English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

XXIII. TipCars Pražský Rallysprint chystá pestré tratě

Zařazeno : Praha

Karel Špaček, 13.10.2017 11:06
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2308x


Už od roku 1995 se na přelomu listopadu a prosince v Praze setkávají příznivci rychlých kol s mnoha hvězdami zejména rallysportu, ale i jiných disciplín motorsportu. TipCars Pražský Rallysprint se bude konat již po třiadvacáté, letos to bude v sobotu 25.11.2017. Chystá se i několik atraktivních změn. 
XXIII. TipCars Pražský Rallysprint chystá pestré tratě
XXIII. TipCars Pražský Rallysprint chystá pestré tratě

Ani jsme se nenadáli a česká mistrovská soutěžácká sezóna je u konce. Za pár dní se v obchodech začne objevovat vánoční výzdoba, ještě před oním hektickým obdobím svátků ale fanoušky rallysportu čeká odlehčení od stresu a nervozity. Setkají se totiž na XXIII. TipCars Pražském Rallysprintu, který je sice prestižním sportovním kláním, zároveň ale nabízí i velkou diváckou šou. V letošním ročníku by ale i ona sportovní stopa měla být zase o stupínek zřetelnější. Co se chystá?

„Bereme naši akci samozřejmě nadále jako velkou šou pro diváky, letos jsme se však rozhodli vyjít o něco více vstříc i fanouškům standardních rally,“ říká ředitel závodu Petr Mihule a vysvětluje: „Vyslyšeli jsme jejich žehrání a po určité pauze se vracíme ke klasické rychlostní zkoušce. Má velice zajímavý a atraktivní charakter a já věřím, že se bude divákům líbit. Až po jejím zvládnutí se posádky přesunou na Strahov, kde je čekají dobře známé okruhy kolem stadiónu. Ty tentokrát budou probíhat postupně v obou směrech, naopak opouštíme krátkou závěrečnou rychlostní zkoušku.“

Jaký tedy bude mít XXIII. TipCars Pražský Rallysprint program? V 8 hodin první závodníci odstartují ze Strahova a budou mít půlhodinu na to, aby se přesunuli do jižní části Prahy, kde je čekají postupně dva průjezdy onou klasickou rychlostní zkouškou s názvem Subaru Točná. Poté se vrátí na Strahov, kde na ně již bude připravena první okruhová erzeta. Do ní odstartují v 10.30 a i tentokrát je tato zkouška čeká dvakrát. Poté bude následovat pauza nezbytná k přestavění okruhu a na závěr se bude opět při dvou samostatných rychlostních zkouškách kroužit v opačném směru. Celkově tedy na závodníky čeká šest rychlostních zkoušek, ti nejlepší budou očekáváni na cílové rampě kolem 15.30.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Rallye Praha Revival 2012 [FOTO+VIDEO]

01.05.2012 18:34

Foto Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/TipCars Pražský Rally Sprint 2015 na videu

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Rally Jeseníky 2018

Česká rally, Staněk Lukáš
Rally Jeseníky 2018 - Česká rallyRally Jeseníky 2018 - Česká rallyRally Jeseníky 2018 - Česká rally

Austrian Rallye Legend 2018

Ostatní, Červ Jaroslav
Austrian Rallye Legend 2018 - OstatníAustrian Rallye Legend 2018 - OstatníAustrian Rallye Legend 2018 - Ostatní

Rally of Turkey 2018

WRC - Mistrovství světa, Froněk Honza
Rally of Turkey 2018 - WRC - Mistrovství světaRally of Turkey 2018 - WRC - Mistrovství světaRally of Turkey 2018 - WRC - Mistrovství světa