English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Veterány projedou jihem Čech

Zařazeno : SB

Pavel Kacerovský, 05.09.2018 14:48
Tisknout článek
Kategorie : Historici; zobrazeno : 2882x


Jižní Čechy budou v závěru tohoto týdne patřit veteránům. Po klikatých silničkách nedaleko krajského města, u Lipna, v okolí Českého Krumlova anebo napříč Novohradskými horami se projedou stroje, které psaly automobilovou historii.
Veterány projedou jihem Čech
Veterány projedou jihem Čech

Devátého ročníku South Bohemia Classic se zúčastní 141 posádek z jedenácti zemí světa, ale také několik dalších motoristických klenotů z doby dávno minulé.

V nabitém seznamu přihlášených je zastoupeno jedenáct různých národností a 35 legendárních, ale i méně známých značek vozidel – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Cadillac, Austin Healey, Ferrari, Chevrolet, Porsche, Škoda, Rover nebo Triumph.

Největší akce svého druhu na území České republiky odstartuje v pátek 7. září v 17:15 hodin od Grandhotelu Zvon na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Zatímco účastníci akce budou do centra města postupně přijíždět od půl druhé odpolední, program slavnostního startu mezinárodní setinové rallye klasických a sportovních vozů začne ve 14 hodin koncertem kapely ŠouflŠou.

Současně v ulici Dr. Stejskala vypukne výstava s názvem 100 let československého motorismu, konaná při příležitosti kulatého jubilea republiky. Od náměstí až k divadlu bude možné vidět tuzemské veteránské automobily a motocykly vyrobené v letech 1918 až 1989.

„Rádi přivítáme také diváky s veterány, a to nejen domácí produkce. Kdo má doma staré auto nebo motorku, může na náměstí během pátečního odpoledne přijet, budeme mít pro něj vyhrazeno parkoviště. Naším cílem je vytvořit v centru Českých Budějovic atmosféru, jaká každoročně bývá v ulicích italských měst při legendární rallye Mille Miglia. A právě další veteránisté, byť se vlastní soutěže neúčastní, takovou kulisu můžou vytvořit,“ vysvětluje ředitel South Bohemia Classic Pavel Kacerovský z pořádající agentury ČK motorsport.

Trasa soutěže vede z jihočeské metropole přes Hlubokou, Holašovice, Chvalšiny, historické centrum Českého Krumlova, s moderovanou zastávkou na náměstí Svornosti, a Přídolí do cíle prvního dne v Hotel Resortu Relax v Dolní Vltavici. Během sobotní etapy posádky pojedou kolem Vltavy do Rožmberku, zavítají do Rakouska, Novohradských hor, naobědvají se v borovanském klášteře a v samém závěru vystoupají na vrchol Kramolína ke Stezce korunami stromů, kde bude současně probíhat oblíbená akce pro rodiny Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem.

Vrcholem soutěže ale bude premiérová Grand Prix Kaplice se začátkem ve 13 hodin. „Jedná se o novinku, kterou jsme si letos pro posádky i diváky připravili. Premiérový ročník Velké ceny bude mít zázemí na kaplickém náměstí, kde kromě výstavy veteránů uvidí všichni příchozí start, cíl i několik zatáček městského okruhu. Ten se pojede na dvě kola, takže v ulicích bude neustále co sledovat. A vstupné? To se samozřejmě neplatí,“ zve Pavel Kacerovský k návštěvě Grand Prix Kaplice.

Více informací o IX. South Bohemia Classic 2018, včetně detailního časového harmonogramu a seznamu přihlášených, najdete na internetových stránkách www.southbohemiaclassic.cz.

Statistika podle seznamu přihlášených
o    Počet přihlášených posádek:    141

o    Počet zastoupených národů:    11
Česká republika, Slovensko, Rakousko, Německo, Polsko, Maďarsko, Francie, Itálie, Chorvatsko, Spojené státy americké, Rusko

o    Počet zastoupených značek:    35
19 – Mercedes-Benz, 17 – Porsche, 12 – Jaguar, 9 – Fiat, Ford, Škoda, 7 – MG, 5 – Triumph,
4 – Alfa Romeo, Austin Healey, Chevrolet, Lancia, Opel, 3 – BMW, Datsun, Ferrari, Saab, Volvo, 2 – Sunbeam, Volkswagen, 1 – Apal, Audi, Cadillac, Citroën, DAF, Maserati, Nissan, NSU, Peugeot, Renault, Rover, Subaru, Tomaszo, Toyota, VAZ

o    Nejstarší vozidlo:        Rover 16 saloon (1938)
                 rakouská posádka Andreas Oberweger – Jutta Oberweger

o    Hodnocení v kategoriích:    Club – klasická vozidla do roku výroby 1945 včetně
                 Classic – klasická vozidla do roku výroby 1986 včetně
                 Exclusive – sportovní vozidla vyrobená v letech 1987 – 2018
                 Mechanické stopky – posádky používající mechanické stopky
                 Dámský pohár – ryze dámská posádka
                 Rodinný pohár – spolujezdec mladší 18 let
                 Týmový pohár – týmy s třemi až čtyřmi posádkami

/ Zpět na přehled článků

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 11.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...