English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Přispěj na dobrou věc a svez se ve voze (skoro) S2000!

Zařazeno : MMCR1802

Aleš Holakovský, 16.04.2018 12:33
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3638x


Chceš se svézt v závodním voze na pátečním shakedownu při letošní 53. Rallye Šumava Klatovy? Posádka Aleš Holakovský - Martin Vinopal nyní třem z Vás dává šanci! A ještě přispějete dobré věci! Více informací nám o tom v samo-rozhovoru podá sám jezdec Aleš Holakovský.
Přispěj na dobrou věc a svez se ve voze (skoro) S2000!
Přispěj na dobrou věc a svez se ve voze (skoro) S2000!

Aleši, ty přece disponuješ pouze Felicií ve skupině N, a to ještě s nejslabším možným motorem. Jak chceš pro fanoušky zařídit zážitek ze svezení ve voze (skoro) S2000?
Jak všichni víme, špičkové speciály kategorie S2000 taktéž neoplývají přebytkem výkonu, ale naopak oplývají asi stále nejpokročilejším podvozkem a jízdními vlastnostmi. Proto se o nich dá jen s mírnou nadsázkou říci, že v zatáčkách jezdí stejně rychle jako na rovině (diváci, co chodí do míst, kde auta letí 150-200 km/h, optimálně ještě přes hrbolatý příkop, to jistě rádi potvrdí). No a s naší Felicií je to podobné, jen to není dáno těmi jízdními vlastnostmi. Takže charakteristika dynamiky pohybu po RZ je podobná jako u S2000 :-) .

Dobře, takto je to již jasné. A co mohou fanoušci a čtenáři udělat pro to, aby se s tebou na páteční testovací rychlostní zkoušce naostro svezli?
Tak úplně naostro nepojedeme, každého, kdo se mnou pojede, vybavíme s Martinem v servisu před odjezdem k průjezdu shakedownu závodní nehořlavou kombinézou, stejně jako dalšími prvky povinné bezpečnostní výbavy, včetně přilby, HANSu, a tak podobně. Samozřejmostí je též nastavení pásů a řádné upoutání do vozu.

Tak to je dobře, většina rally-fanoušků by tě snad naostro ani vidět nechtěla. Vždyť i tvá manželka má proti aktuálnímu tvaru tvé postavy jisté výhrady. Co má ale tedy udělat ten, kdo si chce před Šumavou vychutnat pocity pravého a nefalšovaného spolujezdce na oficiální rychlostní zkoušce?
Podívat se na stránku mé kolegyně z práce Ley Pavcové (aktuálně na mateřské dovolené) http://www.nadejeproholcicky.cz/ . Je matkou malých dvojčátek Karolínky a Rozárky, kterým bohužel osud připravil asi ten nejtěžší úděl, který si vůbec lze představit. Přesto se svými rodiči bojují ze všech sil. Pokud se rozhodnete dvojčátkům přispět na neurorehabilitační pobyty na transparentní účet uvedený na webu, a zároveň do zprávy pro příjemce zprávy pro příjemce napíšete „svezení shakedown Rallye Šumava“ + vaše telefonní číslo“ (nebo ho můžete poslat na pejrilova.leona@gmail.com, jestli ho nechcete uvádět na veřejný účet),  dostanete se automaticky do „aukce“ o svezení.

Tři z vás, kteří přispějí do úterý 17. dubna 2018 23:59 hod (rozhoduje datum došlé platby) nejvyššími částkami, obvoláme ve středu 18. dubna s radostnou zprávou, že se v pátek 20. 4. před startem Rallye Šumava svezou na shakedownu v našem voze startovní číslo 85 (startovní listina viz zde: http://entry.rallyesumava.cz/).  

