English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rally Bohemia 2017 se představuje

Zařazeno : MMCR1705

Aleš Holakovský, 10.05.2017 21:54
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 7603x


Čtyřiačtyřicátý ročník prestižní Rally Bohemia má potvrzenu svoji letošní podobu. Na internetových stránkách www.rallybohemia.cz jsou již k dispozici základní informace k soutěži včetně schválených Zvláštních ustanovení, tedy základního dokumentu soutěže.
Rally Bohemia 2017 se představuje
Rally Bohemia 2017 se představuje

Letošní Rally Bohemia se bude konat ve dnech 1. - 2. července a zůstává tak věrna svému loňskému termínu prvního prázdninového víkendu i divácky přívětivému formátu sobota - neděle. Diváci i jezdci se mohou těšit na větší počet rychlostních zkoušek než v minulém ročníku. Centrem soutěže bude jako vždy Mladá Boleslav, město automobilům zaslíbené, kde bude sídlit organizační i servisní zázemí rally.

Do časového harmonogramu přibyla zcela nová rychlostní zkouška s názvem Městská, která se pojede přímo v Mladé Boleslavi hned jako první v pořadí a bude okruhová na dvě kola. Následovat bude rychlostní zkouška Chloudov, která se do časového harmonogramu vrací po několika letech. Tato náročná RZ v minulosti často razantně promlouvala do průběhu soutěže. Další změnou je to, že rychlostní zkouška Radostín v okolí Sychrova již nebude polookruhová, ale pojede se klasicky. Opět se pojede královská rychlostní zkouška Zlatá, spojující v sobě obtížné úseky Šumburk a Návarov. Chybě nebude tradiční test Cetno ani oblíbená mladoboleslavská rychlostní zkouška Staroměstská ve své obvyklé podobě.

Rally Bohemia 2016 skončila dalším trumfem posádky továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler se Škodou Fabia R5, kteří zvítězili počtvrté v řadě za sebou. Tým ŠKODA Motorsport nenašel na Rally Bohemia přemožitele dokonce už od roku 2009, tedy dlouhých osm let, ve kterých zde v jeho barvách postupně vítězili Juho Hänninen, Freddy Loix a právě Jan Kopecký. Bude zajímavé sledovat, zda se Janu Kopeckénu letos podaří zaokrouhlit počet vítězství v řadě na pět. Rally Bohemia Historic skončila loni vítězstvím rodinné posádky Břetislav Enge – Lucie Engová , díky kterým tak dosáhl hattricku mezi historickými automobily model Škodou 130 LR. Na letošní vítěze si budeme muset ještě dva měsíce počkat, ale pořadatelé již nyní zvou všechny jezdce i diváky k účasti na jedné z našich nejslavnějších soutěží.

44. Rally Bohemia bude pátým podnikem Mistrovství České republiky v rally a Rally Bohemia Historic třetím podnikem Mistrovství České republiky v rally historických automobilů. Součástí podniku bude již tradičně také exhibiční jízda legendárních soutěžních vozidel Rally Bohemia Legend. Novinkou letošního ročníku je vypsání Poháru Rally Bohemia pro vozy tříd 14-18, které jinak startují jen v Rallysprint sérii. Na Rally Bohemia tedy bude moci startovat opravdu každá posádka, jejíž vůz splňuje platné předpisy pro rallye v jakékoliv kategorii a třídě.

Tradičním generálním partnerem Rally Bohemia je automobilka ŠKODA AUTO.

Rally Bohemia je na sociálních sítích k nalezení na těchto účtech:
Facebook: www.facebook.com/rallybohemia
Twitter: twitter.com/RallyBohemia
Youtube: www.youtube.com/user/RallyBohemia
Instagram: instagram.com/rallybohemia

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rally Bohemia 2017 se představuje

Rally Bohemia 2017 se představuje

10.05.2017 21:54

Článek Aleš Holakovský, WRC

Historie a současnost Rally Bohemia

Historie a současnost Rally Bohemia

21.06.2017 09:21

Článek Aleš Holakovský, Česká rally

Jan Černý se postaví na start Rally Bohemia

Jan Černý se postaví na start Rally Bohemia

26.06.2017 22:31

Článek MOGUL ŠKODA ACA RACING, Česká rally

Kresta s Fabií R5 i na Barumce

Kresta s Fabií R5 i na Barumce

28.06.2017 10:32

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Rzeszowské crashe [VIDEO]

/ Další video...