English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Žlutomodrá rally – nejčastější dotazy

Zařazeno : knihaBarum

Dan Porazil, 29.03.2017 08:39
Tisknout článek
Kategorie : Trafika; zobrazeno : 4067x


Od začátku ledna tohoto roku mají fanoušci automobilových soutěží možnost v předstihu si objednat limitovanou edici i standardní provedení knihy o historii Barum Czech Rally Zlín, a to za zvýhodněných podmínek. Několik měsíců před vydáním se množí jak objednávky, tak dotazy směřované na obsáhlou publikaci. A na co se zájemci o knihu dotazují nejčastěji?
Foto: Květoslav Frgal
Foto: Květoslav Frgal

1. Jací vítězové Barumky byli osloveni, aby podepsali limitovanou edici? Jaká kritéria byla při výběru uplatněna?
Pokud budeme shovívaví a nazveme první ročník Barumky jako plnohodnotný díl šestačtyřicetileté historie, a to bychom asi měli, napočítáme celkem 28 jezdců, kteří se zapsali mezi vítěze moravské soutěže. Vzhledem k tomu, že Attila Ferjancz, Janusz Kulig, Mikael Sundström a Gerhard Kalnay už, bohužel, nežijí, není v lidských silách zajistit podpisy všech vítězů. Dalšími kritérii byla vedle jedinečnosti také ne/ochota na knize spolupracovat, dále věk či zdravotní stav nebo složitá zeměpisná dostupnost. Základní premisa byla jednoduchá – zajistit co nejvíc vítězů a nemít v limitované edici žádnou nepodepsanou podpisovou kartu. Vybraní a dnes už i podepsaní vítězové představují 20 vyhraných ročníků, což realizační tým Žlutomodré rally považuje za kvalitní výsledek.

2. Je možné ještě knihu rozšířit o další podpisy?
Teoreticky to možné je, ale nic takového není v plánu. Díky vazbě není možné přidat jen jeden list, ale hned čtyři, navíc bychom si tím přetrhali nastavenou chronologickou a věcnou posloupnost podpisových archů.

3. Mají obě varianty knihy opravdu přes 600 stran?
Ano, mají. Limitovaná edice bude představovat 628 stran, standardní provedení pak 608 stran křídového papíru formátu A4. Je možné, že dojde ještě k nevýznamným změnám v podobě několika málo stran, nicméně rozsah neklesne pod hodnotu 600.

4. Je kniha oficiálním materiálem Barum Czech Rally Zlín?
Ne, není. Nicméně, pořadatel byl o vzniku informován, a pokud vše dobře dopadne, díky jeho svolení se v knize objeví i některé fotografie z archivu soutěže.

Foto: Dan Porazil
Foto: Dan Porazil

5. V čem spočívá výhoda objednání v předstihu?
Kdo si knihu do 1. srpna objedná a zaplatí, bude mu dodána bez účtování poštovného a balného, což představuje úsporu zhruba 165 Kč. K této nabídce jsme přistoupili na základě slov podepisujících se vítězů, kteří k naší radosti předpovídali, že náklad 2.000 kusů zmizí velmi rychle, natož pak 600 kusová limitovaná edice. Jde především o možnost pro sběratele zajistit si knihu včas a mít jistotu, že se na ně dostane.

6. Opravdu půjde z každé knihy část peněz na dětskou charitu?
Ano, je to tak. Obdobně jako s knihou Rally má jméno Bohemia, kdy jsme z prodeje knihy zakoupili multifunkční lůžko na dětský JIP, nyní z prodeje Žlutomodré rally pořídíme infuzní pumpu s dávkovačem léků a další potřebné věci v hodnotě cca 60.000 Kč.

7. Kdy a kde bude křest knihy?
Termín a místo křtu jsou stále v řešení.
Žlutomodrou rally je možné si i nadále objednat v předstihu na www.peopleforrally.cz nebo na facebooku @yellowbluerally, včetně její limitované edice podepsané devíti vítězi Barumky.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Franz Wittmann a Žlutomodrá rally? Ano!

Franz Wittmann a Žlutomodrá rally? Ano!

27.01.2017 10:09

Článek Dan Porazil, Trafika

Autogramiáda autora Žlutomodré rally

Autogramiáda autora Žlutomodré rally

22.08.2017 14:12

Článek PFR - media, Trafika

3 kg historie Barumky pokřtěny!

3 kg historie Barumky pokřtěny!

18.09.2017 18:29

Článek PFR - media, Trafika

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Rally znovu pomáhá

/ Další video...