English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vltavu vyhrál ´Lucky´, Šumavu překvapivě ovládl Pech

Zařazeno : MMCR1902

Karel Špaček, 29.04.2019 08:39
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 702x


Letošní 54. Rallye Šumava Klatovy a 28. Historic Vltava Rallye byly velmi obtížné, zejména díky neposednému počasí. V soutěži historických vozů si přesto nenechala utéct vítězství dvojice Luigi ´Lucky´ Battistolli (Lancia Delta HF Integrale), v klání soudobých vozů zvítězila (s přispěním defektu tovární škodovky) dvojice Václav Pech – Petr Uhel s Fordem Fiesta R5.
Vltavu vyhrál ´Lucky´, Šumavu překvapivě ovládl Pech
Vltavu vyhrál ´Lucky´, Šumavu překvapivě ovládl Pech

Nejvýznamnější událost 54. Rallye Šumava Klatovy se udála na Strašínské rychlostní zkoušce č.8, kde tovární dvojice Jan Kopecký - Pavel Dresler musela měnit kolo. V tu chvíli se do čela soutěže posunulo plzeňské duo Václav Pech – Petr Uhel (Ford Fiesta R5), které už si nenechalo ujít příležitost přerušit čtyřletou vítěznou Kopeckého sérii a dojet si do Klatov pro své páté prvenství na domácí soutěži. Druhou příčku obsadili Kopecký s Dreslerem, pro bronz si dojeli Filip Mareš s Janem Hlouškem a jako čtvrtí dokončili soutěž vítězové samostatného hodnocení sobotní etapy Václav Kopáček s Barborou Rendlovou (všechny tyto dvojice jely s vozy Škoda Fabia R5). Klasifikaci oblíbené kategorie 2WD v rámci českého šampionátu ovládli Václav Stejskal se Stanislavem Viktorou s Renaultem Clio R3T.

Vltavu vyhrál ´Lucky´, Šumavu překvapivě ovládl Pech
Vltavu vyhrál ´Lucky´, Šumavu překvapivě ovládl Pech

28. Historic Vltava Rallye byla od začátku až do konce v režii favorizovaného italského dua dvojice Luigi ´Lucky´ Battistolli – Fabrizia Ponsová (Lancia Delta HF Integrale), pro druhou příčku si přijeli na cílovou rampu tradiční účastníci této soutěže Karl Wagner – Gerda Zaunerová z Rakouska (Porsche 911 SC), kteří ji uhájili před finišujícími Finy Ville Silvastim a Risto Pietiläinenem (Lancia Rally 037). V rámci českého šampionátu si pro prvenství dojeli do Klatov Vlastimil Neumann s Martinem Hlavatým (Ford Escort RS Cosworth), druhá příčka patřila Jiřímu Káňovi a Ivo Vybíralovi (Ford Sierra RS Cosworth), velkým úspěchem při premiéře na mistrovské soutěži byla třetí příčka pro Martina Klika, jemuž v Ladě VFTS ´četl noty´ trojnásobný národní šampión (ale v pozici řidiče!) Jan Frei. V cíli klatovských soutěží bylo klasifikováno 54 historických a 48 soudobých vozů, k radosti organizátorů se i nehody soutěžních vozů obešly bez zranění posádky či diváků.  

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Klatovský okruh slaví padesátiny

Klatovský okruh slaví padesátiny

24.04.2019 22:17

Článek Karel Špaček, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 3.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...