English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Specialista na asfalt Kopecký přebírá v duelu značky ŠKODA vedení

Zařazeno : MS1611, Kopecký, Tidemand

Škoda Motorsport, 16.10.2016 06:06
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 4337x


Specialista na asfalt Jan Kopecký převzal na Španělské rally v napínavém souboji pilotů značky ŠKODA vedení. Společně se svým navigátorem Pavlem Dreslerem si český mistr i přes defekt pneumatiky vypracoval časový náskok 14,3 sekundy na druhou tovární posádku Pontus Tidemand/Jonas Andersson.
Specialista na asfalt Kopecký přebírá v duelu značky ŠKODA vedení
Specialista na asfalt Kopecký přebírá v duelu značky ŠKODA vedení

Na posledních 62,80 km soutěže se v neděli rozhodne, zda tým ŠKODA Motorsport oslaví, stejně jako v roce 2015, na Costa Dorada dvojité vítězství.

„Slunce místo deště, k tomu první a druhé místo pro značku ŠKODA – po takovém dnu musí mít člověk radost. Na asfaltu jsme trochu přidali a přineslo nám to místo na čele. Ovšem defekt pneumatiky nás stál něco z našeho náskoku,“ komentoval Kopecký. 34. letý jezdec tedy před posledními čtyřmi rychlostními zkouškami v žádném případě nemá vítězství jisté: „Souboj s Pontusem ještě není rozhodnutý. Pro tým je stejně rozhodující, zda ve Španělsku oslavíme dvojité vítězství.“

Heslo pro sobotu bylo: slunce místo deště a asfalt místo šotoliny. Pontus Tidemand nastoupil do souboje se svým týmovým kolegou Kopeckým s náskokem 3,0 sekund. Ale tato malá výhoda zmizela již po první rychlostní zkoušce dne a na následujících měřených kilometrech předvedl český jezdec na svém oblíbeném povrchu - asfaltu celkem sedm nejlepších časů. Na rychlostní zkoušce „Querol 2“, první z posledních tří sobotních, ho ale proražená pneumatika stála v porovnání s Tidemandem 20 sekund. „To dělá celou věc ještě napínavější,“ řekl Kopecký. Tisíce diváků u trati byly nadšenými svědky souboje o vedení ve WRC 2 ve znamení značky ŠKODA.

„Jan je na asfaltu hrozně silný. A já jsem se pouštěl jen do kontrolovaného rizika, chci totiž dovézt auto do cíle,“ prohlásil Tidemand. Naděje na opakování svého loňského vítězství, kdy před Janem Kopeckým triumfoval, se ještě nevzdal: „V rallyovém sportu a speciálně na Španělské rally je stále možné všechno.“ To ukázal i comeback kandidáta na titul ve WRC 2 Teemu Suninena, který se po včerejší závadě opět posunul vpřed na páté místo.

Rally na Costa Dorada je jedinou „hybridní rally“ v kalendáři mistrovství světa, soutěží, kde se střídá šotolina a asfalt. Proto je pokládána za mimořádně náročnou. Rally končí v neděli zřejmě divácky nepřitažlivějším kruhovým objezdem v mistrovství světa. Během finálové rychlostní zkoušky Duesaigües musejí jezdci jednou objet celý kruhový objezd. Pokud tak neučiní, dostanou 30sekundovou penalizaci. Toto představení se vydají shlédnout tisíce fanoušků, kteří budou přítomni i rozuzlení duelu posádek značky ŠKODA.

Průběžný stav Španělské rally (WRC 2):
1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 2:42:54,4 hod.
2. Tidemand/Andersson (S/S) ŠKODA FABIA R5 + 0:14,3 min.
3. Turan/Zsiros (H/H) Peugeot 208 R5 + 12:20,2 min.
4. van den Heuvel/Dockx (NL/NL) Mitsubishi Lancer Evo X + 21:13,5 min.
5. Suninen/Markkula (FIN/FIN) ŠKODA FABIA R5 + 28:29,0 min.

Číslo dne: 0,0
Téměř neuvěřitelné, ale přesto je to pravda: po osmé rychlostní zkoušce Španělské rally byl čas obou továrních jezdců značky ŠKODA, Pontuse Tidemanda a Jana Kopeckého, na desetinu sekundy stejný. Dosavadních 125,38 měřených kilometrů zvládli oba piloti ve stejném čase 1:27:10,4 hod. a byli tak společně v čele.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...