English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Íránské poprvé a rovnou na šotolině

Zařazeno : Štajf, Landa

Libor Hlisnikovský, 31.08.2017 22:08
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4600x


Barum Rally budiž zapomenuta, vyráží se do Íránu! Pod hlavičkou Spirit21 startuje projekt Shiraz Rally 2017, které se zúčastní posádky Štajf-Skácelová a Landa-Nadri na dvou vozech ŠKODA Fabia R5 šotolinové specifikace.
Íránské poprvé a rovnou na šotolině
Íránské poprvé a rovnou na šotolině

„Při pohledu na naši doutnající Fabii R5 (#111), která nám lehla popelem na barumce jsem si myslel, že celý projekt íránské výpravy budeme snad muset odpískat. Jenže účast na Shiraz Rally 2017 má pro nás a zejména pro Karla Janečka, spoluzakladatele projektu Racing21, prioritu číslo jedna. Takže jsme napnuli všechny síly, vstali z popela a během doslova pár dní postavili na nohy dvě bílé Fabie R5 v šotolinové specifikaci,“ představuje zákulisí unikátního projektu účasti ve finále šampionátu MERC 2017 Vojtěch Štajf. „Ve spojení s Danem Landou, který pojede s druhou Fabií R5, má naše íránská mise ještě hlubší význam indoevropského kulturního poselství. Mě ale spíš zajímá samotná rallye na šotolině, protože ostrý závod jsem se šotolinovou specifikací Fabie R5 ještě nejel,“ vysvětluje Štajf další důvod účasti v exotické destinaci.

Shiraz Rally 2017 bude posledním podnikem MERC – Middle East Rally Championship. Letošní finále Středního Východu se pojede ve dnech 13.-15. září, přičemž centrum soutěže bude hostit starobylé centrum perské říše Persepolis. „Věci kolem Persie a hlubších historických symbolik jsou záležitostí Dana Landy, v mé kompetenci je spíš závodní část. Tedy příprava vozů, logistika a všechny okolnosti samotného startu a účinkování v Shiraz Rally 2017. Samozřejmě nás zajímá porovnání se špičkou v podobě posledního vítěze Nassera Al-Attiyaha na Fordu Fiesta R5 a jelikož jsme na šotolině s Fabií R5 ještě nejeli, tak se těšíme i na ostrý závod na nezpevněném povrchu,“ dodal Štajf.

„V soukromých podmínkách tady celý tým předvádí velké výkony a já teď jen doufám, že oba dva vozy dlouhou cestu přes Balkán a zejména celé Turecko přežijí bez úhony, a hlavně v plánovaném čase,“ přeje si hladký průběh náročné logistiky Štajf, který kolem sebe soustředil tým 30 lidí čítající nejen mechaniky a posádky, ale zároveň mediální tým. Ten bude dokumentovat všechny přípravy a průběh soutěže od první porady přes tiskovou konferenci, přes cestu a samotnou rallye. A protože se do Íránu asi nikdo z České republiky nechystá, bude celé účinkování dvou Fabií R5 na Shiraz Rally 2017 přenášeno prostřednictvím zpravodajství České televize, serverů auto.cz či ewrc.cz a samozřejmě týmového facebooku a YouTube kanálu tuzemským fandům a veřejnosti.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Íránské poprvé a rovnou na šotolině

Íránské poprvé a rovnou na šotolině

31.08.2017 22:08

Článek Libor Hlisnikovský, Ostatní

Dan Landa představil Fabii WRC

Dan Landa představil Fabii WRC

20.04.2015 16:31

Foto Honza Froněk, Česká rally

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Daniel Landa v novém klipu prohání Fabii WRC [VIDEO]

/ Další video...