English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Peugeot na stupních vítězů v Rallye Maroko

Zařazeno : Peugeot

Radka Matthey, 11.10.2017 11:10
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 1321x


Jezdci vozů Peugeot 3008 DKR v Erfoudu dojeli bezchybně do cíle Rallye Maroko. V celkovém pořadí se umístili na druhém a desátém místě a úspěšně tak završili svou přípravu na Rallye Dakar v příštím roce. Sébastien Loeb/Daniel Elena vedli soutěž až do předposlední etapy, kdy je zdržel mechanický problém s tlumičem.
Peugeot na stupních vítězů v Rallye Maroko
Peugeot na stupních vítězů v Rallye Maroko

Stejný problém postihl také Carlose Sainze, což upozornilo na několik oblastí, na nichž technici Peugeot Sport musejí zapracovat před lednovou jihoamerickou odyseou.

• Sébastien Loeb/Daniel Elena si se svým vozem Peugeot 3008 DKR zajistili bezpečný dojezd do cíle a 5. etapě nakonec dosáhli třetího nejrychlejšího času, a to přestože je zdržel prach a dvojí defekt pneumatiky v cíli. Pro stříbro si dojeli jen sedm minut za celkovým vítězem.

• Carlos Sainz/Lucas Cruz soutěž rovněž zakončili úspěšně a splnili účel své mise dostat se zpět do závodního rytmu po více než šestiměsíční absenci v soutěžním prostředí. Španělé se v poslední, páté etapě umístili na čtvrtém místě a celkově byli desátí.

• Team Peugeot Total s hrdostí podpořil značku Peugeot na místním trhu v Maroku a celosvětové působení skupiny PSA v Africe a na Středním Východě. Ve stejný den, kdy se dva vozy Peugeot 3008 DKR vydaly na své impozantní dobrodružství, byl na trh uveden zcela nový Peugeot Pick Up s úkolem dobýt marocký trh. Zásluhou vlastností, které jej předurčují k tomu, aby se vyrovnal s  prakticky jakýmkoli terénem, se Pick Up projevuje odolností, a to díky výkonnému vznětovému motoru 2,5 l s turbodmychadlem, dvoukabinou a možností jízdy s pohonem všech kol. Otestoval jej a schválil „Tým snů“ Peugeotu!

OHLASY:
Bruno Famin sportovní ředitel a šéf týmu Peugeot Total
„Celkově jsme s průběhem této přípravy pro Rallye Dakar spokojeni. Našim posádkám umožnila jet v podobných podmínkách, jaké nás čekají v Jižní Americe. Technicky jsme byli schopni určit řadu problémů, které máme stále ještě čas před odjezdem na Dakar odstranit. Z důvodu několika sportovních rizik, která zde hrozila, jsme se poněkud drželi zpátky po stránce výsledku. Konec konců jsme zde byli kvůli testování, sběru dat a načerpání cenných zkušeností. Splnili jsme účel naší účasti. Budeme dál tvrdě pracovat. Na viděnou v lednu!“

Sébastien Loeb, jezdec za Team Peugeot Total, 3. v etapě, 2. v celkovém pořadí
„Celkově soutěž probíhala dobře. Dnes jsme po prvním měřeném úseku dvakrát píchli a etapu jsme dokončili v pomalém tempu, ale to nakonec nic nezměnilo. Snažili jsme se tvrdě zabrat a dohnat Nassera, ale zpomalil nás prach od vozů vpředu, takže více jsme nemohli dělat. Druhé místo není špatné, ale mám velkou motivaci dosáhnout svého prvního celkového vítězství v soutěži cross-country. Získali jsme tu dobré zkušenosti a naučili se spoustu věcí. Připomenuli jsme si, že při Dakaru budeme čelit neúprosné konkurenci.“

Carlos Sainz, jezdec za Team Peugeot Total, 4. v etapě, 10. v celkovém pořadí
„Poslední etapa nebyla špatná. Jediný problém byl v tom, že jsme kvůli našim včerejším problémům startovali ze zadní pozice v prachu. Nakonec se naše účast zde stala pouze pozitivní zkušeností. Naučili jsme se spoustu věcí a byla to dobrá příprava na Dakar. Spolu s Lucasem jsme byli velmi šťastni, že jsme dostali možnost získat tuto zkušenost. Chtěl bych poděkovat týmu Peugeot Sport za jejich usilovnou práci. Už nemůžeme se dočkat startu Rallye Dakar v lednu a toho, že pojedeme s  úplně novým Peugeotem 3008 DKR Maxi."

PŘEHLED RALLYE DU MAROC 2017
Celkový počet kilometrů: 2570,50 km
Počet soutěžních kilometrů: 1089 km
Umístění na stupních vítězů v etapách: 4x (Loeb/Elena 1. v 1. etapě; Loeb/Elena a Sainz/Cruz 2. a 3. ve 3. etapě; Loeb/Elena 3. v 5. etapě)
Vítězství v etapách: 1x (Loeb/Elena v 1. etapě)
Team Peugeot Total: 35 mužů a žen; 11 technických oborů
Počet použitých pneumatik: 54
Hmotnost pneumatiky: 42 kg

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Peugeot 207 SUPER 2000: 100 prodaných vozů

16.01.2012 22:07

Článek Radka Matthey, WRC

Racing-Mania.cz

Peugeot může slavit třetí titul značek v IRC

13.09.2009 15:42

Článek Ondřej Krajča, IRC

Peugeot 208 T16 připraven na závody

Peugeot 208 T16 připraven na závody

14.03.2014 18:08

Článek Radka Matthey, ME

Racing-Mania.cz

Peugeot Rally Academy

21.01.2013 10:43

Článek Radka Mathey, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Peugeot potvrdil návrat na Dakar příští rok

/ Další video...