English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rally Příbram 2016: S motivací porvat se o absolutní pódium

Zařazeno : MMCR1606, Štajf

Honza Froněk, 28.09.2016 19:41
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4850x


Měsíc po úspěšném účinkování na Barum Czech Rally Zlín jde posádka Klokočka ŠKODA Czech National Teamu do finále. Poslední podnik letošního MČR v rallye, který se již tradičně jede v Příbrami a okolí, rozhodne o konečném pořadí na stupních vítězů. V premiérové sezoně s vozem ŠKODA Fabia R5 by dokonce Štajf s Rajnohou mohli stanout na „bedně“.
Rally Příbram 2016: S motivací porvat se o absolutní pódium
Rally Příbram 2016: S motivací porvat se o absolutní pódium

„Už před Příbramí máme zaděláno na vynikající výsledek v premiérové sezoně projektu s Fabií R5,“ neskrývá zadostiučinění z letošní sezony Vojta Štajf, pilot klientského speciálu ŠKODA Fabia R5 týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team, před posledním podnikem velkého českého mistráku v rallye. „S výjimkou nevydařené premiéry na Šumavě jsme letos ukázali výjimečnou spolehlivost a zároveň stoupající výkonnost, kterou bychom rádi potvrdili v Rally Příbram a pěkným výsledkem nejlépe na stupních vítězů potěšili naše fanoušky a partnery projektu,“ neskrývá ambice Štajf.

Vzhledem k již jasnému vítězi letošní sezony Janu Kopeckém bude Rally Příbram bez továrního týmu ŠKODA Motorsport, nicméně pole bude i tak nabité. „Na celkovém výsledku MČR nám záleží, půjde ale i o výkony našich soupeřů se silnějšími vozy, například domácího Honzy Dohnala s Focusem WRC nebo několikanásobného vítěze Vaška Pecha na Porsche, zapomínat nemůžeme ani na Honzu Černého s Fabií R5, který se na Barumce blýskl parádním bronzem. My s Františkem se budeme koncentrovat na svůj výkon a protože jsem po dvou „bramborách“ mechanikům slíbil „bednu“, bylo by skvělé splnit to právě tady,“ dává si vysoké cíle Štajf.

Rallye je velmi obtížně předvídatelná disciplína, stát se může cokoliv. Třeba i opakování historie z roku 2006, kdy Vojtěch Štajf bral titul vicemistra. Je to však krajně nepravděpodobné, šance existuje v rovině teorie, nicméně na bronz by se posádka šedo-zelené Fabie R5 dostat mohla, což by byl naprosto snový výsledek. Jenže letošní okolnosti zatím dobře nevypadají: „Příbram mně vždy vyhovovala, jenže od posledního startu v roce 2013 už uteklo hodně času a tratě si musím během seznamovacích jízd trochu oživit. Každopádně jejich charakter beru jako výhodu, na širokých cestách nemáme s Fabií takové zábrany jako na uskákané Barumce. Nevýhodou je ovšem můj aktuální zdravotní stav. Minulý čtvrtek jsem náhle onemocněl, musel zrušit plánované testování a houževnatost bakterie je taková, že ani po několika dnech na antibiotikách se necítím o moc lépe. Léčbu jsem tak začal konzultovat s týmovým lékařem ŠKODA Motorsport, MUDr. Jaromírem Jiříkem, jehož postup naštěstí začíná sklízet úspěchy – tímto bych mu rád poděkoval za vstřícnost a stejně tak bych chtěl poděkovat mechanikům za svědomitou přípravu vozu, jehož funkčnost otestujeme až na pátečním shakedownu,“ osvětlil „nezávodní“ stránku rallye Štajf.

Kdo Rally Příbram přímo nenavštíví, může počínání týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team sledovat na dálku přes partnerské weby www.auto.cz a www.isport.blesk.cz, kde po každé etapě připravujeme krátké aktuální sestřihy stejně jako na týmovém YouTube kanálu a facebooku Racing 21. Těšíme se na fanoušky podél trati i v servisním zázemí, kde pro ně mimo jiné máme připraveny nové podpisové karty!

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rally Příbram: Když bronz má cenu zlata

Rally Příbram: Když bronz má cenu zlata

04.10.2016 07:23

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Rzeszowské crashe [VIDEO]

/ Další video...