to pro nás začalo perfektně,“ komentoval to Lappi. „Volba pneumatik byla výborná a jeli jsme bezchybně. Měli jsme skvělou přilnavost. FABIA R5 běžela úžasně, takže jsme mohli zajet velice rychlé časy. Naše výchozí pozice pro finálový den rally je dobrá, protože vedeme a všichni ostatní se musejí pokusit nás dohnat. Ale zejména na Jana si musíme dávat dobrý pozor: je to absolutní specialista na asfalt, zná zkoušky a loni tady vyhrál. S ním je pořád třeba počítat.“

To, že s Kopeckým se musí na Německé rally stále počítat, potvrdil zkušený jezdec v sobotu dobrými časy, mimo jiné vyhrál čtyři rychlostní zkoušky. „Nejprve nebylo vůbec jednoduché najít za obtížných povětrnostních podmínek ten správný rytmus,“ řekl Kopecký, kterého v pátek zbrzdil defekt pneumatiky. „Ale dal jsem do toho všechno a o několik míst jsme se posunuli. Bylo by hezké, kdybychom v neděli druhé místo udrželi.“

Tovární posádka ŠKODA Pontus Tidemand/Jonas Andersson, která na Německé rally rovněž startuje s vozem FABIA R5, ale není přihlášena do klasifikace WRC 2, v sobotupokračovala ve svém působivém výkonu. Jelikož tato švédská posádka není na této klasické rally na asfaltu kolem města Trevír přihlášena do mistrovství, startuje do rychlostních zkoušek podstatně později než týmoví kolegové a trať je tak často podstatně více znečištěná. Přesto zajížděli podobně rychlé časy jako Lappi a Kopecký a jsou
aktuálně na osmém místě v celkové klasifikaci rally.

Poslední den Německé rally posádky opět zavede do vinic kolem řeky Mosely. Na programu jsou čtyři rychlostní zkoušky v délce 59,26 km. Vyhlášení vítězů se koná v neděli odpoledne od 15:00 hodin před Porta Nigra v centru města Trevír.

Průběžný stav Německé rally (WRC 2) po 14 z 18 RZ:
1. Lappi/Ferm (FIN/FIN) ŠKODA FABIA R5 2:32:26,7 hod.
2. Kopecký/Dresler (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 + 1:09,9 min.
3. Kremer/Winklhofer (D/D) ŠKODA FABIA R5 + 1:28,3 min.
4. de Mevius/Jalet (B/B) ŠKODA FABIA R5 + 2:14,3 min.
5. Loubet/Landais (F/F) Citroën DS3 R5 + 2:53,8 min.

Číslo dne: 7
Pro značku ŠKODA nemohla sobota proběhnout lépe. Zdaleka nejdelší den 34. ročníku Německé rally, který měl na programu 148,57 měřených kilometrů, skončil působivým průběžným výsledkem. Za oběma továrními posádkami v čele klasifikace WRC 2 se zařadilo mezi prvních deset dalších pět zákaznických týmů ŠKODA. V top 10 je tak nyní sedm vozů FABIA R5.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

ŠKODA dále zvyšuje vedení na Německé rally

ŠKODA dále zvyšuje vedení na Německé rally

21.08.2016 05:03

Článek Škoda Motorsport, WRC

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Německo s Kopeckým a Rujbrem

Německo s Kopeckým a Rujbrem

29.07.2016 10:50

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...