English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Pár dnů po triumfu na Sardinii míří mezi vinohrady na jižní Moravu

Zařazeno : MMCR1804, Kopecký

Škoda Motorsport, 13.06.2018 18:58
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 1557x


Letošní Mistrovství ČR v automobilových soutěžích se přehouplo do druhé poloviny. 14. ročník Agrotec Petronas Rally Hustopeče bude 4. podnikem domácího seriálu a i tentokrát jeho startovní pole obohatí účastníci slovenského šampionátu.
Pár dnů po triumfu na Sardinii míří mezi vinohrady na jižní Moravu
Pár dnů po triumfu na Sardinii míří mezi vinohrady na jižní Moravu

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem si po čerstvém triumfu na Sardinii věří a po úspěchu na světovém kolbišti chtějí udávat tón také tomuto československému měření sil.

Jako největší favorité vstoupí do soutěže se startovním číslem 1 na svém voze ŠKODA FABIA R5. Posádka, která dominovala všem letošním podnikům, jichž se dosud zúčastnila, nemůže mít jiné než vítězné ambice. Vedoucí posádka českého šampionátu má na svém kontě plný počet bodů a pokud by si podobně vedla i na jihu Moravy, velmi by se přiblížila k obhajobě mistrovského titulu. „Přestože konkurenci tentokrát zahustí slovenská soutěžní elita, chceme potvrdit naši letošní formu a od začátku se pohybovat na špici,“ prohlásil pilot mladoboleslavského továrního týmu Jan Kopecký. „Máme za sebou úspěšné vystoupení ve WRC 2 na Sardinii, které nám dodalo sebevědomí i motivaci. Jakkoliv charakter soutěže bude úplně jiný, věřím, že si jezdeckou pohodu přeneseme i do Hustopečí. A možná se nám bude hodit zkušenost ze Sardinie, kde jsme zažili všechno od deště po tropické horko,“ dodal Jan Kopecký.

Hustopečská soutěž se již tradičně jede jako společný podnik českého a slovenského mistrovství, čímž je zajištěno nejen početné startovní pole, ale také jeho vysoká kvalita. Přihlášku poslalo 126 posádek, z nichž 21 disponuje technikou R5. Pohled na jmenný seznam přihlášených napovídá, že z obou národních šampionátů nebude chybět téměř nikdo. Mezi 12 speciály ŠKODA FABIA R5 najdeme vedle továrního speciálu dva dealerské vozy s posádkami Filip Mareš/Jan Hloušek (ACA ŠKODA Autoklub Team) a Tomáš Pospíšilík/Jiří Hovorka (Autokomplex Menčík ŠKODA Rally Team). V popředí budou chtít jistě zaúřadovat Slováci Martin Koči/Radovan Mozner jedoucí v barvách týmu slovenského importéra ŠKODA Slovakia Motorsport nebo Poláci Grzegorz Grzyb/Boguslaw Browinski, kteří vedou průběžné pořadí slovenského šampionátu. 14. Agrotec Petronas Rally Hustopeče startuje 15. června v 18.30 hodin a končí 16. června, krátce po 15. hodině. Během 2 etap účastníci absolvují 12 rychlostních zkoušek o délce 147,5 km.

V servisním zázemí týmu ŠKODA Motorsport se mohou diváci a další zájemci zapojit do hry Natři Honzu!, v níž lze vyhrát zapůjčení vozu ŠKODA FABIA Edition R5 na rok zdarma. Stačí na profesionálním rallye simulátoru s virtuální realitou Force Dynamics 301 pokořit referenční čas zajetý Janem Kopeckým. Soutěžit mohou osoby od 15 let věku, ti mladší budou mít příležitost vyzkoušet své dovednosti na dětském simulátoru typu Race Box. Ve spolupráci s místním autorizovaným obchodníkem Agrotec budou vystaveny nejnovější modely vozů ŠKODA, které si návštěvníci mohou detailně prohlédnout a vyzkoušet.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Kopecký chce více startů v ME

07.01.2013 12:59

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

GP Ice Race Zell am See 2019

Ostatní, Froněk Honza
GP Ice Race Zell am See 2019 - OstatníGP Ice Race Zell am See 2019 - OstatníGP Ice Race Zell am See 2019 - Ostatní

Dakar 2019

Dakar, RallyRaids, Rally-Mania.cz
Dakar 2019 - Dakar, RallyRaidsDakar 2019 - Dakar, RallyRaidsDakar 2019 - Dakar, RallyRaids

34. Internationale Jänner Rallye 2019

Ostatní, Červ Jaroslav
34. Internationale Jänner Rallye 2019 - Ostatní34. Internationale Jänner Rallye 2019 - Ostatní34. Internationale Jänner Rallye 2019 - Ostatní