English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Škoda Motorsport na domácí soutěži v nejsilnější sestavě

Zařazeno : MMCR1805, Kopecký, Nordgren, Veiby

Škoda Motorsport, 26.06.2018 12:12
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2197x


Seriál českého mistrovství pokračuje 5. dílem ve dnech 30. června a 1. července. Legendární Rally Bohemia slaví 45. výročí a při té příležitosti připravila spoustu novinek pro jezdce i diváky.
Škoda Motorsport na domácí soutěži v nejsilnější sestavě
Škoda Motorsport na domácí soutěži v nejsilnější sestavě

Tradiční podnik s centrem v Mladé Boleslavi představuje domácí půdu především pro značku ŠKODA, která bude hodně vidět na trati i v zázemí. Také letos je ŠKODA AUTO generálním partnerem Rally Bohemia.

Tovární tým ŠKODA Motorsport pojal soutěž velkoryse a nasazuje největší počet posádek v historii českého mistrovství. Jasným favoritem je vedoucí dvojice průběžného pořadí Jan Kopecký/Pavel Dresler, která poveze na svém speciálu ŠKODA FABIA R5 opět startovní číslo 1. Na kontě má zatím plný počet 240 bodů a jediné vítězství ji dělí od obhajoby mistrovského titulu – čtvrtého v řadě za sebou. Usilovat o něj chce právě na Rally Bohemia, ale snadné to mít nebude. Konkurenci tentokrát najde i ve vlastním týmu, a to v podobě dvou mladých skandinávských posádek. S číslem 3 odstartuje do soutěže norská dvojice Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen, číslo 4 povezou na dalším továrním speciálu FABIA R5 Finové Juuso Nordgren/Tapio Suominen. „Pro nás je Rally Bohemia dvojnásob domácí soutěží, kterou tradičně sledují členové představenstva i zaměstnanci automobilky,“ říká vedoucí týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. „Letos se prezentujeme v nejpočetnější možné sestavě. Věříme, že naše česká posádka právě tady úspěšně završí letošní domácí sezonu mistrovským titulem, k němuž jí chybí už jen krůček. Naši mladíci dostávají podruhé v tomto roce příležitost utkat se s tuzemskou špičkou na asfaltových tratích, z čehož jistě vytěží další cenné zkušenosti,“ dodává Michal Hrabánek.

Ve startovním poli soudobých vozů, které čítá 74 posádek, nechybí prakticky nikdo z adeptů na přední umístění. Kromě trojice továrních speciálů je přihlášeno dalších 9 automobilů ŠKODA FABIA R5. Mezi nimi opět figurují vozy nasazené s podporou autorizovaných obchodníků. Filip Mareš/Jan Hloušek ze stáje ACA ŠKODA Autoklub Team dostali startovní číslo 7, Vojtěch Štajf/Marcela Ehlová (Racing 21 – Klokočka ŠKODA Team) mají číslo 8 a Tomáš Pospíšilík/Jiří Hovorka (Autokomplex Menčík ŠKODA Rally Team) pojedou s číslem 14. Kromě tradičních účastníků domácího šampionátu se představí několik zajímavých jezdců ze zahraničí.

Nejznámějším z nich je nepochybně mnohonásobný rakouský mistr Raimund Baumschlager, jenž si Rally Bohemia vybral jako první soutěž po svém vážném zranění. I u nás populární matador, který vyhrál Rally Bohemia v letech 1989 a 1990, patří k dlouholetým zákazníkům sportovního oddělení mladoboleslavské automobilky. Jeho tým na jaře 2015 zahájil úspěch zákaznického programu prvním odebraným vozem a v současnosti vlastní několik klientských speciálů ŠKODA FABIA R5. Od té doby se připojily další desítky soukromých týmů z celého světa, které se postaraly o to, že v současnosti počet dodaných exemplářů překročil magickou hranici 200 kusů.

V servisní zóně na letišti Hoškovice u Mnichova Hradiště rozbalí mladoboleslavská automobilka ve spolupráci s místním autorizovaným obchodníkem Havex auto Mladá Boleslav také svůj ŠKODA Park pro fanoušky a další návštěvníky. Ten nabídne bohatý doprovodný program, který si užijí dospělí i děti. Nebude chybět autodráha pro RC modely vozu FABIA R5 ani stánek s oblečením a dalšími dárkovými předměty. Připraveny budou předváděcí vozy ŠKODA, které si zájemci mohou na místě prohlédnout a vyzkoušet. V dětském koutku se ti nejmenší vyřádí v nafukovacím skákacím hradu, případně si namalují obrázek třeba s rallyovou tématikou. K dispozici budou i dětská odrážedla v designu FABIA R5. Po celou sobotu pak mohou účastníci hry Natři Honzu! soutěžit o zápůjčku sportovního hatchbacku ŠKODA FABIA Edition R5 na rok zdarma.

Rally Bohemia se tradičně koná o prvním prázdninovém víkendu. Pro letošní 45. ročník připravili organizátoři několik změn oproti minulosti. Servisní zóna se z Mladé Boleslavi přesouvá na letiště v Hoškovicích u Mnichova Hradiště. Tím se zkrátí přejezdová vzdálenost ze servisu k rychlostním zkouškám na Hodkovicku a Železnobrodsku. Ani jedna rychlostní zkouška nebude mít stejnou konfiguraci jako loni. Změna lokality se nevyhnula ani shakedownu, který se nově pojede přes obec Březina v těsné blízkosti servisní zóny již v pátek odpoledne. Večer bude následovat program přímo v Mladé Boleslavi, kde si budou moci fanoušci přijít pro podpisy špičkových závodníků na autogramiádu do nákupního centra Bondy. Slavnostní start proběhne před Muzeem ŠKODA AUTO v sobotu od 9:30 hodin. Přímo na něj naváže nová okruhová rychlostní zkouška Bondy, která se pojede na tři okruhy. Sobotní 1. etapa se uzavře ve 23 hodin, do 2. etapy odstartuje první posádka v neděli v 8 hodin. Celá soutěž pak skončí krátce před 15. hodinou na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Ole Christian Veiby opouští Škoda Motorsport

Ole Christian Veiby opouští Škoda Motorsport

21.09.2018 14:33

Článek Škoda Motorsport, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...