English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA pojede Argentinskou rally se třemi posádkami

Zařazeno : MS1805, Tidemand

Škoda Motorsport, 24.04.2018 20:46
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 2123x


Kategorii WRC 2 letošní sezóny mistrovství světa jasně dominuje tým ŠKODA Motorsport. Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem zvítězili v rámci své kategorie v Rally Monte Carlo a ve Francouzské rally na Korsice, díky tomu jsou po čtyřech kolech letošní sezóny na prvním místě v průběžném hodnocení šampionátu.
ŠKODA pojede Argentinskou rally se třemi posádkami
ŠKODA pojede Argentinskou rally se třemi posádkami

Úřadující šampióni kategorie WRC 2 Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) vyhráli v Mexiku a ve Švédsku skončili na druhém místě, takže jsou aktuálně druzí za svými týmovými kolegy. Vítězstvím na Argentinské rally (26. – 29. dubna 2018) se chtějí opět posunout do čela průběžného pořadí. Kalle Rovanperä, teprve 17letý junior týmu ŠKODA, který je současně nejmladším jezdcem přihlášeným do Argentinské rally, bude chtít se svým spolujezdcem Jonnem Halttunenem (FIN) opět – po Mexické rally – předvést svoji rychlost. Další juniorská posádka ŠKODA ve složení Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermoen (N/N) se zúčastní Argentinské rally, ovšem bez registrace do kategorie WRC 2.

Argentinské rally, pátého kola letošní sezóny mistrovství světa v rally (FIA World Rally Championship), se ŠKODA Motorsport zúčastní s úřadujícím mistrem světa kategorie WRC 2 Pontusem Tidemandem a Jonasem Anderssonem (S/S) a posádkou Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN). V loňském roce přivezl Pontus Tidemand z Argentiny pro českou značku dominantní vítězství v kategorii WRC 2. Na druhou stranu juniorské posádky Kalle Rovanperä a O.C. Veiby týmu ŠKODA pojedou v Argentině poprvé. Veiby dokončil nedávnou Francouzskou rally na Korsice na čtvrtém místě. Nicméně v Argentině nebude zapsán do bojů o body v kategorii WRC 2.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek řekl: „Prozatím se sezóna 2018 pro značku ŠKODA vyvíjí skvěle. Po letošních vítězstvích v Monte Carlu, Mexiku a na Korsice nám patří první dvě místa v průběžném hodnocení kategorie WRC 2. Skvěle pokračuje také náš program s juniorskými jezdci. Kalle i O.C. již na světové úrovni ukázali svoji značnou rychlost. Juuso Nordgren zapůsobil velmi dobrým umístěním na stupních vítězů, když v zatím posledním odjetém čtvrtém podniku v rámci mistrovství České republiky, Rally Šumava Klatovy, dojel na třetím místě. V průběhu roku 2018 jej uvidíme v různých soutěžích, včetně kategorie WRC 2 mistrovství světa.“

Významnou součástí aktivit ŠKODA Motorsport je také spolupráce se zákaznickými týmy. ŠKODA FABIA R5 je aktuálně nejúspěšnějším vozem své kategorie, a tuto pozici si bude chtít udržet také po nejnovějším vylepšení motoru. „Jsme hrdí na to, že v Argentině bude hned sedm vozů ŠKODA FABIA R5, a budeme tak nejvíce zastoupenou značkou v kategoriích WRC 2 a RC 2. Tím se dokonale ukazuje, že naše strategie funguje. Účastí našeho továrního týmu demonstrujeme atraktivitu a konkurenceschopnost našeho soutěžního vozu,“ vysvětluje šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

V Argentině na posádky čeká přibližně 360 kilometrů rozdělených do 18 rychlostních zkoušek, které zavítají do argentinské prérie s výškou až 2000 m n.m., na písečné trati náhorních plošin a kamenité vysokohorské cesty. Náročné trati v podhůří And nedaleko města Córdoba jsou velmi podobné zkouškám na Mexické rally. Dva vozy ŠKODA FABIA R5 určené pro Pontuse Tidemanda a Kalle Rovanperu byly do Córdoby přivezeny přímo z Mexika. Proto jsou již „aklimatizovány“ na podmínky v Argentině.

Argentinská rally startuje ve čtvrtek 26. dubna večer spektakulární zkouškou v blízkosti servisní zóny ve Villa Carlos Paz. Vítěz je očekáván na stupních vítězů u jezera San Rouge 29. dubna přibližně v 15 hodin.

Věděli jste, že…
…první Argentinská rally se jako součást mistrovství světa konala v roce 1980 a vyhrál ji Walter Röhrl?
…z Argentiny pochází legendární pilot formule 1 Juan Manuel Fangio, který vybojoval pět titulů mistra světa?
…Argentinec Carlos Reutemann nejenže skončil v sezóně 1981 formule 1 na celkově druhém místě, ale také obsadil třetí místo na Argentinské rally v letech 1980 a 1985?
…Jorge Recalde s vítězstvím v roce 1988 je jediným Argentincem, který kdy vyhrál rally, jež je součástí mistrovství světa?
…posádky často popisují ikonickou rychlostní zkoušku „El Condor“ s unikátní scenérií tvořenou černými kameny a úzkými cestami s hlubokým pískem ve výškách přes 2100 metrů nad mořem j ako „jízdu po Měsíci“?

/ Zpět na přehled článků

/Související články

ŠKODA pojede Argentinskou rally se třemi posádkami

ŠKODA pojede Argentinskou rally se třemi posádkami

24.04.2018 20:46

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Tidemand

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Eifel Rallye Festival 2019

Ostatní, Dvořák Jakub
Eifel Rallye Festival 2019 - OstatníEifel Rallye Festival 2019 - OstatníEifel Rallye Festival 2019 - Ostatní

Rally Bohemia 2019

Česká rally, Červ Jaroslav
Rally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rally

Rally Bohemia 2019

Česká rally, Froněk Honza
Rally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rally