English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Pražský rallysprint 2016: Se (staro)novým spolujezdcem

Zařazeno : Praha16, Štajf

Libor Hlisnikovský, 02.12.2016 10:30
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3228x


Úspěšné účinkování Klokočka ŠKODA Czech National Teamu v sezóně 2016 ukončí již zítra tradiční exhibiční podnik Tipcars Pražský Rallysprint. Pro tento volný závod dojde v posádce ke změně na postu navigátora, který František Rajnoha přenechá Karlu Janečkovi, spoluzakladateli projektu Racing 21.
Pražský rallysprint 2016: Se (staro)novým spolujezdcem
Pražský rallysprint 2016: Se (staro)novým spolujezdcem

A start zeleno-šedé Fabie R5 na pražském rallysprintu bude i poděkováním fandům za podporu v letošním roce zakončeném bronzem v MČR 2016.

„Pražský rallysprint je pro mě speciálním závodem s jedinečnou atmosférou danou jednak tím, že se odehrává nedaleko mého bydliště, a také faktem, že jsem zde v roce 1998 poprvé usedl za volant soutěžního vozu,“ objasňuje svůj vztah ke strahovskému klání Vojtěch „Vojtanen“ Štajf, pilot klientského speciálu ŠKODA Fabia R5 týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team. „Já už jsem se letos najezdil dost, ať si to na chvíli taky zkusí někdo jiný,“ s typickou ironií dodává spolujezdec František „Fera“ Rajnoha a naráží tak na změnu na pravém sedadle vozu. Jeho úlohu totiž na rallysprintu obsadí Karel Janeček – člověk, bez kterého by projekt Racing 21 nikdy nevznikl. Celý tým mu tak chce poděkovat a nechat ho okusit pocity z jízdy ve špičkovém soutěžním voze R5 tak, jak je letos zažívali Štajf s Rajnohou.

„S Karlem to není premiéra, už jsem s ním zde jel v roce 2014 v produkčním Subaru. Letos si ale zkusí špičkovou techniku vozu našeho společného týmu. A přestože jde o exhibiční podnik, budeme se snažit být co nejrychlejší a potvrdit to, co jsme letos dokázali – být stabilně v úzké špičce české rally scény,“ nedává si malé cíle domácí pilot Vojta Štajf a s úsměvem dodává: „Letos bude ale podium viset hodně vysoko, vzhledem ke skvělé konkurenci jezdců a techniky. Každý by ale chtěl dojet lépe, než je jeho startovní číslo, což by pro nás s Karlem znamenalo získat medaili. Takže se budeme muset snažit…“

„Bednu jsem na Pražském rallysprintu už zažil, když jsem před třemi lety svezl manželku Milanu a spolu jsme stanuli na třetí příčce. Tehdy nám ale hrály do karet zimní podmínky a kluzká, zčásti šotolinová, trať chuchelského dostihového závodiště. Asfaltový Strahov bude víc o technice, přesnosti a správném brzdění, na což jsme se zaměřili při posledním testu,“ nenechává Štajf nic náhodě. A jak se příprava povedla, se ukáže už zítra v okolí pražského Strahova, kde bychom všem partnerům a fanouškům rádi poděkovali za podporu v náročné sezoně Mistrovství České republiky a zároveň jim zkrátili čekání na rok 2017, kde se v ještě nabitějším seriálu opět ukážeme.

Kdo Tipcars Pražský Rallysprint přímo nenavštíví, může počínání týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team sledovat na dálku přes partnerské weby www.auto.cz a www.isport.blesk.cz, kde budou k vidění vide stejně jako na týmovém YouTube kanálu a facebooku Racing 21.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Shrnutí 4. etapy

/ Další video...