English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Kopecký se utká s vedoucím pilotem WRC 2 Tidemandem

Zařazeno : MMCR1704, Kopecký, Tidemand

Škoda Motorsport, 15.06.2017 14:05
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5164x


Cílem týmu ŠKODA Motorsport na Rally Hustopeče (16.-17. června) je další vítězství v letošním ročníku českého šampionátu (MČR). Tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler nastoupí do čtvrtého podniku letošního národního šampionátu s nadšením.
Kopecký/Dresler se utkají s vedoucí posádkou WRC 2 Tidemand/Andersson
Kopecký/Dresler se utkají s vedoucí posádkou WRC 2 Tidemand/Andersson

Během pátku a soboty na ně čeká dvanáct rychlostních zkoušek a přibližně 150 kilometrů soutěžních tratí. Posádka Kopecký/Dresler minulý víkend vybojovala vítězství v rámci FIA World Rally Championship (WRC 2) v Italské rally na Sardinii. Na jihomoravských tratích bude mezi vinicemi startovat také Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S), kteří aktuálně vedou kategorii WRC 2 světového šampionátu.

„V Hustopečích chceme pokračovat v tom, co jsme začali v Českém Krumlově,“ řekl šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek k účasti týmu. „Když nepočítáme Rally Monte Carlo, tak Pontus a Jonas v letošní sezóně jeli zatím pouze na sněhu a šotolině. Na start v Hustopečích se proto stavějí kromě jiného i proto, že zdejší tratě jsou vhodnou přípravou pro nadcházející asfaltovou Německou rally, která se jede v rámci světového šampionátu.“

„V loňském roce jsem se zúčastnil Rally Šumava Klatovy a Český Krumlov, v obou případech jsem dojel na druhém místě za Janem. Vím, že je velmi obtížné být na jeho domácích tratích rychlejší, nicméně pokusím se o to,“ komentuje svůj záměr Tidemand.

„Můj cíl je jasný. Chci vyhrát český šampionát,“ vysvětluje loňský vítěz Jan Kopecký. K favoritům Rally Hustopeče patří jezdci Fordu Václav Pech a Pavel Valoušek, stejně jako Martin Kočí s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5.

Čeští rallyoví fanoušci se již nyní mohou těšit na napínavý sportovní víkend. První etapa čtvrtého podniku českého šampionátu (MČR) odstartuje v pátek v 19 hodin. Vzhledem k času startu se očekává, že se posledních šest rychlostních zkoušek pojede za tmy. V sobotu mají týmy na programu dalších šest rychlostních zkoušek. Celkem 12 zkoušek měří přibližně 150 kilometrů. Vítěz protne pomyslnou cílovou pásku v Hustopečích v 16:34 h.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Mezi vinicemi znovu triumfoval Kopecký

Mezi vinicemi znovu triumfoval Kopecký

17.06.2017 20:40

Článek Jan Vaškovič, Česká rally

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...