English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Krásné, ale složité trasy

Zařazeno : MMCR1703, Szeja

Jaroslaw Szeja, 18.05.2017 14:29
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4144x


Ve dnech 19. - 20. května se uskuteční 45. Rallye Český Krumlov, která bude třetí ze sedmi plánovaných závodů kalendáře TrueCam MČR v rally 2017.
Krásné, ale složité trasy
Krásné, ale složité trasy

Na tento víkend se známé historické město na řece Vltavě stane centrem českého motorsportu a bude hostit opravdový svátek rallysportu. Na seznamu přihlášených nebude samozřejmě chybět ani polský GK Forge Metkom Rally Team, který bude, po skvělém čtvrtém místě na dubnové Rallye Šumava Klatovy, čelit novým výzvám a překážkám. V úvodních dvou závodech Jarek a Marcin Szejovi získali celkem 46 mistrovských bodů, které je řadí na páté místo absolutní klasifikace českého šampionátu 2017. 45. ročník Rallye Český Krumlov je, kromě MČR v rally a rally historických vozů, součástí European Rally Trophy.

Startovní pole je tak nebývale bohaté. V poli soudobých vozů je přihlášeno 79 týmů, s 13 speciály kategorie R5, 15 produkčními vozy či čtveřice atraktivních „gétéček” značky Porsche. To samozřejmě nebude vše, dalších vozů bude startovat mezi historiky (MČR v rally historiků). Kromě bratří Szejů jsou přihlášeny i další čtyři polské dvojice.

Boj o vítězství a další příčky absolutní klasifikace se rozhodne na šestnácti asfaltových rychlostních zkouškách speciálních úsecích o celkové délce 171 km. Soutěž tradičně odstartuje diváckou superspeciálkou v areálu českobudějovického výstaviště, kde bude zároveň umístěna servisní zóna. Na fanoušky tak čeká výjimečná podívaná. Mají možnost navštívit zázemí všech účastníků, setkat se se soutěžními jezdci či obdivovat práci mechaniků. Poté hojně obléhají trasu divácké speciálky a sledují průjezdy aut. Toto vše tvoří výjimečnou atmosféru areálu v Českých Budějovicích, kterou se vyplatí zažít a jihočeskou rally navštívit.

Kromě závodů organizátoři připravili i několik zajímavých doprovodných akcí, jako jsou 7. ročník RC Rallye Český Krumlov 2017 dálkově řízených modelů a 6. New Energies Rallye Český Krumlov 2017 (třetí závod z jedenácti dílného MS aut s alternativním pohonem). O tomto víkendu si každý fanoušek motorismu najde v Českém Krumlově a v Českých Budějovicích pro sebe něco zajímavého.

Jarek Szeja: - Odpočítáváme dny a hodiny do dalšího startu, který nás tentokrát zavede na jih Čech. Vedle Prahy je to jeden z nejkrásnějších a turisticky atraktivních českých regionů, což potvrzuje i fakt, že historické centrum Českého Krumlova se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Výjezdy na závody nám nenabízejí pouze emoce a adrenalin, ale dovolují nám také navštívit mnoho opravdu zajímavých míst, jakým Český Krumlov bezesporu je. Jedeme do kopcovitého regionu, který je vhodný i k turistice, ale pro závodníky představuje těžký oříšek. Rallye Český Krumlov nabízí specifické rychlostní zkoušky. Krumlovské tratě patří k nejrychlejším v českém šampionátu, řada úseků je nesmírně uskákaných, zkoušky vedou nahoru, dolů, nechybí ostré a zrádné zatáčky. Výsledek ze Šumavy byl pro nás velkým úspěchem, ale také velkou dávkou motivace. Do Krumlova ovšem míříme s pokorou, nezapomínáme, jak těžké tratě nás čekají, uvidíme, jak do závodu zasáhne i na jihu Čech nevyzpytatelné počasí. Samozřejmě opět chceme dosáhnout na co nejlepší výsledek, budeme rádi, pokud bude patrné další naše zlepšení při srovnání s našimi konkurenty, ale nadále pro nás bude hlavní prioritou, spatřit cílovou rampu v Českém Krumlově. Společně s celým GK Forge Metkom Rally Teamem a všemi partnery: GK Forge Grelowski kovoobrábění, skupina Metkom, Darma, Deco - Car, Minimax, Viralseed a střešní krytiny Pniok Sylwester, Motowizja a portál OX.pl Vás zveme na Rallye Český Krumlov a ke sledování soutěže na oficiálním webu, sociálních médiích a v internetových vysíláních.

Marcin Szeja: - Krumlovský závod je nejen složitý, ale svým způsobem také zajímavý. Pojedeme zde potřetí, takže už jsme měli možnost se seznámit se zdejšími specifickými zkouškami. Podle předpovědi by mělo soutěž provázet slunečné počasí. Proto věříme, že stabilní podmínky vydrží po celý průběh závodu, i když zkušenosti nás už naučily, že zdejší počasí bývá proměnlivé a mnohdy dokáže překvapit. Doufám, že se kolem tratí rychlostních zkoušek objeví davy fanoušků. Kvalitní startovní listina, historické vozy i auta nejnovější specifikace, divácky test vedoucí centrem Českých Budějovic, vedle servisních stanů, ale také noční zkoušky a k tomu všemu spousta doprovodných akcí – organizátoři si dali na programu soutěže záležet. Toto vše zaručuje zajímavý zážitek, na který Vás osobně srdečně zvu.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Krásné, ale složité trasy

Krásné, ale složité trasy

18.05.2017 14:29

Článek Jaroslaw Szeja, Česká rally

GK Forge Roto Team před začátkem MČR 2016

GK Forge Roto Team před začátkem MČR 2016

27.04.2016 07:04

Článek GK Forge Roto Rally Team, Česká rally

GK Forge Roto Rally Team před Rally Český Krumlov

GK Forge Roto Rally Team před Rally Český Krumlov

26.05.2016 18:54

Článek GK Forge Roto Rally Team, Česká rally

Bratři Szejové před Bohemií

Bratři Szejové před Bohemií

28.06.2018 17:38

Článek Szeja Rally Team, Česká rally

Szejové proti 84 soupeřům

Szejové proti 84 soupeřům

19.04.2018 18:20

Článek Szeja Rally Team, Česká rally

První body bratří Szejů

První body bratří Szejů

26.03.2018 15:42

Článek GK Forge, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Valaška - Crash Szeja se Subaru a Horák s Peugeotem [VIDEO]

/ Další video...