English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Peugeot Rally Cup míří na nejstarší rally v ČR

Zařazeno : Peugeot

Radka Matthey, 24.04.2019 20:51
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 306x


O nadcházejícím víkendu se v okolí Klatov, Kdyně a Sušice koná už 54. ročník Rallye Šumava Klatovy. Nejstarší automobilová soutěž v ČR přivítá také účastníky seriálu PEUGEOT RALLY CUP CZ. Součástí víkendu je 28. Historic Vltava Rallye a Rallye Legend.
Peugeot Rally Cup míří na nejstarší rally v ČR
Peugeot Rally Cup míří na nejstarší rally v ČR

V seznamu přihlášených k dnešnímu dni figuruje 82 soudobých posádek, které doplní 98 vozů Historic Vltava Rallye a 11 speciálů Rallye legend. Diváci tak mohou sledovat téměř dvě stovky závodních speciálů a mezi nimi šest posádek s vozy Peugeot 208 R2, z nichž pět je přihlášených do Peugeot Rally Cupu.

Hned úvodní podnik letošního ročníku Peugeot Rally Cupu naznačil, že sezóna bude opět velmi vyrovnaná. Kornhefr, Pohlídal, Gargulák a Obadal si na „dvěstěosmičku“ rychle zvykají, na Valašské rally dokázali zajíždět slušné časy a pro Dohnala a Kamence budou silnými soupeři. O body do seriálu mohou letos nově bojovat také posádky, které se přihlásí pouze do některého podniku. Toho využil například Michal Vaňhara, který si na Valašce připsal body za třetí příčku.

Posádky Peugeot Rally Cupu byly tradičně na čelních pozicích ve skupině 2WD a je předpoklad, že tomu tak bude i na Šumavě, i když konkurence ve dvoukolkách je početná: „Valaška nám vyšla skvěle, a proto jedu letos do Klatov mnohem více v klidu,“ poznamenal René Dohnal a dodává: „Na Šumavě jsem zažil snad už všechno. Většinou nás pěkně potrápila, ale doufám, že letos to bude v pohodě. Papírovým favoritem ve dvoukolkách bude určitě Simon Wagner, ale protože jede s rakouskou licencí, nebude to náš hlavní soupeř. Jestli vyjde předpověď počasí, čeká nás vedro při najíždění a déšť o závodech, takže to bude velmi náročné. Jsem zvědavý na ostatní kluky z cupu. Honza Kornhefr je na Šumavě doma a určitě pojede rychle. My máme možná výhodu ve zkušenostech. Šumavské asfalty jsou na vodě zrádné. Každý klouže trochu jinak, a tak bude lepší jet více hlavou a s velkým respektem. V každém případě se moc těším.“

Pro Jana Kornhefra je klatovská soutěž domácím podnikem. Od dětství na Šumavu pravidelně jezdil jako divák, letos poprvé ji zažije i z druhé strany: „Je to pro mě velká srdcovka. Bude tady spousta přátel a známých. Startovat na Šumavě byl vždycky můj sen, teď ho můžu prožít a navíc ve špičkovém autě. Pochopitelně cítím velkou motivaci, ale musím se držet na uzdě,“ těší se na svůj další start s Peugeotem 208 Jan Kornhefr.

„Na Šumavě jsem startoval před rokem poprvé, ale kvůli technické poruše jsem nedojel. Až na pár výjimek pro mě budou šumavské erzety nové. Tentokrát ale jedu se svým stálým spolujezdcem, tak by to mělo být v pohodě. V pátek se pojede několik testů za tmy, a to je pro mě to pravé závodění. Nevadí mi ani avizovaný déšť,“ doplňuje Jiří Pohlídal.

54. ročník Rally Šumava Klatovy, startuje v pátek 26.4.2019 v 15:00 hodin. Na trať jako první vyrazí účastníci Historic Vltava Rally, soudobé vozy projedou startovní rampou v 17:30 hodin.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Nový Peugeot 208 R2 - První testy

Nový Peugeot 208 R2 - První testy

15.04.2019 20:16

Článek Radka Matthey, WRC

Racing-Mania.cz

Peugeot 207 SUPER 2000: 100 prodaných vozů

16.01.2012 22:07

Článek Radka Matthey, WRC

Racing-Mania.cz

Peugeot může slavit třetí titul značek v IRC

13.09.2009 15:42

Článek Ondřej Krajča, IRC

Peugeot 208 T16 připraven na závody

Peugeot 208 T16 připraven na závody

14.03.2014 18:08

Článek Radka Matthey, ME

Racing-Mania.cz

Peugeot Rally Academy

21.01.2013 10:43

Článek Radka Mathey, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Peugeot potvrdil návrat na Dakar příští rok

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Rally Turkey 2019

WRC - Mistrovství světa, Maschl Vladislav
Rally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světa

10. South Bohemia Classic

Ostatní, Červ Jaroslav
10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní

ČMPR rally Kroměříž 2019

Česká rally, Caga Radek
ČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rally