English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Škoda 130 RS atakuje na historickém Monte Carlu první stovku

Zařazeno : škoda

Pavel Kacerovský, 30.01.2017 09:58
Tisknout článek
Kategorie : Historici; zobrazeno : 4949x


Škoda 130 RS jihočeského týmu ČK motorsport urazila na dvacátém ročníku Rallye Monte-Carlo Historique 2017 už téměř 1800 soutěžních kilometrů. Karel Mach s Janem Bláhou po cestě z Bad Homburgu na Azurové pobřeží do Monaka, která trvala dlouhých 29 hodin a 16 minut, úspěšně dokončili první etapu.
Foto: Pavel Kacerovský
Foto: Pavel Kacerovský

Dosavadní průběh prestižní rallye zkomplikovaly jediné české posádce v nabité konkurenci 326 (!) dvojic drobné technické problémy už v průběhu hvězdicové jízdy. „Jízda po dálnici holt závodní stotřicítce nesvědčí a občas se něco uklepe,“ krčil rameny jezdec Karel Mach.

Před začátkem nedělního dne pak Jihočechy zdržel nefunkční GPS vysílač. „Za startovní rampou jsme to sice ve spolupráci s pořadateli vyřešili, jenže jsme nabrali čtvrthodinové zpoždění, o jedenáct minut nestihli časovku v Sisteronu a dostali penalizaci 1100 bodů,“ vysvětloval navigátor Jan Bláha propad výsledkovou listinou. „Možná tomu spousta lidí pořád ještě nevěří, ale opravdu jsme tady jenom pro zábavu,“ smál se po dojezdu do Valence pilot věrné repliky vozu z roku 1977 Karel Mach.

Jediná sobotní zkouška pravidelnosti se sice Machovi s Bláhou příliš nepovedla, několika slibnými výsledky na testech úvodní etapy se ale dokázali propracovat až na dohled první stovky. „Možná také díky tomu, že do místa konání soutěže dorazila doprovodná posádka z ČK motorsportu a ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov,“ připomněl spolujezdec. Bohužel, penalizace za pozdní příjezd do časové kontroly Škodu 130 RS odsoudila na průběžnou 135. příčku.

Podmínky na trati přitom nebyly úplně jednoduché. Suchý, vlhký a mokrý asfalt střídala na výše položených místech vrstva ledu a sněhu, a tak na řadu musely přijít i pneumatiky s hroty. „Nejlepší výsledek v podobě 71. místa jsme zajeli na pátém testu, který byl z poloviny pokrytý sněhem,“ dodal Mach.

XX. Rallye Monte-Carlo Historique 2017 pokračuje v pondělí druhou etapou. Okruh kolem Valence se čtyřmi regularity zkouškami měří 330 kilometrů.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

ŠKODA předala 200. vůz ŠKODA FABIA R5

ŠKODA předala 200. vůz ŠKODA FABIA R5

16.05.2018 13:20

Článek Škoda Motorsport, WRC

Racing-Mania.cz

ŠKODA slaví na Novém Zélandu double

19.05.2013 11:36

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Racing-Mania.cz

Den s týmem ŠKODA Motorsport již tuto sobotu

04.06.2013 17:01

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ott Tänak testoval Fiestu WRC a nové pneumatiky DMACK [VI...

/ Další video...