English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vozy ŠKODA FABIA R5 budou na tratích domácích rally zastoupeny v hojném počtu

Zařazeno : MMCR1801

Škoda Motorsport, 19.03.2018 09:32
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 1483x


ŠKODA FABIA R5 bude při úvodním podniku Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích (MČR), na Kowax Valašské Rally ValMez (23. - 25. 3.) hojně zastoupena.
Vozy ŠKODA FABIA R5 budou na tratích domácích rally zastoupeny v hojném počtu
Vozy ŠKODA FABIA R5 budou na tratích domácích rally zastoupeny v hojném počtu

Tovární tým ŠKODA Motorsport na start vyšle osvědčenou posádku Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZE/CZE) a dvojici Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen (NOR/NOR), která první závod Mistrovství ČR pojme i jako přípravu na Rally Korsika, součást mistrovství světa. Vůz Jana Kopeckého je na počest kulatého výročí založení samostatné Československé republiky vyveden v barvách české trikolory. Na domácí půdě chce pokračovat ve vítězné sérii a pokusit se v letošní sezóně vybojovat čtvrtý mistrovský titul v řadě. Na kvality vozů ŠKODA FABIA R5 z mladoboleslavské dílny sází celkem devět týmů, do soutěží různých tříd je přihlášeno celkem 23 soutěžních vozů značky ŠKODA.

Jan Kopecký je nejúspěšnější český soutěžní jezdec posledních let. Dosud získal celkem pět mistrovských titulů. První vybojoval v roce 2004, další přidal již se současným navigátorem Pavlem Dreslerem v sezoně 2012. Od roku 2015 následovala série třech titulů a šňůra šestnácti vítězství v nepřetržité řadě. V této vítězné sérii chce Kopecký s vozem ŠKODA FABIA R5 pokračovat i letos.

„S Pavlem se chceme pokusit najít správné tempo, aniž bychom přitom zbytečně riskovali. Očekávám, že naši soupeři budou ještě silnější. Fanoušci se mohou těšit na napínavé souboje. Nemůžu se dočkat, až se svým vozem ŠKODA FABIA R5 nastoupím na start před českým publikem a zaútočím na čtvrtý mistrovský titul v řadě,“ popisuje své ambice tuzemská rallyová jednička a pilot továrního týmu Jan Kopecký. Jeho týmoví kolegové Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermoen využijí první podnik českého mistrovství k tomu, aby se připravili na příští závod mistrovství světa - Rally Korsika.

Angažmá mladoboleslavského továrního týmu v mistrovství České republiky je i nadále důležitou součástí aktivit na podporu domácích prodejů vozů ŠKODA. Zájemci z řad fanoušků rally si opět budou moci osobně ověřit kvality nových automobilů ŠKODA při zkušebních jízdách přímo v místech konání některých mistrovských soutěží, kde se budou prezentovat autorizovaní obchodníci z daných lokalit. Kromě vozů pro zkušební jízdy bude představena také nabídka ŠKODA Originálního příslušenství, ŠKODA E-shopu nebo finanční služby ŠKODA Finance.

Návštěvníci mohou po celý rok pokoušet štěstí ve hře o dlouhodobou zápůjčku nového automobilu značky ŠKODA a soutěžit o další zajímavé ceny. ŠKODA Motorsport parky v servisním zázemí vybraných rallye tradičně nabídnou řadu aktivit pro celou rodinu. „Chceme být zastoupeni nejen na rychlostních zkouškách, ale chceme být vidět také v zázemí jednotlivých podniků. Našim cílem je představit vozy a služby se značkou ŠKODA v atraktivním prostřední špičkového motorsportu. Věříme, že si k nám najdou cestu fanoušci rallye i rodiny s dětmi,“ zdůrazňuje šéf ŠKODA AUTO Česká republika Luboš Vlček.

Od svého prvního nasazení při Rallye Šumava Klatovy v dubnu roku 2015, kdy byla poprvé nasazena, nebyla ŠKODA FABIA R5 továrního týmu ŠKODA Motorsport, posádky Jan Kopecký/Pavel Dresler v Mistrovství České republiky poražena. Tato působivá úspěšná série potvrzuje kvality českého soutěžního speciálu, který se těší velké popularitě i mezi soukromými týmy. Kromě tovární posádky se letošního seriálu zúčastní řada dalších privátních týmů s vozy ŠKODA – některé z nich s podporou autorizovaných obchodních partnerů značky. Ve spolupráci se společností Autosalon Klokočka Centrum pokračuje tým Vojtěcha Štajfa, Autokomplex Menčík pro sezonu 2018 podpoří Tomáše Pospíšilíka. Pod záštitou Autoklubu ČR startuje zcela nový projekt, v jehož rámci ACA Autocentrála podpoří vstup talentovaného Filipa Mareše mezi českou soutěžní špičku.

„Jsme rádi, že v domácím šampionátu uvidíme na startovní rampě a tratích rychlostních zkoušek stále více vozů ŠKODA FABIA R5. Od roku 2015 jsme celosvětově prodali již více než 170 závodních speciálů modelu FABIA R5. S naším klientským programem chceme v rámci možností podporovat aktivity těchto týmů na celém světě,“ vysvětluje šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Kalendář mistrovství ČR v automobilových soutěžích 2018:
23.-25.3. Kowax Valašská Rally ValMez
20.-21.4. Rallye Šumava Klatovy
18.-19.5. Rallye Český Krumlov
15.-16.6. Agrotec Rally Hustopeče
30.6.-1.7. Rally Bohemia Mladá Boleslav
24.-26.8. Barum Czech Rally Zlín
5.-7.10. SVK Rally Příbram


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Valašská rally ValMez mezinárodně

Valašská rally ValMez mezinárodně

26.12.2017 10:30

Článek Tomáš Plachý, Česká rally

Pohár Pirelli na prahu sezony 2018

Pohár Pirelli na prahu sezony 2018

22.03.2018 23:24

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Kopecký a Veiby na Valašce

Kopecký a Veiby na Valašce

05.03.2018 12:54

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2019 - 4. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...