English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jan Kopecký/Pavel Dresler zaznamenali 4. vítězství v řadě v českém šampionátu

Zařazeno : MMCR1704, Kopecký, Tidemand

Škoda Motorsport, 18.06.2017 08:58
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3622x


Čtvrtý podnik českého šampionátu (MČR), který se jel na jižní Moravě, byl svědkem cílené cesty za vítězstvím. Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) týmu ŠKODA Motorsport mířili suverénně za čtvrtým vítězstvím v řadě.
Jan Kopecký/Pavel Dresler zaznamenali 4. vítězství v řadě v českém šampionátu
Jan Kopecký/Pavel Dresler zaznamenali 4. vítězství v řadě v českém šampionátu

Český šampión ho ztratil jen krátce po čtvrté rychlostní zkoušce, během níž měl se svým vozem ŠKODA FABIA R5 defekt. Po šesté rychlostní zkoušce získal opět vedení a tuto pozici již bezpečně před mnoha nadšenými fanoušky Rally Hustopeče kontroloval. Defekt postihl na poslední rychlostní zkoušce první etapy také týmové kolegy Pontuse Tidemanda/Jonase Anderssona, kteří se následně s vozem ŠKODA FABIA R5 probojovali na páté místo.

V pátek byl na prvních dvou rychlostních zkouškách Rally Hustopeče nejrychlejším mužem startovního pole Jan Kopecký. Ve čtvrté rychlostní zkoušce ho ale postihl defekt, který jej stál 20 sekund času a průběžné vedení. „Stalo se to během brzdění při kompresi, nic jsem netrefil, ale pneumatika se vyfoukla,“ vysvětloval překvapený český šampion. Jezdci Fordu, Václavu Pechovi, se stalo to samé, a tak se do čela dostala posádka Pontus Tidemand/Jonas Andersson (ŠKODA FABIA R5). V rychlostní zkoušce číslo šest ale defekt postihl také švédskou posádku. Byli nuceni jet na prázdné pneumatice více než deset kilometrů, což je stálo téměř minutu a půl. Tím se propadli na devátou pozici v průběžném hodnocení a jejich týmoví kolegové Kopecký/Dresler se dostali na první místo.

Během posledního dne měli Jan Kopecký a Pavel Dresler své vedení plně pod kontrolou a jejich vítězství již nebylo ohroženo. Český šampion zaznamenal pět nejrychlejších časů a má nyní velmi dobrou pozici pro dosažení svého letošního cíle, kterým je již třetí celkové vítězství v šampionátu v řadě.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek byl spokojený: „Po vítězství ve WRC 2 na Italské rally na Sardinii byli Jan a Pavel téměř k neporažení také na domácích tratích. Pontus a Jonas před nadcházející asfaltovou Německou rally světového šampionátu World Rally Championship zlepšili svůj jízdní styl na asfaltovém povrchu.“

V cíli Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem oslavovali vítězství. „Byla to napínavá rally, ale opět musím poděkovat svému týmu, který mi poskytl tak vynikající vůz,“ vysvětloval Kopecký. Týmový kolega Pontus Tidemand soutěž hodnotil těmito slovy: „Skvělé rychlostní zkoušky a fantastickou atmosféru na českém šampionátu jsem si opravdu užíval.“

Číslo dne: 13
Od Velšské rally v roce 2016 a více než devíti měsících ŠKODA Motorsport vyhrála v řadě celkem 13 rally světového šampionátu World Rally Championship (WRC 2) a českého šampionátu (MČR) v řadě.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Mezi vinicemi znovu triumfoval Kopecký

Mezi vinicemi znovu triumfoval Kopecký

17.06.2017 20:40

Článek Jan Vaškovič, Česká rally

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...