Praha - Pechovu cestu k vítězství blokoval sedlák s traktorem

Zařazeno : Praha

02.12.2006 10:00
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4809x

Václav Pech a Mirek Topolánek si po roce opět vychutnali radost z vítězství při Pražském rallysprintu. Rozdíl byl pouze v použitém voze. Zatímco loni zvítězili s Fordem Focus WRC, letos se mistr republiky po letech vrátil za volant Toyoty Corolly WRC.
Cesta za vítězstvím ale nebyla alespoň v úvodu XII. TipCars Pražského rallysprintu 2006 v podání dvojice Pech - Topolánek úplně jednoznačná. Úvodní rychlostní zkoušku vyhrál Karel Trněný s Fabií WRC, vedle něhož si práci spolujezdce vyzkoušel Jiří Kulhan, fanouškům známý spíše jako jezdec. Pech ztrácel na druhém místě 4,4 sekundy. Technické problémy srazily na konec startovního pole Emila Trinera startujícího po roční přestávce opět se Škodou Octavií WRC, ještě hůře dopadl Gergély Szabó, jehož Focus WRC technické problémy na konci RZ1 zastavily definitivně. Ludvík Otto se po čase vrátil na tratě domácích soutěží s Toyotou Celicou GT-4. Fanoušky, kteří nezamířili do Řeporyjí a čekali na jezdce na Strahově, ale Otto už svými průjezdy nepotěšil, když na RZ 1 urazil kolo a skončil. V opačném směru se letos mezi Řeporyjemi a Cementárnou nezávodilo. Postaral se o to místní sedlák, jenž se rozhodl soutěž překazit. Na trati RZ zaparkoval traktor, vypustil gumu a odešel. Vše se podařilo vyřešit, rebel byl zadržen Policií ČR a soutěž mohla s mírným zpožděním pokračovat, ovšem na RZ 2 se na čas nejelo. Po prvním průjezdu strahovským okruhem (RZ 3) zvýšil Karel Trněný svůj náskok před Václavem Pechem o další 4 desetiny sekundy, ale to byla ze strany meclovského jezdce labutí píseň. Po RZ 4 musel jezdec Profiko rally teamu odstoupit kvůli poruše spojky. Cesta k vítězství se tak otevřela Pechovi s Topolánkem a ti svou šanci využili stoprocentně. Ze druhého místa celkové klasifikace se nakonec radovala polská posádka Kuzaj - Szczepaniak s vozem Subaru Impreza Sti. Pro bronz si při debutu v barvách RSP dojel Karel Trojan navigován šéfem týmu Jiřím Rozsypalem. Čtrtí skončili Pavel Valoušek a Silvestr Mikulaštík s další imprezou čerstvě patřící právě Mikulaštíkovi a páté místo vybojovali Josef Semerád a Petr Bříza (Mitsubishi Lancer Evo IX). Výsledky XII. Pražského rallysprintu 2006: 1. V. Pech - M. Topolánek (Toyota Corolla WRC) 24:59.1 min 2. L. Kuzaj - M. Szczepaniak (Subaru Impreza Sti) + 12.3 s 3. K. Trojan - J. Rozsypal (Mitsubishi Lancer EVO IX) + 21.3 s 4. P. Valoušek - S. Mikuláštík (Subaru Impreza Sti) + 45.5 s 5. J. Semerád - P. Bříza (Mitsubishi Lancer EVO IX) + 48.2 s 6. P. Červenka - F. Rajnoha (Mitsubishi Lancer EVO VIII) + 54.4 s 7. J. Votava - F. Synáč (Mitsubishi Lancer EVO VIII) + 1:07.3 min 8. D. Běhálek - P. Černohorský (Subaru Impreza Sti) + 1:14.9 min 9. J. Sedláček - V. Skoupil (Nissan Almera GTi) + 1:16.1 min 10. A. Lacko - R. Seidl (Škoda Fabia Kit Car) + 1:16.1 min Foto: Honza Froněk LenkaZ