English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Mikkelsen dominuje s vozem ŠKODA Fabia R5 na úvod ledové Rally Monte Carlo

Zařazeno : MS1701, Mikkelsen

Škoda Motorsport, 20.01.2017 22:17
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 4636x


Andreas Mikkelsen hostující v továrním týmu ŠKODA Motorsport dominoval úvodu 85. Rally Monte Carlo. Množství ledu a sněhu na tratích udělaly ze startu ve FIA Mistrovství světa v rally 2017 (WRC 2) mimořádně obtížný úkol.
Mikkelsen dominuje s vozem ŠKODA Fabia R5 na úvod ledové Rally Monte Carlo
Mikkelsen dominuje s vozem ŠKODA Fabia R5 na úvod ledové Rally Monte Carlo

Mikkelsen a jeho navigátor Anders Jæger s vozem ŠKODA FABIA R5 ukázali, že jsou takových výzev hodni. Úspěšná posádka nastupuje do zbývajících dvou dnů nejslavnější a nejstarší rally na světě na čele v kategorii WRC 2 s náskokem 2:47,4 minut na své týmové kolegy Jana Kopeckého/Pavla Dreslera.

„Jsem s vozem ŠKODA FABIA R5 velice spokojený! Samozřejmě to byl velký přechod, ale začali jsme opatrně a pak jsme pomalu zvyšovali tempo. Nyní se v autě cítíme dobře, ačkoli podmínky byly skutečně extrémně obtížné,“ komentoval Mikkelsen. 27letý Nor byl v uplynulých čtyřech letech s týmem Volkswagen Motorsport vždy mistrem světa v rally. Svůj vzestup mezi nejlepší piloty rally na světě ale zahájil Mikkelsen v roce 2011 a 2012 tituly v Intercontinental Rally Challenge s vozem ŠKODA.

Při návratu ke svým kořenům vyhrál miláček fanoušků ve čtvrtek po oficiálním startu v překrásném Monte Carlu s vozem ŠKODA FABIA R5 hned svou první rychlostní zkoušku. V pátek byl zpočátku rychlejší tovární jezdec týmu ŠKODA Kopecký, ale pak Mikkelsen v úzkých serpentinách zvýšil tempo. Při prvním průjezdu nejdelší rychlostní zkoušky Monte (Aspres les Corps – Chaillol) v délce 38,94 km byl Mikkelsen o pěkných 46,5 sekund rychlejší než druhý Francouz Bryan Bouffier. Z dosavadních sedmi měřených úseků jich Mikkelsen vyhrál šest. Jan Kopecký dopoledne kvůli defektu pneumatiky ztratil hodně času, přesto se mu podařilo probojovat zpět na druhé místo v prozatímní klasifikaci WRC 2.

„Doufám, že se nám podaří tuto pozici uhájit proti konkurenci. Rally je ještě dlouhá, budeme bojovat dál,“ řekl český šampion Kopecký. Přesvědčivý výkon podala rovněž tovární posádka ŠKODA Pontus Tidemand/Jonas Andersson, která na této rally nejede o body do mistrovství světa. Při jejich prvním startu na „Monte“ zaznamenali několik časů mezi třemi nejlepšími a ukázaly jaký je jejich potenciál. Pontus Tidemand chce v tomto roce opět získat pro tým ŠKODA Motorsport titul z mistrovství světa. V roce 2016 vybojovala posádka Esapekka Lappi/Janne Ferm s vozem ŠKODA FABIA R5 poprvé pro tovární tým titul ve WRC 2 v klasifikaci jezdců a spolujezdců.

Velké nadšení mezi tisíci fanoušky u trati vyvolalo zvláštní lakování tří vozů ŠKODA FABIA R5 továrního týmu. Modré a červené pruhy na soutěžních speciálech připomínají legendární triumf této značky před 40 lety na stejném místě. Před čtyřmi desetiletími triumfovali ve třídě do 1 300 ccm Václav Blahna se spolujezdcem Lubislavem Hlávkou s vozem ŠKODA 130 RS. V roce 2017 je tým na nejlepší cestě tento úspěch zopakovat. Odjeta je ovšem pouze polovina měřených kilometrů: v sobotu a v neděli čeká na Mikkelsena a spol. ještě 175 kilometrů.

Průběžný stav Rally Monte Carlo (WRC 2):
1. Mikkelsen/Jæger (N/N) ŠKODA FABIA R5 2:11:15,4 hod.
2. Kopecký/Dresler (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 + 2:47,4 min.
3. Bouffier/Giraudet (F/F) Ford Fiesta R5 + 4:55,0 min.
4. Camilli/Veillas (F/F) Ford Fiesta R5 + 7:44,6 min.
5. Gilbert/Jamoul (F/B) Ford Fiesta R5 + 7:58,5 min.

Číslo dne: 1574
Až do výšky 1 574 metrů nad mořem se v pátek vystoupalo na rychlostních zkouškách Rally Monte Carlo v Alpách. Na Col de Moissière bylo dosaženo nejvyššího bodu, který ale bude překonán v neděli na legendárním průsmyku Col de Turini (1607 metrů). V letošním roce ztěžuje jezdcům život mimořádně velké množství sněhu a ledu na točitých silnicích.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Andreas Mikkelsen testuje Fabii R5 [VIDEO]

Andreas Mikkelsen testuje Fabii R5 [VIDEO]

22.12.2016 10:57

Video Honza Froněk, WRC

Mexiko - Na shakedownu nejrychlejší Mikkelsen

Mexiko - Na shakedownu nejrychlejší Mikkelsen

03.03.2016 18:45

Článek Honza Froněk, WRC

Mikkelsen: FIA mi dala facku do obličeje

Mikkelsen: FIA mi dala facku do obličeje

21.02.2017 20:12

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Mikkelsen zkoušel Škodu Citigo [VIDEO]

/ Další video...