English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Kopecký a Tidemand se v přímém souboji utkají o titul WRC-2

Zařazeno : MS1810, Kopecký, Tidemand

Škoda Motorsport, 06.09.2018 13:05
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 5201x


Posádky ŠKODA v letošní sezóně jasně dominují kategorii WRC 2 mistrovství světa. Jan Kopecký a Pavel Dresler (CZ/CZ) jsou se čtyřmi vítězstvími ve vedení průběžného pořadí a mají sedmibodový náskok na své týmové kolegy Pontuse Tidemanda a Jonase Anderssona (S/S), kteří vyhráli tři soutěže a jednu dokončili na druhém místě.
Kopecký a Tidemand se v přímém souboji utkají o titul WRC-2
Kopecký a Tidemand se v přímém souboji utkají o titul WRC-2

V nadcházející Turecké rallye – Rally Turkey Marmaris (13.–16. 9. 2018) – budou obě tovární posádky vůbec poprvé v roce 2018 stát proti sobě v přímém souboji. Úspěšnější posádka se výrazně přiblíží celkovému vítězství v letošní sezóně mistrovství světa kategorie WRC 2.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek vybral Tureckou rallye jako místo, kde se mezi posádkami ŠKODA rozhodne o tom, kdo získá v letošní sezóně titul mistra světa v kategorii WRC 2. „Pontuse a Jana čeká do konce sezóny stejný počet soutěží, takže mají stejnou šanci na zisk titulu. V Turecku pojedou v sezóně 2018 vůbec poprvé proti sobě v přímém souboji,“ řekl šéf týmu. „Ani Pontus, ani Jan nemají s tureckou soutěží žádné zkušenosti. Každá rychlostní zkouška pro ně bude nová, mají proto stejné šance.“

Na náročných šotolinových zkouškách se budou obě posádky spoléhat na vůz ŠKODA FABIA R5, který je aktuálně nejen nejúspěšnějším soutěžním vozem své kategorie, ale je také mimořádně spolehlivý. Od své homologace v dubnu 2015 dosud žádný z továrně nasazených vozů ŠKODA FABIA R5 neodstoupil ze soutěže mistrovství světa nebo mistrovství České republiky kvůli technickým potížím.

Jan Kopecký zažívá v sezóně 2018 působivou sérii vítězství. Jednoduše řečeno vyhrál v každé rallye, do níž nastoupil. Zvítězil v šesti domácích soutěžích a s předstihem získal titul mistra České republiky. Kromě toho vyhrál také ve čtyřech kolech mistrovství světa v kategorii WRC 2. Vítězstvím v kategorii WRC2 v Italské rallye na Sardinii ukázal, že není pouze specialistou na asfaltové soutěže, ale že dokáže být rychlý také na šotolině. Úřadující mistr světa kategorie WRC 2 Pontus Tidemand jel svoji poslední soutěž v kategorii WRC 2 v květnu v Portugalsku, kde ukázal svoji mimořádnou rychlost na šotolinovém povrchu. Po úspěšném absolvování testů jsou oba jezdci týmu ŠKODA dobře připraveni na nadcházející Tureckou rallye.

Turecká rallye startuje ve čtvrtek (13. září) ve 20:08 hodin 2,45 kilometru dlouhou „show-stage“ v centru města Marmaris. Pátek (14. září) bude se šesti rychlostními zkouškami s celkovou délkou 145,10 km nejdelší etapou celé rallye. Na sobotu je připraveno dalších šest měřených úseků o celkové vzdálenosti 134,20 km. Po celkem 17 rychlostních zkouškách a 317,25 měřených kilometrech bude znám v Marmarisu vítěz v neděli kolem 13. hodiny.

Věděli jste, že
…se v Turecku jela první mezinárodní rallye již v roce 1972? Startovala a končila v Istanbulu.
…že první myšlenka o konání Turecké rallye v rámci mistrovství světa je z roku 1999 a první Turecká rallye se jela v roce 2000 v Izmiru?
…že Tureckou rallye situovanou v Antalyi/Kemeru jelo v roce 2003 60 soutěžících, z nichž jich dojelo pouze 26?
…že se v roce 2010 rallye přesunula do regionu nedaleko Istanbulu a v roce 2018 se do kalendáře mistrovství světa vrátila, když nahradila Polskou rallye?

/ Zpět na přehled článků

/Související články

 Škoda má „double“ v kategorii WRC 2

Škoda má „double“ v kategorii WRC 2

20.08.2018 09:34

Článek Škoda Motorsport, WRC

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...