English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jan Kopecký je po 1. etapě ve vedení Rally Bohemia

Zařazeno : MMCR1705, Kopecký

Aleš Holakovský, 02.07.2017 05:10
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2874x


Jan Kopecký - Pavel Dresler se Škodou Fabia R5 jsou ve vedení Rally Bohemia 2017 po první etapě. Na druhé Václava Pecha - Petra Uhla na Fordu Fiesta R5 mají náskok třicet sedm sekund. Díky proměnlivému počasí byla první etapa ve znamení pneumatikové loterie a obtížných podmínek na trati.
Jan Kopecký je po 1. etapě ve vedení Rally Bohemia
Jan Kopecký je po 1. etapě ve vedení Rally Bohemia

Jan Kopecký z továrního týmu ŠKODA Motorsport směřuje ke svému pátému vítězství v řadě na Rally Bohemia. Téměř po celou dobu první etapy Rally Bohemia průběžně navyšoval náskok na své soupeře. Druhý je Václav Pech, který tak zatím navazuje na stříbrná umístění na všech předchozích soutěžích.  Na bronzovou příčku drží Jan Černý - Petr Černohorský se Škodou Fabia R5, ale ve druhé etapě ještě můžeme očekávat útok na stupně vítězů ze strany polské posádky bratří Szejových na Fordu Fiesta R5, který jedou také vysokém tempu. To samé se ovšem dá říci i obou dvojících navrátilců na české tratě z dob minulých: Roman Kresta – Petr Starý budou přenocovat při svém návratu na tratě po několika letech na krásném pátém místě a jako bonus si Roman Kresta vylepšil své stále rekordní statistiky na Rally Bohemia vítězstvím na čtvrté rychlostní zkoušce. Štěpán Vojtěch - Michal Ernst pak drží sedmé místo, navzdory technickým problémům jejich „babičky“ Peugeotu 206 WRC s řazením a desetisekundové penalizaci za pozdní příjezd do časové kontroly. Mezi ně se vklínili zatím šestí Miroslav Jakeš – Marcela Ehlová. Osmé místo drží Roman Odložilík – Martin Tureček, na devátém místě bojují s osamoceným automobilem kategorie S2000 proti přesile vozů kategorie R5 Jaromír Tarabus – Petr Machů a elitní desítku uzavírá Vojtěch Štajf, premiérově s Markétou Skácelovou na místě spolujezdkyně.

Ve třídě 3 produkčních automobilů vede s poměrně bezpečným náskokem 52 sekund na Martiny Šikla a Březíka Václav Kopáček na Subaru Impreza, přestože se potýkal s problémy s brzdami. Klasifikaci vozů 2WD vedou domácí Filip Mareš – Jan Hloušek, ale stejně jako na všech letošních soutěžích na ně dotírá Rakušan Simon Wagner – Gerald Winter, taktéž na Peugeotu 208 R2. Třetí místo pak trochu překvapivě drží norsko-švédská posádka Sindre Furuseth – Jim Hjerpe s Opelem Adam R2.

Klasifikaci Rally Bohemia Historic vedou obhajovatelé zdejšího loňského vítězství, liberečtí Břetislav Enge – Lucie Engová se Škodou 130 LR, kteří „doma“ na Rally Bohemia opakovaně prokazují mimořádnou formu. Druhé místo patří o pouhých sedm sekund zpět Stanislavu Budilovi s Petrem Vejvodou na BMW 2002 a třetí příčka po technických problémech s převodovkou Janu Freiovi s Petrem Šleglem na další Škodě 130 LR.

Hlavním tématem celé první etapy byla volba pneumatik a proměnlivé podmínky na trati, když se díky přeháňkám nad oblastí soutěže změnil povrch i několikrát na jedné rychlostní zkoušce. Posádky za těchto podmínek prověřila zejména obtížná a dlouhá rychlostní zkouška Zlatá startující v Šumburku nad Desnou a vedoucí přes návarovské údolí, na níž celá řada jezdců dostala hodiny nebo si užila jiné perné chvilky.

Obsáhlé ohlasy jezdců po jednotlivých rychlostních zkouškách naleznete na www.rallybohemia.cz

44. Rally Bohemia v neděli pokračuje druhou etapou, ve které na posádky čeká ještě dlouhých 86 kilometrů rychlostních zkoušek na úsecích Radostín, Cetno a Staroměstská. V cíli uvítáme nejrychlejší posádky v 16 hodin.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

79 posádek přihlášeno na Bohemku

79 posádek přihlášeno na Bohemku

21.06.2017 20:08

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...