English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Bratři Szejové před Bohemií

Zařazeno : MMCR1805, Szeja

Szeja Rally Team, 28.06.2018 17:38
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 1354x


Právě před rokem zaznamenali Jarek a Marcin Szejové na tratích Bohemia Rally nejlepší výsledek v rámci svých dosavadních startů v českém šampionátu. V proměnlivých podmínkách, na mokré a místy kluzké trati, obsadili bratři z Ustroně čtvrté místo absolutně v konkurenci 69 dvojic, které do závodu odstartovaly.
Bratři Szejové před Bohemií
Bratři Szejové před Bohemií

Na cestě k tomuto úspěchu Szejové vyhráli tři rychlostní zkoušky a od umístění na stupních vítězů je nakonec dělilo pouze 8,7 sekundy.

V letošním ročníku Bohemia rally bude extrémně těžké tento výsledek zopakovat. A to bude platit nejen pro Jarka a Marcina, ale také pro ostatní závodníky, kteří pravidelně startují v českém šampionátu. Seznam přihlášených posádek pátého podniku českého šampionátu čitá 74 dvojic, devatenáct pak s vozy třídy 2, tedy specifikace R5, které mají nejvyšší ambice v absolutní klasifikaci. Na špičce pak nechybí hned tři zástupci továrního týmu Škoda Motorsport. Kromě lídra českého šampionátu a ve voze R5 v Česku stále neporaženého Jana Kopeckého se představí také talentovaní a rychlí Skandinávci Juuso Nordgren a Ole Christian Veiby. Zajímavostí bude také návrat čtrnáctinásobného rakouského šampióna - Raimunda Baumschlagera – nejen na Bohemii, ale zároveň na soutěžní tratě po těžké jarní havárii na závodě v Rakousku.

Boj o vítězství ve 45. ročníku Bohemia rally proběhne na necelých 160 kilometrech rychlostních zkoušek. Těch čeká na posádky hned patnáct. Nejdelším testem soutěže bude více než 22-kilometrový úsek Radostín. Právě na tomto testu si Szejové loni připsali dva nejrychlejší časy.

Po pátečních přejímkách a shakedownu soutěž odstartuje v sobotu ráno 30. června. První rychlostní zkouška je na programu v 9:53 hodin. Během úvodní etapy čeká na posádky devět rychlostních zkoušek, včetně dvou průjezdů paralelní superspeciálky v rallykrosovém areálu v Sosnové. Druhou etapou bude Bohemia pokračovat 1. července, na posádky čeká dalších šest měřených úseků.

Jarek Szeja:
- Letošní sezona probíhá nejen v duchu dalšího poznávání soutěžáckého řemesla, ale nutí nás se i správně rozhodovat v kontextu celé sezony a dalšího rozvoje. Proto po pečlivé analýze nebudeme opět chybět na dalších českém závodě, neboť jedině podobně náročné závody nás mohou nejlépe připravit na výzvy, kterým budeme čelit v blízké budoucnosti. Bohemii mám rád hlavně proto, že místní zkoušky jsou často kluzké, zrádné, překvapující, tedy vyžadují bezchybný výkon. A to je pro tuto soutěž právě náš cíl. Během závodu se zaměříme pouze na naši jízdu a nebudeme chtít řešit časy našich soupeřů.

Marcin Szeja:
- V rámci přípravy na Bohemia rally jsme absolvovali testovací závod na polygonu Tatry v Kopřivnici, s cílem, abychom se vrátili do potřebného závodního rytmu a od prvních kilometrů drželi potřebnou rychlost. Neskrýváme, že v tak silné konkurenci, ve které dominují posádky stáje Škoda Motorsport, budeme spoléháme na podporu počasí. Tím mám na mysli déšť a nevyzpytatelné podmínky. Před rokem jsme si nimi poradili dobře, takže by bylo skvělé, kdybychom zkušenosti z minulého ročníku mohli letos využít./ Zpět na přehled článků

/Související články

Bratři Szejové před Bohemií

Bratři Szejové před Bohemií

28.06.2018 17:38

Článek Szeja Rally Team, Česká rally

GK Forge Roto Team před začátkem MČR 2016

GK Forge Roto Team před začátkem MČR 2016

27.04.2016 07:04

Článek GK Forge Roto Rally Team, Česká rally

GK Forge Roto Rally Team před Rally Český Krumlov

GK Forge Roto Rally Team před Rally Český Krumlov

26.05.2016 18:54

Článek GK Forge Roto Rally Team, Česká rally

Szejové proti 84 soupeřům

Szejové proti 84 soupeřům

19.04.2018 18:20

Článek Szeja Rally Team, Česká rally

První body bratří Szejů

První body bratří Szejů

26.03.2018 15:42

Článek GK Forge, Česká rally

Předčasný konec na Rally Český Krumlov

Předčasný konec na Rally Český Krumlov

02.06.2016 14:22

Článek GK Forge Roto Rally Team, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Valaška - Crash Szeja se Subaru a Horák s Peugeotem [VIDEO]

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Martin Vlček - Hyundai i20 R5

Česká rally, Caga Radek
Martin Vlček - Hyundai i20 R5 - Česká rallyMartin Vlček - Hyundai i20 R5 - Česká rallyMartin Vlček - Hyundai i20 R5 - Česká rally

Schneerosen Rallye 2019

Ostatní, Červ Jaroslav
Schneerosen Rallye 2019 - OstatníSchneerosen Rallye 2019 - OstatníSchneerosen Rallye 2019 - Ostatní

Rally Sweden 2019

WRC - Mistrovství světa, Štokr Miroslav
Rally Sweden 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Sweden 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Sweden 2019 - WRC - Mistrovství světa