English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Kopecký s vozem ŠKODA FABIA R5 vstupuje do finálového dne

Zařazeno : MS1611, Kopecký

Škoda Motorsport, 01.10.2016 21:58
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 5612x


Tovární jezdec značky ŠKODA Jan Kopecký vstupuje do finálového dne Francouzské rally jako druhý v klasifikaci WRC 2. Český mistr sváděl i během druhého dne rally na částečně deštěm zmáčených asfaltových tratích na středomořském ostrově Korsika souboj s Elfynem Evansem.
Kopecký s vozem ŠKODA FABIA R5 vstupuje do finálového dne
Kopecký s vozem ŠKODA FABIA R5 vstupuje do finálového dne

Před finálovými 64,20 km podniku FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) v neděli činí ztráta Kopeckého a jeho spolujezdce Pavla Dreslera 37,8 sekund.

„Rally na Korsice je kvůli četným zatáčkám sama o sobě speciální výzvou, ale odpolední déšť vše ještě více zkomplikoval. I v sobotu to byl zajímavý duel s Elfynem Evansem,“ řekl 34letý Kopecký po absolvování sobotních 169,04 měřených km. „Celý den jsem se pokoušel na vedoucího jezdce zaútočit, ale ten náskok jsem prostě nemohl snížit. Ale ještě není konec.“

Především na nejdelší rychlostní zkoušce Francouzské rally v délce 53,78 km z Antisanti do Poggio di Nazza v neděli ráno chce zkušený jezdec značky ŠKODA s vozem FABIA R5 ještě jednou zaútočit: „Budu dál tlačit a jak známo, v rallyovém sportu je všechno možné. V každém případě budu bojovat až do posledního metru.“ Poté, co byl ve WRC 2 dvakrát na druhém místě, nastoupil Kopecký do Francouzské rally s cílem konečně oslavit své první vítězství ve své třídě v této sezóně mistrovství.

V pátek vyhráli Kopecký a Evans každý dvě rychlostní zkoušky. Pilot značky ŠKODA Kopecký nastoupil v sobotu do závodu se ztrátou 15,7 sekund a špičkový duel na ,rally 10 000 zatáček’ opět nadchl tisíce fanoušků podél trati.

Na úvodní rychlostní zkoušce v délce 53,72 km byl nejprve o 4,9 sekund rychlejší Evans. Ale Kopecký s vozem FABIA R5 hned na zkoušce ,Novella – Pietralba’ kontroval a podařilo se mu Evansův náskok snížit o 4,2 sekund. V polovině druhého průjezdu rychlostní zkoušky ,Orezza – La Porta – Valle di Rostino’ začalo pršet. Kopecký se na hladkých tratích vyhýbal extrémnímu riziku a na posledních dvou zkouškách dne na vedoucího Brita dále ztrácel.

Zákazník značky ŠKODA Julien Maurin se s druhým vozem FABIA R5 propracoval v klasifikaci WRC 2 o dvě příčky dopředu na čtvrté místo.

Průběžný stav Francouzské rally (WRC 2):
1. Evans/Parry (GB/GB) Ford Fiesta R5 1:40:29,1 hod.
2. Kopecký/Dresler (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 + 0:37,8 min.
3. Bonato/Boulloud (F/F) Citroën DS3 R5 + 3:15,7 min.
4. Maurin/Thimonier (F/F) ŠKODA FABIA R5 + 3:53,3 min.

Číslo dne: 53,72
53,72 km bylo třeba v sobotu absolvovat na druhé nejdelší zkoušce Francouzské rally, a to hned dvakrát. Jezdec značky ŠKODA Jan Kopecký zvládl trasu ,Orezza – La Porta – Valle di Rostino’ s mnoha zatáčkami při druhém průjezdu za 37:16,2 minut. To odpovídá průměrné rychlosti 86,48 km za hodinu. To je podstatně nižší průměr než na nejrychlejších soutěžích ve Finsku nebo v Polsku. Zde je na některých zkouškách na šotolině dosahováno průměrných rychlostí přes 120 kilometrů za hodinu.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...