English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jubileum oslaveno s Fabií R5 v top 5

Zařazeno : Štajf

Libor Hlisnikovský, 29.11.2017 17:10
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 1195x


Česká soutěžní sezona 2017 je pro Racing 21 definitivně uzavřená. Poslední (volný) podnik domácí rallyové scény – TipCars Pražský Rallysprint – dokončil Vojtěch Štajf navigovaný Markem Klokočkou na voze ŠKODA Fabia R5 na 5. příčce. Byla to jeho 200. soutěžní účast.
Jubileum oslaveno s Fabií R5 v top 5
Jubileum oslaveno s Fabií R5 v top 5

„Ve druhé polovině letošního roku jsme se zúčastnili hodně závodů, takže jsme se k mému kulatému rallyovému vystoupení propracovali dřív, než jsem čekal. Jsem rád, že jubileum padlo zrovna na Pražském Rallysprintu, protože to tady mám rád a je to doma,“ komentoval pražský pilot letošní exhibici, kde ale špička pole přeci jen jede o sekundy. Každý rok vedle Štajfa na rallysprintu usedá VIP osobnost a protože zakladatel týmu Karel Janeček byl letos zaneprázdněn, padla volba na mladého Marka Klokočku, syna známého soutěžáka Jana Klokočky, hlavního partnera dealerského týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team.

Na rozdíl od loňského ročníku, konaném pouze v okolí Strahova, se letos Pražský Rallysprint blýskl klasickou rychlostní zkouškou Točná. Měřila sice jen 2,2 kilometru, ale na kvalitním povrchu byl jakýsi závod do vrchu zajímavým zpestřením. „Začali jsme opatrněji, přeci jen silnice byly po nočním dešti ještě trochu mokré. Měli jsme nazuty měkké sliky a byl z toho tedy slušný pátý čas. Ve druhém průjezdu jsem ale špatně odstartoval, zhasl nám motor a jeho restart znamenal asi třísekundovou ztrátu, takže jsme byli až osmí. Ale na rozehřátí to bylo fajn a Marek se snažil, rozpis četl pěkně,“ vrátil se k sobotnímu ránu Štajf. Následoval přesun na Strahov.

Do okolí stadionu si našly cestu tisíce diváků, kteří viděli jak nádhernou světovou techniku v podobě vítězné nové Fiesty WRC, tak souboje vozů R5 i starších WRC. Z průběžně 7. příčky si po prvním průjezdu dlouhým strahovským okruhem Štajf s Klokočkou polepšili na 6. místo – celkově třetí čas v erzetě jim pomohl vystoupat výš, což se ovšem dál neopakovalo. Na poslední erzetu se navíc snesl déšť, nicméně čtvrtý čas z posledního testu znamenal celkové páté místo v TipCars Pražském Rallysprintu. „V předběžných výsledcích jsme byli s Markem celkově čtvrtí, ale většinu našich přímých soupeřů zpomalila nehoda Kočiho kousek před cílem. Došlo pak k úpravě pořadí, které nás odsunulo o příčku níž. Nám ale přišlo trapné žádat časovou kompenzaci po pořadatelích, přeci jen jde o volný podnik, kde je nakonec úplně jedno, jestli jste čtvrtí, nebo pátí,“ neztratil nadhled Štajf, který si na letošním rallysprintu připsal účast v rallye s pořadovým číslem 200.

Není to však definitivně posední letošní soutěžní vystoupení Vojtěcha Štajfa. Po Pražském Rallysprintu totiž odletěl do Dubaje, kde se – tentokrát už se svojí stálou navigátorkou Markétou Skácelovou – sveze ještě jednou na šotolině v Rally Fujairah. „Když to jen trochu časově jde, tak vítám každý soutěžní start. Navíc je v Dubaji o něco tepleji než v Čechách, takže se po nabité domácí a evropské sezoně ohřejeme a dobijeme baterky tak, abychom hned zkraje příštího roku mobilizovali síly na sezonu 2018. Start v posledním podniku mistrovství Spojených arabských emirátů 2017 bereme už jako přípravu na další sezónu. V ní rozhodně nebudeme chybět s vozem ŠKODA Fabia R5 nejen na tratích českého mistrovství, ale také v zahraničí, a to jak na asfaltu, tak na šotolině,“ nastínil plány pro příští rok vicemistr FIA ERT Vojtěch Štajf, který by zároveň rád podělkoval všem za přízeň a popřál jim jen to nejlepší do roku 2018.

Jubileum oslaveno s Fabií R5 v top 5


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ogier vyhrál Fafe, nejdále skočil Meeke [4x VIDEO]

/ Další video...