English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Dvojnásobné vítězství pro MRF ŠKODA: Gaurav Gill zvítězil před Olem Christianem Veibym v Rally Whangarei

Zařazeno : Gill, Veiby

Škoda Motorsport, 30.04.2017 18:27
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4395x


Posádky týmu MRF ŠKODA Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen a Gaurav Gill/Stéphane Prévot sváděly od začátku Rally Whangarei napínavý souboj o vítězství.
Dvojnásobné vítězství pro MRF ŠKODA: Gaurav Gill zvítězil před Olem Christianem Veibym v Rally Whang
Dvojnásobné vítězství pro MRF ŠKODA: Gaurav Gill zvítězil před Olem Christianem Veibym v Rally Whang

Ambiciózní mistr asijsko-pacifického šampionátu Gaurav Gill, který se tentokrát spoléhal na belgického spolujezdce Stephana Prévota, byl nejrychlejší v obou zahajovacích zkouškách celé rally. Na první místo se v průběhu první etapy probojovala mladá norská posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen. Na třetí speciální zkoušce měl ale Veiby před koncem technický problém a kvůli časové penalizaci za nutnou opravu se posunul na druhou pozici za týmového kolegu Gilla, který následně vyhrál úvodní soutěž šampionátu APRC.

První soutěž asijsko-pacifického šampionátu (FIA Asia-Pacific Rally Championship – APRC) se konala na severu severního ostrova Nového Zélandu nedaleko města Whangarei. Intenzivní déšť během prvního dne změnil povrch rychlostních zkoušek v lesích severně od Aucklandu na kluziště. „Pršelo opravdu velmi dlouho. Na některých místech přilnavost byla, na jiných nebyla skoro žádná. Občas se stalo, že stěrače nestíhaly čistit okno a člověk si pak přidal jako slepý,“ říká Ole Christian Veiby, který se ale podmínkami nenechal znervóznit a po několika prvních zkouškách měl náskok více než půl minuty.

Jeho týmový kolega Gaurav Gill nebyl spokojený s naladěním tlumičů, po jejich upravení bylo třeba ještě provést změny na diferenciálu. Po nich se Ind vydal na stíhací jízdu. Na konci dne se zlepšilo počasí, což přispělo k tomu, že byl k vidění napínavý souboj o první místo. Gill zajel v neděli ráno dva nejrychlejší časy, Veiby mu konkuroval jedním. Ještě tři speciální zkoušky před koncem byl Veiby před Gillem ve vedení o 23 sekund. Na 14. speciální zkoušce měl ale Veiby problém s brzdami a ztratil mnoho času. Po jejich opravě se dostavil pozdě k časové kontrole. Dostal tak časovou penalizaci a posunul se v celkovém pořadí za svého týmového kolegu.

V cíli Rally Whangarei Ole Christian Veiby ukázal, že se už dívá do budoucnosti: „Byla to mimořádná zkušenost. Nikdy by mě nenapadlo, že budu většinu času ve vedení této rally. Co lepšího můžu ve zbytku sezóny APRC očekávat?“ Vítězství před svým týmovým kolegou z Norska po intenzivním souboji v rally Whangarei slavil Gaurav Gill a Stéphane Prévot.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek měl z úspěchu týmu radost: „Gratuluji Gauravovi a Ole Christianovi k velkému úspěchu. Člověk si nedokáže představit lepší start do nové sezóny APRC, než dvojnásobným vítězstvím!“

Celkové výsledky Rally Whangarei, 1. soutěž šampionátu FIA Asia-Pacific Championship (APRC)
1. Gill/Prévot (IND/BEL), ŠKODA FABIA R5, 2:35.06,87 h
2. Veiby/Skjarmoen (NOR/NOR), ŠKODA FABIA R5, + 2:02.8 min
3. Blomberg/Andersson (SWE/SWE), Mitsubishi Mirage, + 17:45.5 min
4. Takahashi/Nakamura (JPN/JPN), Subaru Impreza WRX STi, + 28:17.3 min
5. Abhilash/Gowda (IND/IND), Subaru Impreza WRX STi, + 37:42.9 min

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Finále na kávových plantážích

Finále na kávových plantážích

21.11.2017 16:39

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ogier takes Jordan Rally victory WRC 2011

/ Další video...