English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

APRC: ŠKODA chce v Japonsku posílit své vedení v mistrovství

Zařazeno : Škoda, Kreim, Gill

Škoda Motorsport, 19.09.2016 13:08
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4905x


ŠKODA chce ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství (APRC) zvítězit i ve čtvrtém podniku sezóny a předem tak rozhodnout boj o titul. Posádka Gaurav Gill/Glenn Macneall z týmu ŠKODA MRF přijíždí jako vedoucí dvojice po třech vítězstvích v dosavadních třech podnicích sezóny APRC na 15. Rally Hokkaido, která se koná od pátku do neděle.
APRC: ŠKODA chce v Japonsku posílit své vedení v mistrovství
APRC: ŠKODA chce v Japonsku posílit své vedení v mistrovství

Fabian Kreim/Frank Christian, vedoucí dvojice německého mistrovství v rally (DRM), bude v zemi vycházejícího slunce druhou posádkou značky ŠKODA a chce zde bojovat o své první vítězství v APRC v kariéře.

„V Japonsku můžeme na Rally Hokkaido udělat důležitý krok k obhajobě titulu v APRC. Jsme zastoupeni dvěma silnými posádkami, které chtějí bojovat o vítězství,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek a dodal: „Jezdci značky ŠKODA v této sezóně třemi vítězstvími a třemi dalšími místy na stupních vítězů v klasifikaci APRC dokázali, že ŠKODA FABIA R5 je velice výkonný soutěžní speciál. Dalším úspěchem bychom mohli dále posílit své vedení v klasifikaci konstruktérů.“ Náskok značky ŠKODA na Subaru činí po třech absolvovaných rally 38 bodů. ŠKODA letos míří za pátým titulem v APRC v řadě.

Rally Hokkaido se letos koná po patnácté a pojede se kolem města Obihiro na ostrově Hokkaido. Sapporo, hostitel Zimních olympijských her 1972 a největší město ostrova, je od centra rally vzdáleno asi dvě a půl hodiny jízdy autem. Na programu je celkem 18 rychlostních zkoušek, celkem musí vozy třeba absolvovat 220,02 kilometrů. V chladných ranních a večerních hodinách jsou tratě kolem města Obihiro často velice kluzké. To jsou podmínky, s nimiž si zkušený tým ŠKODA MRF ví rady: Gaurav Gill, Jan Kopecký a Pontus Tidemand, tedy piloti značky ŠKODA, to jsou v posledních třech letech vítězové tohoto podniku, který podle znalců trochu připomíná rally mistrovství světa ve Walesu.

Gaurav Gill chce v Japonsku posílit své vedení v klasifikaci jezdců a uchovat si neposkvrněnou bilanci díky čtvrtému vítězství v APRC: „Sezóna pro nás zatím probíhá perfektně. Zatím jsme si najeli na Fabiana Kreima malý náskok. Ten bychom chtěli dále zvyšovat, ovšem při Fabianových schopnostech to nebude lehký úkol.“

V celkové klasifikaci APRC vede v polovině sezóny Gill se 115 body. Kreim jako druhý ztrácí 29 bodů, ale přesto má stále ještě šanci na titul. Tento Němec, který v této sezóně startuje v APRC poprvé, přesvědčil během prvních tří rally dvěma druhými místy a naposledy v Číně místem třetím. „Pro mne je APRC stále ještě novinkou, ale přesto jsem se svými dosavadními výkony a výsledky spokojen. Vítězství by samozřejmě bylo super, ale Gaurava Gilla je těžké porazit. Na rozdíl ode mne tamní tratě zná,“ řekl Kreim.

Víte, že ...
... vůz ŠKODA FABIA R5 v Japonsku pojede poprvé? V uplynulé sezóně vyhrál sice Švéd Pontus Tidemand pro značku ŠKODA Rally Hokkaido, ale ještě s vozem ŠKODA FABIA SUPER 2000. Při finále APRC v Číně pak ŠKODA FABIA R5 oslavila svůj vstup na asijskou půdu.
... nyní vedoucí jezdec APRC, Gaurav Gill, mistrovství již jednou vyhrál? V roce 2013 si zajistil celkové vítězství s vozem ŠKODA FABIA SUPER 2000. Byl prvním Indem, který v APRC zvítězil.
... Rally Hokkaido byla v roce 2004 navíc součástí FIA mistrovství světa v rally (WRC) a oficiálně překřtěna na „WRC Rally Japan“? V roce 2005 byly ovšem oba podniky opět odděleny. Rally Hokkaido dostala svůj zažitý název a byla od té chvíli opět pouze součástí APRC.
... Japonsko je rozčleněno na celkem 47 prefektur (územně správních celků)? Hokkaido je zdaleka největší japonskou prefekturou a tvoří ji především stejnojmenný ostrov. Plocha prefektury činí celkem 83 457 km2. Pro srovnání: plocha České republiky je 78 866 km2.
… Hokkaido má podobné klima jako severní regiony Francie a Itálie? Zimy na ostrově Hokkaido jsou ale delší a drsnější než evropské.
… Hokkaido je díky těmto dlouhým a tvrdým zimám proslavené zejména velkými sportovními událostmi? V roce 1972 se v největším městě Sapporu konaly Zimní olympijské hry, v roce 2007 mistrovství světa v alpském lyžování.
… legendární japonský skokan na lyžích Noriaki Kasai pochází z ostrova Hokkaido? 44letý sportovec spatřil světlo světa ve městě Shimokawa. V roce 1992 se stal mistrem světa v letech na lyžích a získal na mistrovstvích světa v severském lyžování a Zimních olympijských hrách celkem devět medailí. Kasai je stále aktivní v zimním sportu.
... butadon je kulinářskou specialitou tohoto regionu? Silné kousky vepřového, grilované na dřevěném uhlí, se podávají se speciální omáčkou. Čím je pro Peking pekingská kachna, tím je butadon pro Obihiro.
... dýně Hokkaido je v Japonsku známá pod jiným názvem? Po celém světě oblíbená kulatá, oranžová dýně se v Japonsku jmenuje uchiki kuri. Předpokládá se, že dýně dostala svůj název u nás, protože byla koncem 19. století vypěstována z rýžové dýně, kterou roku 1887 domestikoval na ostrově Hokkaido americký zemědělský poradce.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

30.10.2016 12:31

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

14.06.2016 16:41

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...