English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Argentinská rally: ŠKODA chce posílit své vedení

Zařazeno : MS1705, Tidemand

Škoda Motorsport, 27.04.2017 15:38
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3761x


Pro značku ŠKODA nemohla mít sezóna lepší průběh: tovární jezdci Andreas Mikkelsen (spolu se spolujezdcem Andersem Jæger-Synnevaagem zvítězili v Rallye Monte Carlo a Korsické rallye) a Pontus Tidemand (spolu se spolujezdcem Jonasem Anderssonem zvítězili ve Švédské a Mexické rally) se aktuálně dělí se stejným počtem bodů o první místo v průběžném pořadí v kategorii WRC 2.
Argentinská rally: ŠKODA chce posílit své vedení
Argentinská rally: ŠKODA chce posílit své vedení

V Argentinské rally bude jediným továrním pilotem ŠKODA Tidemand, bude tak mít ve svých rukou převzetí vedení v šampionátu v kategorii WRC 2.

V argentinské stepi čeká na jezdce přibližně 360 kilometrů rozdělených do 18 rychlostních zkoušek, které povedou až do nadmořských výšek 2000 m n. m., písčitými rovinami v údolích a zatáčkovitými horskými cestami. To vše jsou přísady jedné z nejnáročnějších šotolinových rally šampionátu. Výškovým profilem se trasa v Andách u města Córdoba podobá Mexické rally. Zde se některé ze soutěžních vozů potýkaly s problémy s řídkým vysokohorským vzduchem a vysokými teplotami. To však neplatilo pro vůz ŠKODA FABIA R5, s nímž Pontus Tidemand vybojoval vítězství. Pro švédského jezdce je právě vítězství v Mexiku příslibem také pro Argentinskou rally. Jeho ŠKODA FABIA R5 bude do Córdoby převezena přímo z Mexika, takže bude dobře „aklimatizovaná“.

Pontus Tidemand a spolujezdec Jonas Andersson budou v Argentině jedinou tovární posádkou týmu ŠKODA Motorsport. Do bojů o nejvyšší příčky mohou zasáhnout také jezdci privátních týmů. Počítat proto bude nutné například s polskou posádkou Hubert Ptaszek/Maciek Szczepaniak, stejně jako s dalšími posádkami jedoucími na vozech ŠKODA FABIA R5. O nejvyšších příčkách uvažuje také Gustavo Saba Rodriguez (PRY) a Benito Guerra (MEX).

Argentinská rally začíná ve čtvrtek 27. dubna večer spektakulárním prologem v Córdobě. Vítěz bude známý v neděli 30. dubna v poledne v Carlos Paz.

Víte, že...
...první Argentinská rally se jela v roce 1980 v regionu Tucamán pod jménem Rallye Codasur a jejím vítězem byl Walter Röhrl?

...Argentinci jsou kromě fotbalu také nadšenými příznivci motorsportu?

...Argentinec Juan Manuel Fangio se stal jedním z největších idolů formule 1?

...Argentinec Carlos Reutemann, který byl vicemistrem formule 1 v roce 1981, startoval v letech 1980 a 1985 také v Argentinské rally a skončil na 3. místě?

...Jorge Recalde v roce 1988 za velkého jásotu publika zvítězil v Argentinské rally, a je tak dodnes jediným Argentincem, který vyhrál některou ze soutěží mistrovství světa v rally?

...každým rokem se kolem rychlostních zkoušek objeví více než jeden milion diváků, pro něž se tento víkend stane velkým svátkem a oslavou?


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Argentinská rally: ŠKODA chce posílit své vedení

Argentinská rally: ŠKODA chce posílit své vedení

27.04.2017 15:38

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Tidemand

/ Další video...