English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Racing 21 úspěšně ukončil předsezonní testy nového vozu

Zařazeno : Štajf

Tomáš Vaněk, 16.03.2019 17:30
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 740x


Tým Racing 21 převzal v závěru minulého týdne zcela nový soutěžní vůz Polo GTI R5 pro domácí starty v sezóně 2019. Následně absolvoval s touto soutěžní technikou předsezonní třídenní testy, pokaždé na odlišném povrchu trati.
Racing 21 úspěšně ukončil předsezonní testy nového vozu
Racing 21 úspěšně ukončil předsezonní testy nového vozu

Programově náročná sezóna roku 2019 začala pro soutěžní tým Racing 21 převzetím vozu Polo GTI R5 v hannoverském sídle společnosti Volkswagen Motorsport. Tento výjimečný okamžik proběhl mimo jiné za účasti Svena Smeetse, ředitele společnosti Volkswagen Motorsport a v minulosti také úspěšného spolujezdce v automobilových soutěžích. Přítomen na akci byl rovněž současný testovací jezdec Volkswagen Motorsport Dieter Depping. Velmi symbolické je číslo karoserie vozu Polo GTI R5 týmu Racing 21. „Pro mne bylo převzetí nového vozu mimořádným okamžikem, a to hned z několika důvodů. Jednak se tato akce konala den před mými narozeninami, a tak se vlastně nové Polo GTI R5 stalo dosud tím fyzicky největším dárkem v mém životě. Ale stejně tak bylo příjemné zjištění, že tým Racing 21 obdržel soutěžní vůz s pořadovým číslem 021 vyraženým na bezpečnostním rámu nového Pola. V duchu citátu Alberta Einsteina, že náhoda neexistuje a je jen nepochopením souvislostí doufám, že právě tohle unikátní číslo karoserie nám přinese štěstí nejen v letošní sezóně. Celkově mám ze setkání s lidmi ze sportovního oddělení Volkswagenu velmi pozitivní dojem,“ zhodnotil převzetí vozu v Německu jezdec Vojtěch Štajf.

Hned od začátku tohoto týdne měl Štajf s celým týmem na programu náročné třídenní testování nového vozu kvůli nalezení co nejlepší souhry jezdce s vozem a dobrého nastavení pro první podnik MČR Valašská rally Valmez. Pro úvodní část testů byl zvolen okruh v areálu Adventure Land v Bělé pod Bezdězem, následující den pokračovalo ladění Pola GTI R5 nedaleko Mladé Boleslavi na trati někdejší zkoušky při Rally Bohemia a dnes byly testy zakončeny nedaleko Plzně. „I když první test byl až extrémní kvůli sněžení, proměnlivým podmínkám a kluzké trati, jsem z tohoto týdne nadšený. Již druhý den jsme jezdili na klasické rychlostní zkoušce a za volantem jsem se začínal cítit lépe. Proti Fabii se Polo v některých situacích chová odlišně a musím se s ním tak postupně naučit jezdit. Hledání limitů nového vozu bude náročné, protože tento týden jsem se přesvědčil, že ta hranice leží vysoko. Jsem tedy rád, že jsme vyladili mimo jiné světlou výšku a k tomu odpovídající nastavení podvozku na typicky české tratě, testy ale nikdy nemohou nahradit samotný závod. Valaška tak bude pro mě i celý tým další lekcí v učení se s tímto skvělým náčiním,“ zhodnotil třídenní testy nového vozu Vojtěch Štajf.           
 
Nyní se již celý tým Racing 21 připravuje na svůj letošní první soutěžní start v Azores Rallye, úvodním podniku seriálu European Rally Championship (ERC). Na portugalských Azorských ostrovech odstartuje posádka Vojtěch Štajf a Veronika Havelková již 21. března, a to s dosavadním vozem ŠKODA Fabia R5 v reprezentačním týmu pod registrací Autoklubu ČR.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 9.etapa [ZRUŠENO]

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Rally Bohemia 2019

Česká rally, Červ Jaroslav
Rally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rally

Rally Bohemia 2019

Česká rally, Froněk Honza
Rally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rally

Test Raimund Baumschlager VW Polo GTi R5

Ostatní, Červ Jaroslav
Test Raimund Baumschlager VW Polo GTi R5 - OstatníTest Raimund Baumschlager VW Polo GTi R5 - OstatníTest Raimund Baumschlager VW Polo GTi R5 - Ostatní