English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

MIKULÁŠ RALLY IS LIFE ve Slušovicích: Od Béreše k Vlčkovi

Zařazeno : Mikulas18

Roman Ordelt, 06.12.2018 08:33
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 357x


Mikuláš Rally ve Slušovicích má na svém kontě pod taktovkou rallyové rodiny Minaříků osm úspěšně odjetých ročníků. V roce 2012 se neuskutečnil exhibiční podnik kvůli nešťastným událostem na Rallyshow v Uherském Brodě.
MIKULÁŠ RALLY IS LIFE ve Slušovicích: Od Béreše k Vlčkovi
MIKULÁŠ RALLY IS LIFE ve Slušovicích: Od Béreše k Vlčkovi

Do galerie vítězů se zapsal čtyřikrát Tomáš Kostka, premiérový ročník v roce 2009 vyhrál Jozef Béreš jr. ze Slovenska, jednou se zapsali do listiny vítězů dále Jaroslav Orsák, Roman Odložilík a Martin Vlček.

Jak dopadl loňský ročník slušovické show? Vítězem osmého pokračování se stala posádka Martin Vlček, Jindřiška Žáková na voze Ford Fiesta R5 z týmu Svarmetal Motorsport. Druhou příčku obsadila dvojice Jan Černý, Petr Černohorský (Škoda Fabia R5) se ztrátou 21,7 vteřiny. Na třetím místě dojeli s odstupem 40,8 vteřiny na vítěze Roman Odložilík, Martin Tureček jedoucí na voze Ford Fiesta R5.

Exhibice ve Slušovicích se jela v loňském roce opět v zimních podmínkách. Dva dny před startem začalo sněžit, trať se podařilo rozsolit, nicméně během sobotního dne se teploty pohybovaly pod bodem mrazu. Během poledne trať odtávala, nicméně odpoledne opět přimrzala a na jezdce číhaly ledové plotny. S nástrahami zimního počasí si nejlépe poradil Martin Vlček, který podmínkám přizpůsobil nastavení podvozku a zvolil i vhodné pneumatiky. S výjimkou druhého průjezdu kolem dostihové dráhy vyhrál všechny rychlostní zkoušky. „Měli jsme auto nastavené na šotolinu a podle toho jsme si napsali rozpis. V některých pasážích jsme na tom vydělali, ale na brzdách a na suchu zase ztratili. V poslední zkoušce jsme do toho šli naplno, protože jsme tady chtěli moc vyhrát, a to se nám povedlo,” řekl v cíli šťastný jezdec z Příboru.

Mezi jezdci na vozech s jednou poháněnou nápravou byl nejrychlejší překvapivě Josef Hartmann (Peugeot 208 R2), s odstupem pouhých 15,7 vteřiny skončil druhý Patrik Brtníček (Renault Clio Sport), třetí dojel Vlastimil Dědic jun. (Škoda Fabia). Oblíbený podnik charakteru rallyexhibice viděly tisícovky fanoušků. Celkem bylo převzato po technické přejímce 69 vozů z původně 78 přihlášených, v cíli bylo klasifikováno 58 soutěžících.

Letošní ročník se pojede ve Slušovicích a okolí v sobotu 8. prosince pod názvem MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018. Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota připravili trať ve stejné podobě jako v předchozích letech, měří celkem 55 km a obsahuje 5 rychlostních zkoušek na dvou osvědčených úsecích s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa v celkové délce 29 km. Servisní zóna se nově nachází na začátku Slušovic, ulice k Teplinám, bývalé skleníky. Další změnou je časnější start, který pořadatelé posunuli na 11 hodin dopoledne při výjezdu ze servisu, v cíli se objeví první posádka na stejném místě v 15:10 hodin. Předpověď počasí letos slibuje deštivou rallyshow při teplotách kolem 4 stupňů Celsia..

Na atmosféru z předchozích ročníků Mikuláš Rally se podívejte prostřednictvím videí z tvorby zlínského JNK studia.

GALERIE VÍTĚZŮ:
2009: Jozef Béreš jun. - Róbert Müller (SVK) Peugeot 207 S2000
2010: Jaroslav Orsák - Karel Vajík (CZE), Mitsubishi Lancer EVO IX
2011: Tomáš Kostka - Miroslav Houšť (CZE), Škoda Fabia S2000
https://youtu.be/wMzs0lMDTX0 
2013: Roman Odložilík - Martin Tureček (CZE), Citroën Xsara WRC
https://youtu.be/ROU5cGxHAsc
2014: Tomáš Kostka - Richard Kresta (CZE), Ford Fiesta RS WRC
https://youtu.be/5V1_g9hxtDc
2015: Tomáš Kostka - Ladislav Kučera (CZE), Ford Fiesta RS WRC
https://youtu.be/6eenucSd6EU
2016: Tomáš Kostka  - Ladislav Kučera (CZE), Ford Focus WRC
https://youtu.be/zTPbXTncroo
2017: Martin Vlček – Jindřiška Žáková (CZE), Ford Fiesta R5
https://www.youtu.be/v=hJqcd0WieSw

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Andreas Mikkelsen poprvé za volantem Citroënu C3 WRC [2x ...

/ Další video...