English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Václav Dunovský očekává na Barum Rally silnou konkurenci

Zařazeno : MMCR1605, Dunovský

Radka Matthey, 24.08.2016 14:01
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3953x


Zlín se o víkendu zaplní stovkami tisíc fanoušků rallye, kteří se přijedou podívat na největší soutěž v České republice - populární Barum Czech Rally. Tato soutěž s dlouhou tradicí už v minulosti lákala k účasti mnohé zahraniční hvězdy rallysportu, z nichž některé v současné době tvoří osazenstvo továrních týmů v mistrovství světa v rallye.
Václav Dunovský očekává na Barum Rally silnou konkurenci
Václav Dunovský očekává na Barum Rally silnou konkurenci

Nejinak tomu bude i letos a na rychlostní zkoušky „Barumky“ vyrazí opět početné pole zahraničních závodníků bojujících o body do ERC mistrovství Evropy v rally. S nimi je každoročně srovnávána výkonnost domácích závodníků z Mistrovství České republiky v rally, kde pod hlavičkou Dunovský Peugeot Rallye Teamu bojuje posádka Václav Dunovský – Petr Glössl s vozem Peugeot 208 R2.

Václav Dunovský s Petrem Glösslem mají za sebou letos tři vítězství ve třídě 6, kam jsou zařazeny vozy s pohonem předních kol a s motorem o objemu do 1600 ccm. Tato třída je v tomto roce velmi kvalitně obsazená. Boje posádek s vozy kategorie R2 jsou na každé soutěži ozdobou a baví diváky. Na Barum Czech Rally, kde s automobily třídy R2 závodí uchazeči o juniorský titul mistra Evropy, bude tato konkurence ještě výrazně posílena evropskými závodníky. Soutěžní speciál Peugeot 208 R2 je mezi těmito účastníky hodně oblíbený a na jeho kvality sází podstatná část soutěžních jezdců. Pro Dunovský Peugeot Rally Team je to příležitost ke změření sil. Jasnou prioritou ale zůstává úspěch v domácím Mistrovství České republiky v rally, které má tým velmi dobře rozjeté. Barum Czech Rally Zlín odstartuje ve Zlíně v pátek 26. srpna večerní diváckou superspeciálkou v ulicích Zlína a následovat budou dvě etapy v místní velmi členité krajině. Na posádku Dunovský Peugeot Rally Teamu čeká celkem 15 rychlostních zkoušek o celkové délce skoro 230 kilometrů. Cílem projedou ty nejúspěšnější posádky v neděli 28. srpna na náměstí Míru ve Zlíně po 16. hodině.

Václav Dunovský, jezdec Dunovský Peugeot Rallye Teamu: „Barum Rally je asi nejnáročnější soutěží v domácím šampionátu, hlavně díky své délce. Na téhle rallye neplatí papírové předpoklady a o výsledku může rozhodnout počasí a defekty. Soutěž se jede na hodně rychlých tratích, které jsou místy dost rozbité, a k úspěchu je potřeba i pořádná dávka štěstí. Na extrémně rychlých úsecích je znát každé ubrání plynu a nemůžeme si dovolit lelkovat. Barumka je rozhodně nejzrádnější soutěží, ale je naprosto typická a těžko zaměnitelná s jinou rallye v českém šampionátu. Je tady také naprosto neuvěřitelná atmosféra už od seznamovacích jízd a celé okolí touhle rallye žije. Kolem rychlostních zkoušek jsou davy diváků, a to platí i o nepřístupných úsecích v lese. Tohle je také unikum Barumky. Naší prioritou budou body do domácího mistrovství, kde chceme uspět a máme vše ve svých rukou. Porovnání se zahraniční konkurencí je lákavé. Určitě chceme jet rychle, ale nechci se nechat strhnout do nějakého souboje s evropskými závodníky. Chci se hlavně soustředit na náš výkon a neukvapovat se. Myslím, že konkurence v českém mistráku je tak kvalitní, že se to rychle výsledkově promíchá s Evropou. Věřím, že s naším Peugeotem 208 R2 můžeme uspět a já už se těším, až budu znovu sedět v závodním autě. Od Rally Bohemia jsem nezávodil a do tempa a správné závodní nálady se dostaneme až na testu před soutěží.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Tomáše Pospíšilíka na shakedownu Ypres rally [2x VI...

/ Další video...