English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Švédská rally: Tidemand slaví úžasné domácí vítězství s vozem ŠKODA FABIA R5

Zařazeno : MS1702, Tidemand

Škoda Motorsport, 12.02.2017 16:06
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3839x


Tovární jezdec ŠKODA Pontus Tidemand si na Švédské rally dojel pro oslavované domácí vítězství ve WRC 2 a nadchl tak tisíce svých krajanů. Poté, co mu loni vítězství těsně uniklo, letos 26letý jezdec se spolujezdcem Jonasem Anderssonem suverénně dominoval jediné rally v kalendáři mistrovství světa, která se jede na sněhu a ledu.
Švédská rally: Tidemand slaví úžasné domácí vítězství s vozem ŠKODA FABIA R5
Švédská rally: Tidemand slaví úžasné domácí vítězství s vozem ŠKODA FABIA R5

Tidemand tak dosáhl dvanáctého vítězství pro vůz ŠKODA FABIA R5 v posledních 13 podnicích FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2).

„Jsem hrdý na celý tým ŠKODA Motorsport! Po našem dvojitém vítězství na úvod na legendární Rallye Monte Carlo byla i Švédská rally za obtížných podmínek úžasným představením,“ řekl Michal Hrabánek. Šéf ŠKODA Motorsportu zvlášť pochválil vítěznou posádku: „Letošní Švédská rally byla jednou z nejrychlejších rally na sněhu a ledu v historii mistrovství světa. Ale Pontus a Jonas se všemi výzvami vypořádali a předvedli před domácím publikem vynikající výkon.“

Po opatrném startu převzala švédská dvojice poprvé vedení na čtvrté rychlostní zkoušce a náskok postupně zvyšovala. Ať to bylo na noční zkoušce v okolí servisního parkoviště v Torsby, nebo na slavné zkoušce Vargåsen se skokem „Colin’s Crest“ – Tidemand byl za jásotu tisíců fanoušků mistrem své třídy na téměř 300 měřených kilometrech. I co se týče chytrosti: na posledních třech rychlostních zkouškách v neděli jel bezpečně a úspěšně dojel až do cíle.

Pontus Tidemand s vozem ŠKODA FABIA R5 pro sebe rozhodl deset ze 17 měřených úseků a vyhrál Švédskou rally s náskokem 51,8 sekund na druhého Fina Teemu Suninena. Třetí místo obsadil po úžasném výkonu Ole Christian Veiby s vozem ŠKODA FABIA R5 soukromého týmu. „Fantastické: je to zatím vrchol mé kariéry. Díky mému prvnímu domácímu vítězství na Švédské rally ve WRC 2 se mi splnil sen. Loni nám vítězství uniklo těsným rozdílem 14,7 sekund, o to je tento úspěch sladší,“ prohlásil Tidemand.

Pro švédského sportovce roku v motorsportu to byl po Španělsku (2015) a Portugalsku (2016) celkem třetí triumf ve WRC 2 s vozem ŠKODA FABIA R5. Ten by ovšem v žádném případě neměl být v tomto roce poslední. „Naším cílem je zisk titulu ve WRC 2. K tomu se nám teď podařil perfektní úvod,“ řekl Tidemand. V celkové klasifikaci WRC 2 vede Tidemand s 25 body spolu s Norem Andreasem Mikkelsenem, který v úvodním podniku mistrovství světa v Monte Carlu triumfoval v barvách továrního týmu ŠKODA Motorsport před svým týmovým kolegou Janem Kopeckým.

Vůz ŠKODA FABIA R5 tak i na úvod rallyového roku 2017 potvrdil svou pověst nejlepšího vozu ve WRC 2. Tento špičkový speciál zvítězil ve dvanácti ze 13 podniků. Další úkol čeká na Mexické rally od 9. do 12. března: tam se bude muset dvojice Pontus Tidemand/Jonas Andersson místo chladu a ledu předvést v horku a na šotolině.

Konečný stav Švédské rally (WRC 2):
1. Tidemand/Andersson (S/S) ŠKODA FABIA R5 2:45:14,7 hod.
2. Suninen/Markkula (FIN/FIN) Ford Fiesta R5 + 0:51,8 min.
3. Veiby/Skjærmoen (N/N) ŠKODA FABIA R5 + 1:07,4 min.
4. Camilli/Veillas (F/F) Ford Fiesta R5 + 3:12,4 min.
5. Greensmith/Parry (GB/GB) Ford Fiesta R5 + 5:10,8 min.

Číslo pro Švédskou rally: 13
Vůz ŠKODA FABIA R5 byl i na Švédské rally na sněhu a ledu dominujícím soutěžním vozem ve své třídě. Tento speciál s turbomotorem vyhrál 13 ze 17 měřených zkoušek. Tovární jezdec Pontus Tidemand zajel deset nejlepších časů, dorostenecký talent Ole Christian Veiby se do listiny vítězů zapsal třikrát.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Tidemand

/ Další video...