English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Ušít co nejlepší výsledek

Zařazeno : ME1706, Štajf

Libor Hlisnikovský, 24.08.2017 23:02
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 1253x


Svátek české rallye scény je tady a Klokočka ŠKODA Czech National Team na Barum Czech Rally Zlín 2017 nemůže chybět. ŠKODA Fabia R5 posádky Štajf-Skácelová se startovním číslem 54 sice nebude registrována v ERC, ale bodů bude chtít posbírat co nejvíc.
Ušít co nejlepší výsledek
Ušít co nejlepší výsledek

„Stejně jako loni mi nepřišlo úplně ekonomické platit vklad tři tisíce eur jako registraci do ERC jen proto, abychom jeli s nízkým startovním číslem. Navíc bychom vzhledem k nabitému startovnímu poli stejně dostali minimálně dvacítku, takže mě naše číslo 54 zas tolik netrápí,“ komentuje Vojtěch Štajf vysoké startovní číslo dané přihláškou jen do TrueCam MČR 2017. „Ze „zbytku světa“ jsme druzí za Mirkem Jakešem, což mě na jednu stranu potěšilo. Navíc má být hezké počasí, takže nepředpokládáme manko vyšší startovní pozice nijak markantní vlivem vytahaných nečistot na trati. Snad jen, že v sobotu budeme končit za tmy, ale nám to svítí dobře,“ zhodnotil s úsměvem Štajf předstartovní atmosféru.

Klokočka ŠKODA Czech National Team má stejnou strategii jako loni: v klidu začít, postupně se zlepšovat a hlavně dokončit soutěž bez újmy na technice, která bude v dalších dnech a týdnech ve velké permanenci. „Určitě se s Markétou nechceme nikam bezhlavě hnát. Barumka je těžká a dlouhá soutěž, v níž uspějete nejen díky rychlým rukám, ale také díky vyrovnané psychice. A loňské sedmé místo je přesně tím, čeho bychom letos chtěli dosáhnout. Vzhledem k hustší konkurenci to totiž bude letos těžší, umístění v top desítce budeme brát jako úspěch,“ zhodnotil své šance Štajf. „Díky domácímu prostředí jsem hodně motivovaná a moc se na Barumu těším, dám do toho všechno a  ještě něco navíc,“ natěšeně dodala Markéta Skácelová, pro kterou je letošní Barum Czech Rally Zlín teprve třetí soutěží po boku Vojtěch Štajfa.

Po prázdninové pauze zkrácené rakouskou Rally Weiz se nová posádka opět posadí do zeleno-šedého speciálu ŠKODA Fabia R5, který po testech změnil nastavení zejména na podvozku. „Pozměněná rychlostní zkouška Pindula a těžké Košíky budou těžkou prověrkou podvozku, na úzkých a rozbitých tratích je klíčový setup podvozkové části. Proto jsme se na testu na tuto problematiku zaměřili a udělali pár změn,“ odhalil novinky v technice Štajf. Část příprav odhaluje také video na týmovém facebooku nebo YouTube kanálu: https://www.youtube.com/watch?v=_hoEsMM1bMc.

Vrchol českého TrueCam MČR 2017 s přesahem na evropskou scénu ERC 2017, Barum Czech Rally Zlín 2017, odstartuje v pátek 25. srpna ráno kvalifikační rychlostní zkouškou a shakedownem, kde budete moct sledovat v akci i náš vůz ŠKODA Fabia R5 se startovním číslem 54. Do první rychlostní zkoušky, kterou letos opět bude tvořit městská superspeciálka, vyjede první vůz (s nejvyšším startovním číslem) ve 21:30. „Rád bych všechny naše fanoušky pozval ať už do servisu nebo na erzety, naše počínání však bude k vidění i průběžně na týmovém facebooku,“ dodal Štajf.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Plameny stály v cestě úspěchu

Plameny stály v cestě úspěchu

30.08.2017 10:33

Článek Libor Hlisnikovský, ME

Ušít co nejlepší výsledek

Ušít co nejlepší výsledek

24.08.2017 23:02

Článek Libor Hlisnikovský, ME

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Náročný začátek sezony u Sparrow Racing

/ Další video...