English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Kupte si program s historií prvních ročníků Kopné

Zařazeno : Sprint1901

Roman Ordelt, 12.04.2019 10:40
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2232x


Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě vydali u příležitosti XXV. Vančík Rallysprint Kopná 2019 šestnáctistránkový tištěný oficiální program, který je k dostání na čerpacích stanicích a vybraných prodejních místech v okolí Slušovic.
Kupte si program s historií prvních ročníků Kopné
Kupte si program s historií prvních ročníků Kopné

Příznivci soutěžního sportu zde naleznou podrobné informace k letošnímu jubilejnímu ročníku, který je úvodním dílem Autoklub Mistrovství České republiky ve sprintrally a Autoklub Mistrovství České republiky v rally historických vozidel 2019.  
 
Fanoušci soutěžního sportu v programu naleznou podrobnou celkovou mapu rallysprintu a mapy všech rychlostních zkoušek včetně popisu a diváckých tipů. Na letošní Kopné se uskuteční opět testovací rychlostní zkouška na úseku z Neubuze do Slušovic kolem letiště Bílá hlína. V programu nechybí stručný popis shakedownu včetně mapy. U každé rychlostní zkoušky jsou rozepsány divácké tipy, pořadatelé popsali celkem osm diváckých tipů na třech úsecích rychlostních zkoušek podle abecedy od A do H. Jako speciální bonus je připravena historie Kopné prvních ročníků z devadesátých let z pera motoristického novináře Michala Forsta s názvem Pětadvacet let Kopné aneb Rallye po našem. Coby malou ochutnávku přinášíme malý úryvek z prvního ročníku: Bylo 23. listopadu 1993, když se na okraji Sedlářovy rodné Kašavy postavili na startovní čáru a  vyrazili bojovat o vteřiny na trati vedoucí směrem na Podkopnou Lhotu. Bylo jich dvanáct - šest za volantem, šest na místě spolujezdce. Všichni se chtěli bavit, závodit, užít si to... Časomíru jim tehdy zajišťovali rodiče jednoho z nich - Jardy Holého. Hodinami, které měli k dispozici, obvykle měřili závody minikár na protějším kopci a potřebovali, aby byl start i  cíl na stejném místě. Žádný problém. Minaříci to domluvili u starostů a jelo se. Nejdřív nahoru na točnu, potom dolů do Podkopné Lhoty, pak zase nahoru, trošku kličkování mezi gumami a nakonec palba dolů do Kašavy. Jasně, že na trati mohlo být vždycky jenom jedno auto, ale to fakt nikomu nevadilo. Nahoře na točně, kde se každá posádka objevila dvakrát, vládla skvělá atmosféra. Stejně jako večer při vyhlášení vítězů. „Za rok znovu,“ zaznělo jako jeden hlas.
    
Za předchozích čtyřiadvacet odjetých ročníků se mezi vítěze zapsala řada velkých jmen jako například Ital Enrico Bertone, Stanislav Chovanec, Tomáš Vojtěch, Štěpán Vojtěch, Jan Kopecký, Václav Pech, Roman Kresta, Jaromír Tarabus, Roman Odložilík, Maďar Gergély Szabó nebo Tomáš Kostka. Nejvíce vavřínů posbíral Stanislav Chovanec, populární Staňa se zapsal do galerie vítězů celkem pětkrát, čtyřikrát vyhráli Roman Kresta a Tomáš Kostka, který opanoval poslední čtyři odjeté ročníky. Přehlednou galerii všech vítězů Kopné naleznete na jedné straně programu. Tištěný oficiální program 25. Vančík Rallysprint Kopná 2019 stojí 40 korun.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Naštvaný Francois Delecour

/ Další video...