English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Šampion Gill a značka ŠKODA slaví při triumfu v Indii

Zařazeno : Škoda, Gill

Škoda Motorsport, 05.12.2016 12:50
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4445x


Perfektní závěr grandiózního rallyového roku 2016 pro značku ŠKODA: místní matador Gaurav Gill dosáhl v Indii oslavovaného domácího vítězství při finále sezóny FIA Asijsko-pacifického mistrovství v rally (APRC).
Šampion Gill a značka ŠKODA slaví při triumfu v Indii
Šampion Gill a značka ŠKODA slaví při triumfu v Indii

Tři dny po svých 35. narozeninách završil nový šampion APRC vítězstvím na Indické rally svou bezchybnou bilanci šesti vítězství v šesti podnicích sezóny. Nejnovějším úspěchem s vítězným vozem ŠKODA FABIA R5 navíc věnoval svému navigátorovi Glennu Macneallovi titul pro spolujezdce v APRC. V hodnocení značek a jezdců APRC měla ŠKODA pátý titul po sobě jistý již před poslední rally sezóny.

„Krásnější závěr našeho úspěšného rallyového roku 2016 jsme si nemohli přát. V pátek převzali Esapekka Lappi a Janne Ferm ve Vídni své trofeje jako mistři světa v rally. O tři dny později vystoupili Gaurav Gill a Glenn Macneall před tisíci fanoušků i na poslední rally sezóny, v tak důležitém asijsko-pacifickém prostoru, na nejvyšší příčku stupňů vítězů a mohli se nechat oslavovat jako šampioni APRC. Byla to skutečně nejlepší reklama pro značku ŠKODA,“ bilancoval šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek.

Tisíce fanoušků sledovaly indického národního rallyového hrdinu Gilla u tratí vedoucích přes kávové plantáže. Na jediné zkoušce v sobotu se ovšem nejdříve ujali vedení týmoví kolegové z týmu ŠKODA MRF Fabian Kreim/Frank Christian. Napínavý duel posádek vozů ŠKODA ovšem v neděli trval jen do čtvrté rychlostní zkoušky, kde němečtí šampioni kvůli poškození zavěšení kola nedojeli do cíle. Pak už Gill neměl konkurenci a vyhrál všech dvanáct zkoušek druhého dne. V pondělí se Kreim do rally vrátil a díky třem nejrychlejším časům z posledních čtyř zkoušek si nakonec zajistil celkové páté místo. Oslavovaným vítězem po 225 měřených kilometrech byl ale Gaurav Gill.

Toto vítězství v mé domovině korunuje úžasný rok 2016. Děkuji především mému týmu ŠKODA MRF, který vždy odváděl perfektní práci. Jen tak jsem mohl podruhé po roce 2013 získat titul v APRC,“ řekl Gill. Vedle triumfu v APRC vyhrál Gustavo Saba pro značku ŠKODA také kontinentální mistrovství Jižní Ameriky. Násir Al-Attíja triumfoval v Middle East Rally Championship (MERC) rovněž s vozem ŠKODA FABIA R5 a k tomu si piloti s vozy ŠKODA FABIA R5 připsali dalších devět národních titulů. Vrcholem byl ale bezpochyby historický triumf ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) posádky Lappi/Ferm s vozem FABIA R5. Rok 2016 tak byl jedním z nejúspěšnějších ve 115leté historii ŠKODA Motorsport.

Číslo pro Indickou rally: 17
17 rychlostních zkoušek, 17 nejrychlejších časů: Vůz ŠKODA FABIA R5 ukončil sezónu v APRC bezchybnou bilancí. Stejně jako při obou posledních rally tohoto kontinentálního mistrovství v Malajsii a v Japonsku před sebe oba piloti s tímto špičkovým speciálem ani na jedné rychlostní zkoušce Indické rally konkurenci nepustili. Vítěz Gill zajel 13 nejrychlejších časů, Fabian Kreim kraloval časové listině čtyřikrát.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...