Musím soutěžní příspěvek poslat najednou, nebo jej mohu navyšovat postupně podle výše příspěvků ostatních zájemců o svezení?
Můžete poslat více plateb a svůj příspěvek tak postupně navyšovat. Průběh „aukce“ můžete on-line sledovat zde na přímém odkazu na transparentní účet:   https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2600839335
Musíte ale všechny platby posílat ze stejného účtu, abychom je mohli sečíst dohromady, a také nezapomínejte do zprávy pro příjemce psát „svezení shakedown Rallye Šumava“, abychom věděli, že se chcete akce účastnit.

Přispěj na dobrou věc a svez se ve voze (skoro) S2000!
Přispěj na dobrou věc a svez se ve voze (skoro) S2000!

Co když chci děvčátkům přispět, i bych se rád svezl, ale v pátek 20. 4. v rozmezí od 9:30 do 14 hod, kdy bude shakedown probíhat, fakt nemám čas, nebo to mám na Šumavu příliš daleko?
Nevadí. Letos pojedeme ještě shakedowny před Invelt Rally Pačejov (v pátek 27. 7.) a před Barum Czech Rally Zlín (v pátek 24. 8.), čili v případě, že budete patřit mezi tři přispěvatele s nevyšší částkou (nebo součtem částek), rádi Vás svezeme i v červenci na Horažďovicku nebo srpnu na Zlínsku. To se s Vámi dohodneme, nám je to jedno.
 
Nicméně pokud by mi vyšla ta Šumava, tak kde se vlastně shakedown letos jede?
Na nové trati Janovice nad Úhlavou ‐ Vacovy, kousek od servisní zóny směrem na Klatovy. Více na webu soutěže www.pamk.cz

Co když chci holčičkám na neurorehabilitace přispět, ale svezení v závodním autě mě neláká, ale v Nkové Felicii už vůbec ne?
Můžete na uvedený účet samozřejmě přispět i tak, a budeme tomu za rodiče děvčátek velmi rádi. Do zprávy pro příjemce pak jen nepište nic o svezení na shakedownu.

Co když nemám rád elektronické bankovnictví a navíc chci nějaký dárek?
V našem servisním stání v servisní zóně soutěže v areálu bývalých kasáren v Janovicích nad Úhlavou budou během rally připraveny nové podpisové kartičky naší posádky společně s kasičkou sbírky http://www.nadejeproholcicky.cz/, které si budete moci vzít výměnou za dobrovolný příspěvek do kasičky. Vybranou hotovost předáme po soutěži mamince dvojčátek Leoně Pavcové a ta tuto částku následně také vloží na transparentní účet sbírky. Adresa webových stránek sbírky se při Rallye Šumava objeví i na autě.

Tak teď už víme snad všechno potřebné. A ještě na závěr - s jakými sportovními očekáváni vstupujete do Rallye Šumava Klatovy?  
Pro mě je Rallye Šumava srdcovou záležitostí, protože právě tu jsem po celé dětství a dospívání s tátou navštěvoval a poprvé jsem na ní byl už v roce 1987 jako pětiletý. A právě v tomto roce jsem rallye hned napoprvé na legendárním Korábu propadl a již mě nepustila. V Hluboké u Kdyně, přes kterou se také projíždí, máme babičku a chalupu. Takže účast na Šumavě je splněním dětského snu, a to je pro mě pro letošek jediná priorita. A samozřejmě bych chtěl, aby sen skončil až v cíli na rampě na klatovském náměstí.      
/ Zpět na přehled článků

/Související články

Jaro je tu a šampionáty zahajují

Jaro je tu a šampionáty zahajují

22.03.2018 23:26

Článek Karel Špaček, Česká rally

Šumava nabídne 18 vozů R5

Šumava nabídne 18 vozů R5

10.04.2018 18:47

Článek Honza Froněk, Česká rally

Škoda na Šumavě s Kopeckým a Nordgrenem

Škoda na Šumavě s Kopeckým a Nordgrenem

04.04.2018 15:33

Článek Honza Froněk, WRC

Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava

Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava

19.04.2018 14:40

Článek Václav Pech Media, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Karel Trojan Třebíč RZ13

/ Další video...