English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vítězstvím v Argentině si Tidemand zajistil vedení v kategorii WRC 2

Zařazeno : MS1705, Tidemand

Škoda Motorsport, 01.05.2017 08:44
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 5755x


Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem (S/S) nezaznamenali s vozem ŠKODA FABIA R5 pouze třetí vítězství v kategorii WRC 2 v sezóně 2017, ale také se dostali do čela celkové klasifikace šampionátu World Rally Championship kategorie WRC 2.
Vítězstvím v Argentině si Tidemand zajistil vedení v kategorii WRC 2
Vítězstvím v Argentině si Tidemand zajistil vedení v kategorii WRC 2

V posledních dvou etapách Argentinské rally nebyl nikdo schopen následovat rychlost švédské posádky. Po dojetí do cíle ve Villa Carlos Paz západně od Córdoby oslavila posádka Tidemand/Andersson své vítězství před posádkou Juan Carlos Alonso/Matias Alejandro Mercadal privátního týmu ŠKODA, která dojela na druhém místě se ztrátou více než 10 minut. Od Španělské rally 2016 tovární týmy ŠKODA již osmkrát v řadě nebyly poraženy.

V sobotu ráno si posádka Pontus Tidemand a Jonas Andersson prožila svůj „velký okamžik“. V hustém dešti jim skrytý kámen ohnul krycí plech zadního diferenciálu. Od tohoto okamžiku Tidemand jel až do konce rychlostní zkoušky velmi opatrně. Do návštěvy mechaniků v servisní zóně musel absolvovat ještě dvě rychlostní zkoušky. ŠKODA FABIA R5 se však projevila jako kamenům odolný a velmi robustní stroj a Tidemand tak do návštěvy servisu nezaznamenal výraznější časovou ztrátu.

Poté měl Tidemand svoji rychlost pevně v rukou, zatímco jeho soupeři se potýkali s mnoha problémy. Švédská posádka tak sobotní etapu zakončila s náskokem více než devět minut na nejbližšího pronásledovatele, jímž byla argentinská posádka Alonso/Mercadal. Za slunečného nedělního rána čekaly na soutěžní posádky tři rychlostní zkoušky jihozápadně od Córdoby, včetně známé „erzety“ El Condor-Copina. Jeden z jezdců tuto zkoušku popisoval jako „jízdu na Měsíci“. Kolem úzké zatáčkovité trati se šotolinovým povrchem totiž není téměř žádná vegetace, ale jen obrovské kameny, velké jako domy, a hlavně stovky tisíc nadšených diváků, kteří lemují trať a vytvářejí kolem ní unikátní atmosféru.

„Všechno šlo podle plánu, žádné drama nebo chyby. Jsme v cíli a já jsem za to velmi rád. Nyní se musíme zaměřit na to, abychom neudělali nějakou zbytečnou chybu,“ řekl Tidemand po prvním projetí zkoušky El Condor. Plán splnil a svůj vůz dovezl k fantastickému vítězství do Villa Carlos Paz. Dvojice Argentinců Juan Carlos Alonso/Matias Alejandro Mercadal, jedoucích s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5, dojela v kategorii WRC 2 na druhém místě.

Michal Hrabánek, šéf ŠKODA Motorsport, nadšeně shrnul pódiové umístění ve Villa Carlos Paz těmito slovy: „Pontus a Jonas mě svým výkonem velmi zaujali. Za svým vítězstvím jeli velmi rychle, ale přitom také ‘Simply Clever’.”

Celkové výsledky Argentinské rally (WRC 2)
1. Tidemand/Andersson (S/S) ŠKODA FABIA R5, 3:55.42,7 h
2. Alonso/Mercadal (RA/RA), ŠKODA FABIA R5, + 10.11,3 min
3. Guerra/Cué (MEX/E), ŠKODA FABIA R5, + 43.05,5 min
4. Saba Rodriguez/Mussano (PRY/RA), ŠKODA FABIA R5, + 50:14,6 min
5. Ptaszek/Szepaniak (PL/PL), ŠKODA FABIA R5, + 52.14,6 min

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Argentinská rally: ŠKODA chce posílit své vedení

Argentinská rally: ŠKODA chce posílit své vedení

27.04.2017 15:38

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Tidemand

/ Další video...