English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Lappi díky taktickému mistrovskému výkonu hájí ve Walesu vedení

Zařazeno : MS1613, Lappi

Škoda Motorsport, 30.10.2016 08:33
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3444x


Po výborném pátečním startu na Britské rally 2016 určoval tovární jezdec značky ŠKODA Esapekka Lappi se spolujezdcem Janne Fermem i druhý den dění na tomto tradičním podniku FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2).
Lappi díky taktickému mistrovskému výkonu hájí ve Walesu vedení
Lappi díky taktickému mistrovskému výkonu hájí ve Walesu vedení

S vědomím, že zhruba 100 měřených kilometrů ve Walesu musejí absolvovat bez servisu a s pneumatikami svého vozu ŠKODA FABIA R5 pokud možno bez poškození, kontrolovali vítězové soutěží WRC 2 ve Finsku a v Německu chytře tempo a vyhýbali se jakémukoli riziku. Díky taktickému výkonu obhájili na konci dne své vedení v celkové klasifikaci před posádkou Teemu Suninen/Mikko Markkula s vozem ŠKODA FABIA R5 soukromého týmu. Na třetím a čtvrtém místě následují další tovární posádky ŠKODA - Pontus Tidemand/Jonas Andersson a Jan Kopecký/Pavel Dresler.

Stejně jako včera i dnes souboj kandidátů na titul ve WRC 2, Lappiho a Suninena, určoval sportovní dění na osmi rychlostních zkouškách ve Walesu. Na třech úsecích dopoledne nejprve Suninen dvakrát zajel nejrychlejší čas a zkrátil tak Lappiho náskok v celkové klasifikaci rally z 46,7 na 34,3 sekund. Poté kontroval Lappi dvěma vítězstvími na rychlostních zkouškách a získal tak před finálovým dnem celkový náskok 55,6 sekund. V neděli je na programu ještě 52,08 měřených kilometrů, rozdělených do šesti zkoušek.

„Sobota byl důležitý den, do kterého jsme nastoupili takticky,“ řekl Lappi v cíli dnešního dne. „Věděli jsme, že si nemůžeme dovolit žádnou větší chybu a že musíme s pneumatikami, které máme k dispozici, projít celým dnem. Jinak obvyklý polední servis nebyl a tedy ani žádné nové pneumatiky. Do rychlostních zkoušek jsme tedy nastupovali s příslušnou kontrolou, protože jakákoli chybička v sobotu by znamenala okamžitý konec. Tato taktika se na konci dne velice vyplatila.“

Tovární jezdec Jan Kopecký, který do Britské rally rovněž nastupoval s šancí na titul, pokračoval v sobotu ve Walesu ve svém konstantním výkonu a je aktuálně na celkovém čtvrtém místě. Před ním je jeho švédský týmový kolega Pontus Tidemand, který se čtyřmi nejrychlejšími časy v sobotu rovněž předvedl úžasný a bezchybný výkon a smí si dělat oprávněné naděje na nedělní umístění na stupních vítězů. „V neděli se pokusíme dostat Teemu Suninena pod tlak a třeba nakonec ještě získáme druhé místo,“ řekl Tidemand.

Průběžný stav Britské rally (WRC 2):
1. Lappi/Ferm (FIN/FIN) ŠKODA FABIA R5 2:51:43,3 hod.
2. Suninen/Markkula (FIN/FIN) ŠKODA FABIA R5 + 0:55,6 min.
3. Tidemand/Andersson (S/S) ŠKODA FABIA R5 + 1:07,9 min.
4. Kopecký/Dresler (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 + 2:13,9 min.
5. Aasen/Engan (N/N) Ford Fiesta R5 + 4:15,7 min.

Číslo dne: 16
Britská rally se v minulých letech konala převážně ve Walesu. Poprvé od r. 1999 se tento klasický podnik, který vznikl v roce 1932, v letošní sezóně vrací zpět na anglickou půdu. Rychlostní zkouška číslo 16 kolem zámku Cholmondeley byla posledním absolvovaným úsekem v sobotu večer. „Welcome back,“ řekl Pontus Tidemand. Tovární jezdec značky ŠKODA na této zkoušce zajel nejrychlejší čas v poli jezdců WRC 2.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Lappi: V Portugalsku je třeba začít opatrně

05.04.2013 16:11

Seriál Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/ŠKODA MRF vítězí také v Austrálii [+VIDEO]

/ Další video...